Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Bologna Ragazzi Award 2012 - Marta Ignerska nagrodzona

$
0
0

Książka Wszystko gra Anny Czerwińskiej-Rydel i Marty Ignerskiej zdobyła Bologna Ragazzi Award 2012 w kategorii Non Fiction. Gratulujemy!

Uzasadnienie jury >> This book presents us with an authentically different graphic tradition from our own, marking a break no less powerful than the Gutenberg revolution. The illustrations do not hail from just one genealogy; they have not been created with reference to just one artistic school or tradition. Elements from ancient styles, snippets of the most recent visual expressionism, and passing references to a wealth of authors, eras, hybrid styles and traditions have been harness with consummate skill to put sound and rhythm into graphic form. Everything is bound together by a unifying element: a lightness of touch, that ineffable and disquieting lightness of touch so dear to Italo Calvino. The numerous references ironically left as clues on the pages beg to be studied and classified. However, the sheer novelty of this book defies all critical assault. The graphic narrative often reveals a playful freshness that is difficult to place. Refined yet joyously carnivalesque, its world is a children’s playground. <<

Resztę nagrodzonych tytułów znajdziecie >> tu



Nowość - Wawel. Zamek Tajemnic

$
0
0

Wawel. Zamek Tajemnic to pierwsza książka dla dzieci, która ukazuje się na Wawelu. Nie jest to przewodnik po ekspozycjach, lecz bajkowa opowieść o bohaterach zamieszkujących wawelski zamek, a dokładniej rzecz ujmując – jedną z wystaw. Bohaterów, rodem ze Wschodu, jest całkiem sporo, są różni, mają kolorowe pióra, rogi, dzioby i potrafią tyle, na ile pozwala nam wyobraźnia. Pewne zdarzenie powoduje, że ruszają na wyprawę w nieznane – do komnat królewskich. Co ich tam czeka? Niewątpliwie ciekawe przygody i intrygujące znajomości. Bajkowa fabuła dyskretnie odsłania przed młodym czytelnikiem kulturę i sztukę Wschodu pokazując jej różnorodność i barwność. Świat Wschodu i Zachodu przeplata się w wędrówkach po zamkowych salach. Książkę współtworzą piękne i wysmakowane ilustracje autorstwa Elżbiety Wasiuczyńskiej.



Tytuł: Wawel. Zamek Tajemnic
Autor: Magdalena Skrabska
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Zamek Królewski na Wawelu
Rok wydania: 2012

Wznowienie - Śniadanie króla

$
0
0

16. tom w serii Mistrzowie Ilustracji to pełna humoru historia poszukiwań królewskiego przysmaku w zabawnie zilustrowanym wierszu niezrównanego A.A. Milne'a.

Co król jada na śniadanie? Przepiórcze jaja? Trufle? A może konfitury z płatków róży? Dowcipny wiersz A.A. Milne'a ujawnia zaskakującą prawdę... Brawurowy, pełen werwy przekład Antoniego Marianowicza i komiczne ilustracje Eryka Lipińskiego rozbawią wszystkich - i małych, i dużych.

Tytuł: Śniadanie króla
Tekst: Alan Alexander Milne
Tłumaczenie: Antoni Marianowicz
Ilustracje: Eryk Lipiński
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012
Seria: Mistrzowie ilustracji

Karampuki, Dardanelki, meloniki, cylinderki - dziś po raz 20 świętuje urodziny prof. Janusz Stanny!

$
0
0
Profesor Janusz Stanny – godny następca Jana Marcina Szancera, przez wiele lat prowadzący Pracownię Projektowania Książki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, to małomówny niedźwiedź, obdarzony wielkim poczuciem humoru. Jako profesor - srogi, swoją dowcipną naturę ujawnił w ilustracjach i książkach autorskich. Wydane w latach 60-tych Baśń o królu Dardanelu, Koń i kot i O malarzu rudym jak cegła to bezpretensjonalne, rymowane żarty, będące od początku do końca dziełem profesora – sam je napisał, sam zakomponował, sam zilustrował wreszcie. Oparte na zabawnej anegdocie, są inteligentną grą słowa i obrazka. Książki te to najbardziej wiarygodny dowód kompetencji profesora – wszystko, co wpajał swoim studentom, zawarł w tych urodziwych tomach. A więc – rozumne projektowanie książki - wszystkich jej elementów - tak, aby uczynić literacki przekaz czytelnym i klarownym. Dalej – swawolna, śmiała kreska, mająca świeżość i energię. Dalej – dowcip, zabawa z czytelnikiem, inteligentna kontynuacja w rysunku żartów literackich. Na koniec – piękne kontrastowanie bieli i ilustracji, odwaga w operowaniu niezadrukowanymi partiami rozkładówki.


Powstały książki kultowe, namacalne przykłady rangi Polskiej Szkoły Ilustracji lat 60-tych. Powstały… i zniknęły, jako że książki dla dzieci żyją tak krótko, jak dzieciństwo jednej generacji. Nakłady zostały wyczerpane, ale niewielkie grono entuzjastów nadal hołubiło trzy piękne książki Janusza Stannego, odwołując się do nich, ilekroć mowa była o rodzimych mistrzach ilustracji. Wreszcie – zjawił się młody wydawca, gotów przywołać po latach Dardanela i Malarza w perfekcyjnym reprincie, z użyciem nowoczesnych technik poligraficznych. Dzięki staranności oficyny Wy-twórnia książki profesora pojawiły się w twardej oprawie, na śnieżnobiałym papierze – daleko lepszej jakości niż przed blisko czterdziestoma laty, ale z tym samym - wiecznie zielonym - wdziękiem mistrza Stannego. O tym, że prawdziwy kunszt ilustratorski skutecznie opiera się upływowi czasu, niech świadczy fakt, że prawa do obu książek zostały natychmiast zakupione przez, bardzo wybrednych, wydawców francuskich. Tak to malutka, polska oficyna przyczyniła się do efektownego comeback’u mistrzowskiej ilustracji. Równocześnie inni wydawcy przypomnieli sobie o, przedwcześnie zapomnianych, wspaniałych książkach naszego dzieciństwa. Ponownie sięgnięto po ilustracje Bohdana Butenki i Mirosława Pokory, Józef Wilkoń powrócił z emigracji – po latach pracy dla rynku zachodnioeuropejskiego i japońskiego, znowu zaczął ilustrować w kraju. Oddano sprawiedliwość książce artystycznej, na okres jednej dekady zepchniętej do lamusa przez agresywny kicz komercyjny. Tak więc choroba złego smaku mija, obok pięknych wznowień pojawiają się książki młodej generacji ilustratorów – z profesorem Stannym łączy ich entuzjazm dla pięknej książki i - młodziutki jeszcze, ale obiecujący – profesjonalizm. Mała Wy-twórnia wygrzebała kapitalną Baśń o królu Dardanelu – autorskie dzieło profesora Janusza Stannego – i, poddawszy ilustracje starannej komputerowej obróbce, wydała pięknie po 34 latach (!). Zaraz potem książka zdobyła nagrodę Komitetu Ochrony Praw Dziecka, a wydawca - wyróżnienie w konkursie Donga. Nie koniec na tym – podczas Światowych Targów w Bolonii Dardanel został migiem kupiony przez wydawców francuskich, koreańskich i brazylijskich. Bo ilustracje Stannego jak były nowoczesne przed trzema dekadami, tak i są en voque nadal – wyrafinowana prostota nigdy się nie starzeje. Prostota była siłą polskiej grafiki w latach 60, 70-tych – i, jakkolwiek wzięła się z poligraficznej mizerii, talent twórców nadał jej sens i rangę. Dziś ta powściągliwa, elegancka prostota znów tryumfuje – bo w międzyczasie napatrzyliśmy się do syta na wulgarną pstrokaciznę i obfitość nam spowszedniała.

Wydawcy nie w ciemię bici – wygrzebali z lamusa te książki, które bez ryzyka porażki da się zreprodukować nie gorzej niż z (nieistniejących już) oryginałów. A więc opatrzone czarno-białymi ilustracjami, najlepsze, wiecznie zielone.

Joanna Olech



Tym samym – tu i teraz, kłaniając się w pas, dziękujemy Mistrzowi Stannemu za to, że wpuścił nas do swojego świata i życzymy mu niewysychających źródeł inspiracji. Jeśli chcecie dopisać swoje życzenia dla Profesora – śmiało! Na pewno zostaną przekazane Jubilatowi.


Zapowiedź - O psie, który szukał

$
0
0

To typowa historia drogi – opowieść o trójnogim kundelku z małego miasta, który pewnego jesiennego dnia wyrusza na poszukiwania czegoś, co do ostatniej strony pozostaje tajemnicą. Po drodze odwiedza szereg miejsc i spotyka różne osoby, aż w końcu trafia na trop i pędzi za nim ile sił w łapkach. Książkę zilustrowała dla nas pięknie Marta Szudyga, absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie, specjalistka w łączeniu mediów tradycyjnych i komputerowych. Jej ciepłe, barwne ilustracje wprowadzają czytelnika w świat widziany oczami psa. Czego właściwie szukał bohater i czy udało mu się to w końcu znaleźć, dowiecie się dopiero na ostatnich stronach książki. Nie wiadomo jednak co jest przyjemniejsze - wspólne z pieskiem poszukiwania, czy odkrycie odpowiedzi.

Honorowego patronatu naszej nowej produkcji udzieliła Fundacja Naturalnej Przyjaźni Psie Serce, która w swojej codziennej pracy dowodzi, że odpowiednio animowany kontakt dzieci z psami, może być najlepszą terapią, a książka okazuje się być w tym świetnym dodatkiem.

Tytuł: O psie, który szukał
Tekst: Joanna Guszta
Ilustracje: Marta Szudyga
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Ładne Halo
Rok wydania: 2012
Książka objęta patronatem PIdD

Zapowiedź - Bajki przez telefon

$
0
0

Każde dziecko wie, że nic nie zastąpi bajki na dobranoc opowiadanej przez mamę czy tatę. Wie o tym również Pan Bianchi, narrator Bajek przez telefon Gianniego Rodariego. Mężczyzna zajmuje się handlem: w celach służbowych codziennie przemierza Włochy, a do rodzinnego Varese powraca wyłącznie na niedziele. Pan Bianchi poczynił jednak pewne zobowiązanie – każdego wieczora dzwoni do domu, by przed snem opowiedzieć córeczce nową historyjkę. Okoliczności sprawiają, że muszą one być bardzo krótkie: akwizytora nie stać na długie telefonowanie. Dzięki temu powstają piękne bajkowe miniatury: melancholijna opowieść Stara ciotka Ada, magiczny Dom z lodów, zabawna Mysz, która zjadała koty i wiele, wiele innych. Rodari po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem literatury dla dzieci. A dzięki jego bajkom każdy rodzic może stać się mistrzem w opowiadaniu dobranocek. Gratka dla wielbicieli włoskiego klasyka – pod szyldem Bony ukazuje się pierwsze pełne wydanie tomu po polsku, w nowym tłumaczeniu Ewy Nicewicz.

Tytuł: Bajki przez telefon
Tekst: Gianni Rodari
Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2012

Wystawa prac Krystyny Lipki-Sztarbałło

$
0
0

W Galerii Przy Kozach w Służewskim Domu Kultury w Warszawie 17 marca o 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji Krystyny Lipki-Sztarbałło. Wystawa potrwa do do 15 kwietnia. Polecamy.

Wznowienie - Kajtuś Czarodziej

$
0
0

Kajtuś jest zwyczajnym chłopcem - trochę psoci, trochę zmyśla i uwielbia słuchać historii opowiadanych przez babcię. Pewnego dnia odkrywa, że potrafi czarować. Początkowo wykorzystuje swoją nową umiejętność do zabawy: zamienia kredę w mydło, kanapkę klasowego łasucha w żabę, a przed odpowiedzią w szkole broni się, zsyłając na nauczyciela stado much. Jednak z czasem sprawy się komplikują: czary zaczynają wymykać się spod kontroli, a Kajtuś ucieka z domu, pozostawiając w nim wyczarowanego sobowtóra.

Kajtuś Czarodziej to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszania świata. O marzeniach oraz o tym, co się dzieje, kiedy marzenia się spełniają. To także książka o dorastaniu. Książka dla dzieci, które mają ochotę na odrobinę magii, i dla dorosłych, którzy tęsknią za czasami, kiedy byli mali i potrafili czarować.

Tytuł: Kajtuś Czarodziej
Autor: Janusz Korczak
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2012


Zapowiedź - Zosia z ulicy Kociej

$
0
0

Cześć! Mam na imię Zosia. Okropnie, prawda? Jeśli chodzi o nazwisko, to też mogłoby być lepiej. Wierzbowska brzmi nieźle, ale jest na W. Każdy uczeń na świecie wam to powie, że nie ma gorszej rzeczy, niż wylądować na początku albo na końcu listy. Ale dosyć tego! Nie jestem przecież jakąś okropną pesymistką. Specjalnie zaczęłam od najgorszych rzeczy, żeby jak najszybciej mieć je za sobą. No, może jeszcze powinnam wspomnieć o mojej młodszej siostrze Mani. Całkowita porażka! Choć muszę przyznać, że to dzięki Mani ruszyła lawina niecodziennych wypadków w naszej rodzinie. A może to przez psią kupę…? W każdym razie właśnie dlatego, pisząc te słowa, siedzę na jabłoni rosnącej w ogrodzie naszego nowego domu przy ulicy Kociej 5.

Zosia z ulicy Kociej to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W pierwszej części sporo niespodzianek: konkurs na Pajęczą Twarz Roku, trup na schodach, taniec z pralkami, a nawet spotkanie z pewnym Bezskorupciastym!

Tytuł: Zosia z ulicy Kociej
Tekst: Agnieszka Tyszka
Ilustracje: Agata Raczyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Potwór

$
0
0

Potęga dziecięcej wyobraźni, spotkanie oko w oko z dziką przyrodą i Tatry, jakich nie znacie w nowej, przezabawnie zilustrowanej książce Grzegorza Kasdepke.

Życie jest pełne niespodzianek. Pomyślcie tylko: w jednej chwili człowiek jedzie z rodzicami i bratem na wakacje w góry, a w następnej - ni z tego, ni z owego budzi się we wnętrzu ogromnego potwora... Niemożliwe? Gdy ma się sześć lat i bujną wyobraźnię, wszystko jest możliwe!

W dowcipnym opowiadaniu Grzegorza Kasdepke Tatry okazują się czymś zupełnie innym, niż nam się zwykle wydaje. A dzieje się to za sprawą nieokiełznanej fantazji pewnej rezolutnej dziewczynki...

Tytuł: Potwór
Tekst: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Piotr Socha
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Dwie siostry & Tatrzański Park Narodowy
Rok wydania: 2012

Boloński konkurs dla ilustratorów od kuchni - spotkanie z Magdą Kłos-Podsiadło

$
0
0

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ i wydawnictwo Wytwórnia zapraszają na spotkanie z Magdą Kłos-Podsiało, która opowie o najważniejszym międzynarodowym konkursie dla ilustratorów z pozycji jurora.

Jakie są zasady, jakie nagrody, jak przygotować prezentacje i dlaczego warto wziąć w nim udział.

Na deser relacja z tegorocznych bolońskich targów książki dla dzieci.

29 marca, godzina 17.00

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ
ul. Kościuszki 37, Kraków

A >> tu << rozmowa Joanny Olech z Magdą Kłos-Podsiadło

Nowość - Wszędzie pachnie czekolada

$
0
0

Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. [...] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju. Wiersze Danuty Wawiłow są trochę jak ten zapach – nie dają żyć w spokoju. Rozśmieszają dowcipem, zaskakują różnorodnością, wzruszają dzieci i dorosłych, zmuszają do namysłu już kolejne pokolenia. Ilustracje Joanny Rusinek, malarskie, ciepłe i pełne intrygujących detali, dodają kolejną pachnącą nutę do tej mnogości.

Tytuł: Wszędzie pachnie czekolada
Autor: Danuta Wawiłow
Ilustracje: Joanna Rusinek
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Seria: Wierszem napisane

Nowość - Idealny dzień

$
0
0

Wstałam dziś rano w humorze raczej paskudnym świat był za oknem szary, nudny i brudny. Początki idealnego dnia nie są łatwe. Szczęśliwie Natalia Usenko jest poetką, która niczego się nie boi. Skutecznie oswaja cyklopy i mumie, Babę Jagę i wróżkę, udomawia nawet Yeti. Jej wiersze nieodmiennie wywołują śmiech i zadumę. Piękne ilustracje Diany Karpowicz podbijają dowcip i wydobywają malarskość tej poezji.

Tytuł: Idealny dzień
Autor: Natalia Usenko
Ilustracje: Diany Karpowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Seria: Wierszem napisane

Nowość - Piękna i mądra bajka o troskach zająca grajka

$
0
0

Chyba mam problem, i to nie lada – We własnym domu deszcz na mnie pada. W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca. I towarzyszymy mu w próbach zaradzenia sytuacji. Próbach, dodajmy uczciwie, nieudolnych. Zabawna i pouczająca opowieść o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni. Dowcipne ilustracje i piękny tekst to efekt twórczej współpracy Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka.

Tytuł: Piękna i mądra bajka o troskach zająca grajka
Autor: Ewa Kozyra-Pawlak
Ilustracje: Paweł Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Seria: Wierszem napisane

Nowość - Dziewczynka z parku

$
0
0

Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Przede wszystkim jednak brakuje jej wypraw do parku, w którym tata, zapalony ornitolog, uczył ją dostrzegać piękno przyrody.

Nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem, ale Andzi pomaga pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę, Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy. Czy dziewczynka zdradzi chłopcu swój sekret?

Opowieść o wspomnieniach, które bolą, ale też są tym, co posiadamy najcenniejszego. Autorka mówi o śmierci i stracie w sposób prosty, a jednocześnie pełen szacunku dla swoich bohaterów i czytelników.

Tytuł: Dziewczynka z parku
Autor: Barbara Kosmowska
Ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2012


Zapowiedź - Basia i słodycze

$
0
0
 

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci. Przygody ciekawej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.Tym razem Basia zmierzy się ze słodyczami. "Basia i słodycze" to dowcipne pokazanie skutków zamiłowania do słodkości w nadmiarze, czyli jednym słowem obżarstwa. Basia lubi żelki. I czekoladę. I ciastka. Szkoda, że nie może ich jeść codziennie.

Tytuł: Basia i słodycze
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Seria: Basia





Basia i słodycze będzie dostępna także na audiobooku. Maria Seweryn czyta Basię od samego początku - najpierw w domu swojej córce, dziś także w studio nagrań. W efekcie jej interpretacja jest bardzo osobista. Basia jest przecież przyjaciółką jej córeczki.

Zapowiedź - Garnitur na każdą okazję

$
0
0

Efektownie zilustrowana, pełna ciepła i nadziei książka dla dzieci pióra słynnej amerykańskiej poetki.

Max Nix mieszka z mamą, tatą i sześcioma braćmi w małym górskim miasteczku. Jego życie jest wesołe i beztroskie, a do pełni szczęścia brakuje mu tylko jednej rzeczy: Max skrycie marzy o tym, by mieć własny garnitur. Garnitur, w którym mógłby robić wszystko. Garnitur na każdą okazję. Pewnego dnia do drzwi państwa Nixów puka listonosz z tajemniczą paczką...

Garnitur na każdą okazję to jeden z nielicznych tekstów dla dzieci w dorobku Sylvii Plath. W tej czarującej historii o spełniających się marzeniach słynna poetka ukazuje nam swoje mniej znane literackie oblicze: pogodne i pełne ciepła.

Serio to seria wydawnicza dla małych i dużych czytelników. Składają się na nią unikatowe książki dla dzieci pióra najwybitniejszych twórców światowej literatury, wydane w formie pięknych, bogato ilustrowanych albumów.


Tytuł: Garnitur na każdą okazję
Autor: Sylvia Plath
Ilustracje: Agnieszka Skopińska
Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012
Seria: Serio

 

Zapowiedź - Basia i plac zabaw

$
0
0
 

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci. Przygody ciekawej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. 

Basia i plac zabaw to opowiadanie o niezwykłej wizycie Basi i jej rodzeństwa w parku. Opiekę sprawował w tym czasie nad nimi tata. Ciekawe, co z tego wynikło.

Tytuł: Basia i plac zabaw
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Seria: Basia





Basia i plac zabaw będzie dostępna także na audiobooku. Maria Seweryn czyta Basię od samego początku - najpierw w domu swojej córce, dziś także w studio nagrań. W efekcie jej interpretacja jest bardzo osobista. Basia jest przecież przyjaciółką jej córeczki.

Nowość - Bajki Misia Fisia

$
0
0
 

Bajki Misia Fisia to takie małe historyjki, żeby było weselej. Weselej, czyli - lżej. Najnowsza książka Wojciecha Bonowicza to zbiór niezwykłych, mądrych, czasem zabawnych a czasem smutnych opowiastek, które zachęcają do zadumy i wrażliwego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Kto by pomyślał, że mały, trochę nieporadny Miś, który nie potrafi nawet pisać, jest tak wnikliwym obserwatorem!

Dodatkową gratką dla czytelników są ilustracje, których autorem jest Bartosz Waglewski, czyli Fisz.

Tytuł: Bajki Misia Fisia
Autor: Wojciech Bonowicz
Ilustracje: Bartosz Waglewski
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: znak emotikon
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Wścibscy

$
0
0

Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, których zabawne perypetie opisuje znakomitą rymowaną prozą. Historyjki o wścibskich: niani, dziadku, babci, wnuczce, wnuczku, ciotce i kuzynie, a także o psie, kocie i myszy, i tym razem nie zawiodą małych i dużych czytelników: Wścibscy wszędzie nos wtykają! Podsłuchiwać uwielbiają! Aż na uszach mają dreszcze! Wciąż chcą coś usłyszeć jeszcze! Wścibscy wszystkich podglądają! Z każdej strony oczy mają! Wyskakują spod poduszek, ze słoików, z rondli, z puszek! Są koło nas! Zawsze blisko! Wścibscy pragną wiedzieć wszystko!


Tytuł: Wścibscy
Autor: Dorota Gellner
Ilustracje: Beata Zdęba
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo:Bajka
Rok wydania: 2012
 
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>