Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Nowość - Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów

$
0
0

Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!

Tytuł: Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów
Tekst: Ewa Solarz
Opracowanie graficzne: Anna Niemierko 
Ilustracje: AROBAL Bartek Kociemba, Jan Bajtlik, Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Joanna Gniady, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski,Paweł Jońca, Karolina Kotowska, Tomasz Leśniak, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Agata ENDO Nowicka, Marianna Oklejak, Joanna Rusinek, Dawid Ryski, Marta Sławińska, Maria Strzelecka, Marta Szudyga, Dennis Wojda, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo: Wytwórnia
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Rok: 2012


Zapowiedź - Tajemnica Malutkiej

$
0
0

Opowieść o Tajemnicy, Trochę Innej Dziewczynce i jej babci. O sile marzeń i o tym, że inność nie zawsze musi w życiu przeszkadzać.

Bajka nasenna – z głową na poduszce – układana zgodnie przez małą Ulę i jej tatę. Jest wigilijny wieczór. Przysmaki zjedzone, prezenty rozdane, na ścianach tańczą świetlne zajączki od choinkowych bombek. Ula zamawia bajkę o dziewczynce. O jakiej? O INNEJ. Tata zaczyna, Ula dopowiada. Każde z nich popycha opowieść w nieoczekiwaną stronę, a bajka, jak śnieżna kula, obrasta w dygresje i baśniowe nonsensy. Malutka – bohaterka wigilijnej dobranocki jest po trosze cudakiem, czarodziejką, dobrotliwym krasnoludkiem o olbrzymich stopach...

Książka jest duetem po dwakroć: para narratorów w tekście plus znakomity damski zespół autorski: młoda, ale bardzo już uznana graficzka – Agata Dudek – partneruje pisarce, Annie Onichimowskiej, dorysowując do bajkowej fabuły własne wątki i narracyjne ścieżki. Harmonijny dwugłos. Dodajmy do tego mistrzowski layout – i przepis na udaną książkę gotowy. Tu ziścił się pod postacią Tajemnicy Malutkiej. Smacznego!

Joanna Olech

Tytuł: Tajemnica Malutkiej
Tekst: Anna Onichimowska
Ilustracje: Agata Dudek
Kategoria: dla dzieci od 5 lat
Wydawnictwo: Ezop
Rok wydania: 2012

Nominacja w Konkursie Papierowy Ekran 2012

$
0
0
Podobno nic dwa razy się nie zdarza... a jednak! PIdD znalazła się w gronie nominowanych w tegorocznej edycji Konkursu Papierowy Ekran – konkursu na najlepszy serwis internetowy o książce. Rok temu zdobyliśmy wyróżnienie za podkreślanie wizualnego piękna książek! Czy tym razem uda nam się powtórzyć zeszłoroczny sukces? Wszystko w Waszych rękach! Do 22 października możecie głosować na nas lub inne nominowane serwisy. Głosować można tradycyjnie >> klik! lub na Facebooku >> klik!Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 27 października podczas Targów Książki w Krakowie. Za wszystkie głosy – będące wyrazem Waszej sympatii – z góry serdecznie dziękujemy! Czuwaj!
 

Baśnie w interpretacji graficznej Aleksandry Kucharskiej-Cybuch - wystawa w Instytucie Goethego w Krakowie

$
0
0
Wystawa prac Aleksandry Kucharskiej-Cybuch obejmuje ilustracje do klasycznych tekstów kultury niemieckiej i światowej. Jaś i Małgosia braci Grimm oraz Dziadek do Orzechów i Król Myszy E. T. A. Hoffmanna to przecież dzieła kanoniczne i pozornie dobrze nam wszystkim znane. Dzięki poznańskiemu wydawnictwu Media Rodzina otrzymujemy teraz ich wersje w nowej szacie językowej i graficznej. Ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch nie są z pewnością obrazowym zapisem fabuły, lecz stają się subtelną interpretacją tekstu. Obrazy, które odnajdziemy w Jasiu i Małgosi niczego nie fałszują i nie upiększają. Grimmowska wiedźma jest wcieleniem zła, a świat otaczający dzieci jest mroczny i niepokojący. Warto wytropić ślady obecności wiedźmy na liściach, grzybach, ćmie, które wyglądają jak utkane z jej płaszcza. Warto zwrócić uwagę na biel uosabiającą dobro, które zgodnie z baśniową konwencją i prawdziwie po Grimmowsku musi na końcu zwyciężyć.


W swych ilustracjach do Dziadka do Orzechów Aleksandra Kucharska-Cybuch po mistrzowsku oddaje charakterystyczne dla E. T. A. Hoffmanna przemieszanie świata realistycznego i świata ułudy. Autorka ilustracji myli tropy całkowicie w Hoffmanowskim duchu i prezentuje wykładnię tekstu niepokojącą i pełną niedopowiedzeń. Dlaczego rodzice królewny Pirlipaty mają mysie ogony, a ojciec chrzestny Drosselmeier zwierzęce rysy twarzy? Aleksandra Kucharska-Cybuch zaprasza nas do wnikliwej lektury i zadawania pytań.(za >> klik!).

Wystawa >> 22.09.-26.10.2012, w godzinach otwarcia Goethe-Institut >> Rynek Główny 20, Kraków


Nowość - MAMOKO 3000

$
0
0
  
Trzeci tom bestsellerowej serii o miasteczku Mamoko. Tym razem pełna szczegółów obrazkowa opowieść przenosi nas w przyszłość.

Jest rok 3000. Miasteczko Mamoko roi się od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Przenieś się w przyszłość i zobacz, co przydarzyło się jego mieszkańcom. Sprawdź, kogo ściga Wiktor Specjalny, a kogo - Robo-Max. Przekonaj się, nad czym pracuje Telesfor Śrubka i co planuje Wincenty Orbit. Czy wiesz, kto miał powietrzną stłuczkę i kto da dziś wielki koncert? Szukaj kolejnych bohaterów i odkrywaj ich przygody. Spróbuj znaleźć wszystkie jabłka i ukryte przedmioty.

Każda rozkładówka książki jest kosmicznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkadziesiąt równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. 

Tytuł: MAMOKO 3000
Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 2
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Mam oko na liczby / Mam oko na litery

$
0
0

Zupełnie nowa odsłona cyklu Mamoko: pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w liczenie. Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy zdołasz je policzyć? Zobacz, ile głów ma smok mieszkający w podziemiach, ile samolotów stoi na lotnisku i ile skarpetek fruwa w przestrzeni kosmicznej! Sprawdź, których postaci, zwierząt lub rzeczy jest tyle, ile wskazuje cyfra w lewym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Szukaj uważnie - na każdej ilustracji ukrytych jest aż 10 takich zestawów. Do dzieła!

Tytuł: Mam oko na liczby
Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 2
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012

Zupełnie nowa odsłona cyklu Mamoko: pomysłowa książka obrazkowa do zabawy w wyszukiwanie słów. Ale tu tłoczno! Gdzie nie spojrzeć, aż roi się od postaci, przedmiotów i zwierząt. Czy znasz ich nazwy? Sprawdź to! Na czym gra łoś muzykant? Kto zagląda w paszczę krokodyla? Jakie zwierzę ściga się z zającem? Wyszukuj rzeczy, których nazwy zaczynają się na literę podaną w lewym lub prawym górnym rogu ilustracji. Czy uda Ci się odnaleźć wszystkie? Liczba pod literą podpowie Ci, ile jest ich na pewno. A może zdołasz znaleźć jeszcze więcej? Do dzieła! Jeśli potrafisz, możesz szukać słów także w innych językach.

Tytuł: Mam oko na litery
Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 2
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Zbój. Opowiadania o koniach i konikach

$
0
0

Zbój to zbiór opowiadań o koniach, konikach i kucykach. Autorka opowiada o nich ciepło i ze znastwem. Wszystkie opisane przez nią historie wydarzyły się naprawdę. A bohater każdej opowieści - kary, siwy albo gniady, oprócz końskiej siły i szybkich nóg ma swój rozum i wielkie serce. Bo nie bez powodu mówi się, że największe szczęście na świecie na końskim siedzi grzbiecie.

Tytuł:Zbój. Opowiadania o koniach i konikach
Tekst: Renata Piątkowska
Ilustracje: Mikołaj Kamler 
Kategoria: dla dzieci od lat6
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2012


Krakowskie zagłębie ilustratorów - wystawa

$
0
0
W Galerii na strychu prezentować będą swoje prace krakowscy ilustratorzy: Anita Andrzejewska, Marcin Bruchnalski, Małgorzata Flis, Anna Kaszuba-Dębska, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Andrzej Pilichowski-Ragno,  Joanna Rusinek,  Anna Sędziwy, Maciej Szymanowicz, Elżbieta Wasiuczyńska 



Otwarcie 25.10.12 o godzinie 18tej. Wystawę można oglądać w godzinach pracy MDK do końca listopada.
Galeria na strychu Młodzieżowy Dom Kultury Al. 29 Listopada 100 Kraków


Nowość - Król i mgła

$
0
0

Królestwo, którego samolubny władca lekceważy swoich poddanych, z dnia na dzień pokrywa się coraz gęstszą mgłą… Król, jakby nie widząc panującego wokół chaosu, nadal myśli wyłącznie o sobie i swoich pieniądzach. W końcu nawet jego żona i córka znikają we mgle...

Czy nieczułe serce władcy obudzi się na dźwięk płaczu bezbronnej wiewiórki? Czy bylejeleń – jedyny, który nie pada na widok króla na kolana – potrafi przemówić mu do rozsądku?

We mgle z pewnością niełatwo jest dostrzegać innych. Ale jeśli ich nie zauważamy, mgła staje się jeszcze większa. Trzeba więc ją pokonać – zaczynając od siebie samego.

Tą mądrą, dowcipną, z humorem opowiedzianą bajką Maria Ewa Letki pięknie wpisuje się w tradycję opowieści o zaślepieniu władzy − i podobnie jak one − pokazuje zbawienne skutki mądrych rządów. Zarówno dla poddanych, jak i samego króla. Przeczytajcie…

Tytuł:  Król i mgła
Tekst: Maria Ewa Letki
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Wiek: 5+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Lalka Lolka

$
0
0

To lekko skandalizująca, mocno żartobliwa historia kilkuletniego chłopca, który w zbiorze swoich ulubionych zabawek ma lalkę o imieniu Wiola. Jak się okazuje, nie przynosi mu to żadnej szkody: Lolek jest chłopcem rozważnym, wrażliwym i zdolnym. Afera zaczyna się dopiero wtedy, kiedy bohaterowie – Lolek i jego lalka – wyruszają wspólnie do przedszkola. Czy świat dorosłych i dzieci jest przygotowany na przyjęcie tej pary? Dowiecie się z pierwszej stuprocentowo autorskiej książki Katarzyny Boguckiej – znanej już szeroko doborowej ilustratorki. Autorka, zachwycająca zwykle ilustracjami, tym razem zaskakuje także rymowaną zabawnie opowieścią. „Lala Lolka” nie tylko uczy tolerancji, ale też inspiruje do swobodnej zabawy – na końcu książki czeka na dzieci papierowa niespodzianka.

Tytuł: Lalka Lolka
Tekst i ilustracje: Katarzyna Bogucka
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Ładne Halo
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Jak Szewczyk Smoka pokonał

$
0
0
 

Opowieść o smoku zamieszkującym grotę w wawelskiej skale i dzielnym szewczyku Skubie,  ilustrowana przez Piotra Sochę, zdobywcę I miejsca w zorganizowanym przez Wawel ogólnopolskim konkursie ilustratorskim Legendy wawelskie

 Książka jest pierwszą z serii wydawniczej Legendy wawelskie, zaprojektowanej przez laureatów konkursu i wybranych artystów. W przygotowaniu: Magdalena Skrabska Alchemiczna Komnata, ilustracje Paweł Pawlak. 

Tytuł: Jak Szewczyk Smoka pokonał
Tekst: Anna Chachulska
Ilustracje: Piotr Socha
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Zamek Królewski naWawelu
Rok wydania: 2012
Seria: Legendy wawelskie 

Zapowiedź - Pisklak

$
0
0


Nagły dreszcz przebiega przez ciało Klary. Rzuca się na oślep do ucieczki, nie oglądając się za siebie, czując w ustach przykry metaliczny smak strachu. Serce tłucze się jak oszalałe.

Ktoś mieszka w domu w Dolince. Ktoś tam jest.

Dobiegłszy do drogi, uspokaja się trochę. Zastanawia się gorączkowo, czy powiedzieć o tym Hance.
Powie.
Nie powie.
Nie powie nikomu.

Najnowsza książka Zuzanny Orlińskiej Pisklak, to spotkanie dwóch pokoleń: córki-pisarki i matki-ilustratorki. Ekspresyjne i pełne emocji rysunki Wandy Orlińskiej znakomicie oddają tajemniczą atmosferę powieści.

Tytuł: Pisklak
Tekst: Zuzanna Orlińska
Ilustracje: Wanda Orlińska
Kategoria: dla dzieci od lat 13
Wydawnictwo: Akapit Press
Rok wydania: 2012

Ściana Ilustratorów przy Salonie Ciekawej Książki 2012 w Łodzi

$
0
0


StowarzyszenieTwórców Kultury i Sztuki Kamienica 56, Poza Rozkładem oraz Polish Bookart ForChildren - pod honorowym patronatem MKA oraz Polskiej Sekcji IBBY - serdecznie zapraszają profesjonalistów i amatorów zajmujących się szeroko rozumianą sztuką ilustracji do udziału w wystawie podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi (7-9 grudnia 2012).

Ściana Ilustratorów będąca częścią programu towarzyszącego łódzkiemu Salonowi Ciekawej Książki, inspirowana jest podobnymi wystawami z największych światowych targów książki.

Pomyślana jest jako wielowymiarowe działanie, którego celami jest nie tylko prezentacja młodych artystów i umożliwienie wymiany kontaktów z wydawcami, ale i działania edukacyjne – wobec oglądających wystawę dzieci, rodziców i nauczycieli; praca na rzecz zmiany myślenia o książce dla dziecka i sztuce ilustracji.

W przyszłości Ściana będzie się rozrastać i będzie mogła być pokazywana w przyszłości również w innych miejscach (min. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, podczas innych targów książki, także międzynarodowych, jak Seul International Bookfair 2013) aby promować zarówno samą polską sztukę ilustracji jak i poszczególnych jej twórców.

Szczegóły warunków uczestnictwa określa regulamin, dostępny wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adresem www.kamienica56.org.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 listopada. Dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania uzyskać można pod adresem ilustracja2012@gmail.com


Zapowiedź - Alchemiczna komnata

$
0
0

Zdarzyło się tylko raz, że drzwi komnaty były lekko uchylone i ciekawskie oczy dworzan ujrzały część pracowni. Przy ścianach zobaczyli stoły, na nich flasze pękate jak balony i chude jak patyki, a na półkach duże słoje i małe słoiczki. A w nich proszek zielony, czerwony i czarny, kawałki żab i jaszczurek oraz płyny we wszystkich możliwych kolorach. A do tego dużo metalowych moździerzy i narzędzi, których nigdy nie widzieli. Wieczorami i nocami król czytał, mieszał, roztapiał, gotował, a wszystko po to, by wytworzyć złoto.

Kolejna książka z serii Legendy wawelskie – Alchemiczna komnata– autorstwa Magdaleny Skrabskiej, z ilustracjami Pawła Pawlaka to bajkowa wersja legendy o królu Zygmuncie III Wazie oraz alchemiku Sędziwoju, tajemnych recepturach i efektach królewskich eksperymentów, które przeprowadzali w wawelskim zamku.

Tytuł: Alchemiczna komnata 
Tekst: Magdalena Skrabska
Ilustracje: Paweł Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Zamek Królewski na Wawelu
Rok wydania: 2012
Seria: Legendy wawelskie

Projekt Roku – Polski Konkurs Graficzny STGU 2012

$
0
0

Konkurs Projekt Roku  -  Polski Konkurs GraficznySTGU to inicjatywa, która pokazuje jak ważne jest projektowanie graficzne i jaką rolę pełni ono dzisiaj w kształtowaniu naszego otoczenia. To pierwszy w Polsce konkurs projektowania graficznego, który pokazuje najciekawsze realizacje polskich autorów, a zarazem poddaje refleksji funkcje dizajnu oraz odpowiedzialność społeczną twórców.

Koncepcja Konkursu zakłada coroczne nominacje w sześciu kategoriach: Forma, Funkcja, Etyka, Debiut, Autorytet oraz Wydarzenie. Specjalnie powołane co roku Jury wyłania najlepsze, najciekawsze i najbardziej przełomowe realizacje. Współpracuje z nimi rozbudowana, ogólnopolska grupa researcherów, którzy przez cały rok zbierają informacje o najciekawszych realizacjach ze wszystkich dziedzin projektowania graficznego z całego kraju.

Nadsyłanie prac / research projektów nominowanych: 1 września - 30 listopada 2012
Ogłoszenie listy projektów nominowanych do nagrody: 6 grudnia 2012
Ogłoszenie wyników konkursu: 15 grudnia 2012
Wystawa pokonkursowa: 15 grudnia 2012 – 5 stycznia 2013

Regulamin konkursu >> klik!

Więcej informacji >> www.projektroku.pl



Co powiedzieć dziecku? / Zawód ilustrator - artykuł w 2+3D

$
0
0

Co powiedzieć dziecku? / Zawód ilustrator>>Polski rynek książek dla dzieci wyraźnie ożywił się w ostatnich latach. W księgarniach nie brakuje dziś pozycji, które zachwycają ilustracją i opracowaniem graficznym.Anna Machwic-Adamkiewiczprzedstawia sytuację polskich ilustratorów oraz ich zmagania z wydaniem autorskich książek. Znakomita ilustracja dla dzieci była przez lata polską domeną. Polska szkoła ilustracji, znamienite grono wielkich mistrzów z lat 1950–1980, zdobywających międzynarodowe nagrody, ustawiły wysoko poprzeczkę, którą dziś próbuje przeskoczyć pokolenie młodych, zdolnych ilustratorów. Od czasu posuchy na rynku wydawnictw dziecięcych w latach dziewięćdziesiątych, kiedy dominował „styl disneyowski”, wiele się zmieniło. Całe to poruszenie w dziedzinie książek dla dzieci powoduje, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w tym zakresie. Wpływ na to mają zapewne sukcesy, również międzynarodowe, najmłodszego pokolenia ilustratorów. To ich opinie złożyły się na ten tekst. Młodzi twórcy, którzy niedawno opuścili mury uczelni artystycznych i znaleźli sposób, by zainteresować swoimi pracami wydawców, szczerze odpowiadają na pytania, jak zacząć, skąd czerpią wiedzę na temat swoich odbiorców i czy ta praca daje im satysfakcję, również finansową […]-artykuł do przeczytania w najnowszym numerze kwartalnika 2+3D.

 

Nowość - Uśmiechnięta planeta i inne czarodziejskie opowieści

$
0
0


 Nasza planeta jest uśmiechnięta. Zaczarowana. I zupełnie magiczna!

To właśnie tutaj mieszka Antek, który wreszcie zaczął się sam ubierać, pomagając sobie przy tym zaklęciami. Tu, w na pozór zwykłej szkole, pracuje druhna ciotunia, która czaruje, kiedy nikt nie patrzy. To z tutejszego planetarium można… wylecieć hen wysoko, w kosmos! Każdego dnia na naszej planecie dzieje się coś niesamowitego. I jak tu się nie uśmiechać?

Tytuł: Uśmiechnięta planeta i inne czarodziejskie opowieści
Tekst: Joanna Papuzińska
Ilustracje: Jola Richter-Magnuszewska
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2012

Nowość - Baśnie polskie

$
0
0

Baśń nie lubi siedzieć w domu. Wędruje sobie po świecie i napełnia się marzeniami i żartami opowiadających ją ludzi. Czasem ktoś ją złapie za barwną kieckę, spisze jej historię. Ładna jestem– mówi baśń z zadowoleniem i myk! – już jej nie ma! Wędruje dalej zbierać nowe opowieści.

W tym tomiku znajdziecie baśnie stare i młodsze, groźne i zabawne, mniej i bardziej znane. A każda z nich jest barwna, mądra i ciekawa – jak życie, które je podyktowało.

Zbiór zawiera baśnie spisane przez klasyków gatunku: Janinę Porazińską, Marię Konopnicką, Artura Oppmana, Władysława Ludwika Anczyca, Gustawa Morcinka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Jana Kasprowicza. Ich teksty oparte są na rdzennie polskich, ludowych podaniach, obfitujących w realia i słownictwo charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski.

Tytuł: Baśnie polskie
Tekst: praca zbiorowa
Ilustracje: Janina Dzikowska-Najder, Małgorzata Flis, Aneta Krella-Moch
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Śnieżek i Węgielek. Podróż do Amazonii / Śnieżek i Węgielek. Podróż w głąb oceanu

$
0
0

Śnieżek - kot  i pies Węgielek jak dawniej mieszkają w swoim domku, wiodąc spokojne życie. Nadszedł jednak czas na nową Przygodę. Po podróży w daleki kosmos (Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd) nasi przyjaciele wyruszają tym razem nieco bliżej, do wspaniałej Puszczy Amazońskiej. Co ich tam czeka? Z pewnością wiele niezwykłych roślin, zwierząt, ptaków i owadów. A barwna i gwarna puszcza skrywa wiele tajemnic - najwyższa pora, aby je poznać.

Tytuł: Śnieżek i Węgielek. Podróż do Amazonii
Autor: Przemysław Wechterowicz
Opracowanie graficzne i ilustracje: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Alegoria 
Rok wydania: 2012
Tytuł: Śnieżek i Węgielek. Podróż w głąb oceanu
Autor: Przemysław Wechterowicz
Opracowanie graficzne i ilustracje: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Alegoria
Rok wydania: 2012

Zapowiedź - Kłopoty rodu Pożyczalskich

$
0
0

Klasyka światowej literatury dziecięcej: zabawna opowieść o perypetiach rodziny Pożyczalskich - maleńkich istot, które próbują wygodnie żyć w mieszkanku pod podłogą swoich ludzkich sąsiadów. 

Poznajcie Pożyczalskich: Strączka, Dominikę i ich córkę Ariettę. Mają po kilkanaście centymetrów wzrostu i mieszkają pod podłogą starego domu. Wszystko, czego im trzeba, "pożyczają" z mieszkania olbrzymów znad sufitu. Ale pod żadnym pozorem nie mogą być przez nich widziani - by przetrwać, muszą ukrywać swoje istnienie. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy Strączek zostaje dostrzeżony przez Chłopca. Czy Pożyczalscy będą musieli uciekać?

Kłopoty rodu Pożyczalskich to powieść zaliczana do złotej klasyki światowej literatury dziecięcej. W 1952 roku została nagrodzona najważniejszym brytyjskim wyróżnieniem w dziedzinie książek dla dzieci - The Carnegie Medal. Pół wieku później uznano ją za jeden z dziesięciu najlepszych tytułów w siedemdziesięcioletniej historii tej nagrody. Zapoczątkowała pięciotomowy cykl o losach rodziny Pożyczalskich, który podbił serca i poruszył wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Tytuł: Kłopoty rodu Pożyczalskich
Tekst: Mary Norton
Ilustracje: Emilia Dziubak
Tłumaczenie: Maria Wisłowska 
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2012

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>