Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Zapowiedź - Łazienkowe pytania

$
0
0

Autorska książka Krystyny Lipki-Sztarbałło, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki książek dla dzieci.

Piękna książka na prozaiczny temat. Prawdziwie KRÓLEWSKA, bo mówi o miejscach, „gdzie król piechotą chodzi” – o wychodkach, toaletach, łaźniach i łazienkach... O cebrzykach, nocnikach i grających, perfumowanych sedesach... O tym, jak radzili sobie z higieną nasi przodkowie i jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie. Mnóstwo pożytecznych informacji autorka spakowała zręcznie w kształt przejrzystych rysunków, schematów i sugestywnych obrazów.

Joanna Olech, pisarka

Fizjologia, odczucia związane z ciałem i zabiegi higieniczne są dla dzieci szczególnie interesujące. Dzieci chcą wiedzieć DLACZEGO, a ta istna encyklopedia higieny zawiera wiele przydatnych informacji i zaskakujących ciekawostek podanych w atrakcyjnej formie. (...) To książka bardzo przyjazna.

Aneta Bohaczewska-Petryna, psycholożka


Tytuł: Łazienkowe pytania
Tekst, ilustracje, opracowanie graficzne: Krystyna Lipka-Sztarbałło
Kategoria: dla dzieci od 6 lat
Wydawnictwo: Ezop
Rok wydania: 2014


Zapowiedź - Pożyczalscy idą w świat

Bologna Ragazzi Award 2014 - Urszula Palusińska nagrodzona

$
0
0




Mamy dla Was dobre wieści – który to już rok z rzędu?  książka Majn alef bejs Jehoszue Kaminskiego z ilustracjami Urszuli Palusińskiej zdobyła główną nagrodę w kategorii Non-Fiction w konkursie Bologna Ragazzi Award 2014! (za >> klik!)

Cieszymy się ogromnie! 

Gratulujemy! 

Nowość - Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena

$
0
0

Wyprawa na biegun to opowieść o zdobyciu bieguna południowego przez ekspedycję Roalda Amundsena w roku 1911, z przepięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.

Tytuł: Wyprawa na biegun. O ekspedycji Amundsena
Tekst: Rafał Witek
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2014
Seria: Czytam sobie


Nowość - Pokój NIEgościnny

$
0
0

Prawie jak u Hitchcocka... - niestety tej ilustracji nie znajdziecie w książce… tak mogła wyglądać okładka, 
ale wygląda inaczej...

Mama, tata i Bunio zabłądzili w drodze na wakacje. Tymczasem zapada noc i trzeba gdzieś przenocować. Zatrzymują się w dość dziwnym domu. Czy znajdą się tam miłą gościnę? A może coś jeszcze?

Tytuł: Pokój NIEgościnny
Tekst: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Daniel de Latour
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2013
Seria: Czytam sobie


Nowość - Psotnice podwórkowe

$
0
0


Myślicie, że na waszym osiedlu nie ma Psotnic Podwórkowych? A kto pozrywał liście z drzew i porozrzucał je po chodniku? Kto zmarszczył wodę w kałużach? Kto nasypał małym dzieciom piasku do butów? Przecież samo się to nie zrobiło!

Tytuł: Psotnice podwórkowe
Tekst: Rafał Witek
Ilustracje: Zosia Dzierżawska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2013
Seria: Czytam sobie


Nowość - Kosmonautka

$
0
0

Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień zarządza finansami (prezeska banku), wydaje rozkazy swoim podwładnym (generałka), tworzy przestrzeń wspólną (architektka) czy też zajmuje się duchowością (pastorka). Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwa rzadkość! Wszystkie żeńskie formy zawodów zostały skonsultowane z językoznawcą, prof. UW, Mirosławem Bańko i są poprawnie zbudowane, mimo że niektórych używa się bardzo rzadko lub nie używa wcale. Mamy nadzieję, że z czasem formy te wejdą do powszechnego użytku. 

Tom I serii PILOTKA W serii planowane jest wydanie 4 tomów, każdy prezentujący 12 profesji. To książki wzmacniające rodzinę. Z jednej strony wychodzą naprzeciw zmianom społecznym i językowym, z drugiej pokazują dzieciom, że kosmonauta czy architekt może też być kobietą. Warto przygotować w naszej świadomości, ale też i w języku polskim, miejsce dla pracujących kobiet. Warto też pokazać dzieciom, że mogą podążać za swoimi marzeniami! Jednoznacznie pozytywny przekaz! Autor stworzył krótkie, dowcipne i przewrotne teksty, które ucieszą nie tylko dzieci. Piękna kreska i znakomite spostrzeżenia ilustratorki są ich perfekcyjnym uzupełnieniem. Dobra zabawa gwarantowana!

Tytuł: Kosmonautka
Tekst: Piotr Wawrzeniuk
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Poławiacze Pereł
Rok wydania: 2014
Książka objęta patronatem PIdD

Nowość - Na wysokiej górze

$
0
0

Niezwykła książka obrazowa, w której słowa - Krystyny Miłobędzkiej - i obrazy - Iwony Chmielewskiej - są tak samo ważnymi elementami tajemniczej fabuły. Opowieść porusza czytelnika i wprowadza go w nieznany-znany świat, otwierając wrota do krainy wyobraźni. Pojedyncze frazy, słowa spojone z ilustracjami tworzą wyszukaną całość i stanowią ciekawe zaproszenie – do przemyśleń i refleksji nad naszym życiem. Książka dedykowana jest zarówno dzieciom jak i dorosłym, bo to opowieść do odkrywania i powrotów – książka na całe życie.

Tekst książki jest fragmentem scenariusza teatralnego Na wysokiej górze. Commedia della lingua

Tytuł: Na wysokiej górze
Tekst: Krystyna Miłobędzka
IlustracjeIwony Chmielewskiej
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Rok wydania: 2014


Nowość - Basia i urodziny w muzeum

$
0
0

Basia wybiera się na urodziny Anielki do Muzeum Narodowego! Wydaje jej się, że wie, gdzie idze ale czeka ją niezła dawka niespodzianek…

Książka wydana we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.

Tytuł: Basia i urodziny w muzeum 
Autor: Zofia Stanecka
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2014
Seria: Basia

Słowa do rzeczy: konkurs na projekt książki

$
0
0
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza grafików, ilustratorów, projektantów książek do udziału w konkursie. Jego celem jest wybranie twórcy, wraz z którym Muzeum opracuje i wyda książkę dla dzieci pt. Słowa do rzeczy (zaplanowany czas współpracy to: maj – październik 2014 roku; z zapasem czasowym na konsultacje i druk). Forma współpracy – umowa o dzieło.

Słowa do rzeczy to książka skierowana do dzieci w wieku 7–10 lat. Poprzez ilustracje i teksty wyjaśniać ona będzie zwroty obecne w mowie potocznej, lecz nie do końca już dziś zrozumiałe, bo wywodzące się z nazw przedmiotów, które wyszły z powszechnego użycia, np. leje jak z cebra. Do zilustrowania mamy 39 haseł, nawiązujących do konkretnych obiektów z kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie – sprzętów gospodarstwa domowego, narzędzi rolniczych i rzemieślniczych, strojów, mebli itp., w których przechowana jest pamięć dawnych sposób życia. Poszczególne hasła odpowiadać będą kolejnym literom alfabetu, tworząc swoisty elementarz kultury (od A do Ż).

Trzy hasła stanowią zadanie konkursowe. Muzeum czeka na projekty trzech rozkładówek, zawierających tekst i ilustracje związane ze zwrotami: robić z igły widły, na jedno kopyto, mieć coś w zanadrzu. Materiały (teksty i fotografie) oraz regulamin można pobrać ze strony >> klik!

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa: 22 kwietnia 2014 roku.

Informacji o konkursie udziela Ewelina Lasota:
tel. 12 430 60 42 wew. 34

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

$
0
0
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1980, motto Książka moim oknem na świat wymyślił Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski.


W tym roku gospodarzem dnia jest Irlandia, plakat projektowała Niamh Sharkey, a autorką Listu do dzieci całego świata jest Siobhan Parkinson. Tekst listu, w tłumaczeniu Katarzyny Ryrych >>


List do dzieci świata
   
Czytelnicy zawsze pytają pisarzy  jak to się dzieje, że piszą swoje historie… skąd przychodzą pomysły? Z mojej wyobraźni, odpowiada autor. Aha, odpowiadają czytelnicy. Ale gdzie jest ta wyobraźnia? Co to jest takiego? I czy każdy to ma?  
No tak...  odpowiada pisarz, to jest w mojej głowie, i to składa się z obrazów i słów i wspomnień i śladów innych historii i słów i fragmentów rzeczy i melodii i myśli i twarzy i potworów i kształtów i słów i fal i tajemnic i pejzaży i słów i i zapachów i uczuć i kolorów i rymów i kliknięć i szelestów i smaków i wybuchów energii i zagadek i podmuchów wiatru i słów… I to wszystko razem miesza się i śpiewa, i kręci jak w kalejdoskopie i płynie i siedzi i myśli i drapie się po głowie.
Oczywiście, każdy ma wyobraźnię, inaczej nie moglibyśmy śnić. Ale każda wyobraźnia składa się z czegoś innego.  Wyobraźnia kucharza ma najwięcej smaku, malarza najwięcej kolorów i kształtów. A pisarza jest pełna słów.
Wyobraźnia czytelnika i słuchacza opiera się również na słowach. Wyobraźnia pisarza wiąże słowa, nadaje kształt pojęciom, składa dźwięki i kształty i charaktery i wydarzenia w historię a historia składa się z niczego innego jak ze słów, batalionu słów maszerujących przez stronice. Następnie przychodzi czytelnik i strony ożywia. Słowa pozostają na stronie, ale w głowie czytelnika nabierają kształtów I historia zaczyna się dziać  właśnie tam, tak jak uprzednio w głowie pisarza. 
 Dlatego czytelnik jest równie ważny jak pisarz. Każda jedna historia ma jednego pisarza, ale istnieją miliony czytelników, tych którzy mówią w jego języku lub używają języków obcych, na które książka została przetłumaczona. Bez pisarza książka nigdy by się nie narodziła, ale bez czytelników nie ożyłaby.
Każdy czytelnik ma coś wspólnego z drugim odbiorcą tej samej opowieści. Osobno i wspólnie odtwarzają historię w swojej wyobraźni, ten akt jest zarówno prywatny jak i publiczny, indywidualny i wspólny, osobisty i międzynarodowy. To jest coś, co człowiek robi najlepiej…

Czytajcie !


Nowość - Syrop maga Abrakabry

$
0
0

Mag Abrakabra jest bardzo ambitny. Marzy o tronie. Aby pozbyć się panującego sułtana Abdulli, sięga po magię. Jego plan jednak szybko legnie w gruzach…

Tytuł: Syrop maga Abrakabry
Tekst: Wojciech Widłak
Ilustracje: Anna Sędziwy
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2013
Seria: Czytam sobie


Zapowiedź - Co wypanda, a co nie wypanda

$
0
0

Poradnik dobrego wychowania dla najmłodszych.

Tytuł: Co wypanda, a co nie wypanda
Tekst i ilustracje: Ola Cieślak
Kategoria: dla dzieci od lat 1
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2014

Zapowiedź - Królestwo dziewczynki

$
0
0

W życiu dziewczynki przyszedł taki dzień, gdy poczuła zmianę. 
Usłyszała kilka prostych słów: „Królewno, dziś stałaś się kobietą…”


Pełna baśniowych motywów opowieść o dojrzewaniu i budzącej się kobiecości, którą inicjuje ważny moment w życiu każdej dziewczynki – pierwsza miesiączka. 
Długo wyczekiwana autorska książka Iwony Chmielewskiej, pierwotnie wydana w Korei.  Wpisana na listę 100 najpiękniejszych książek świata w 4. edycji konkursu CJ Picture Book Award 2011.

Mój dom jest pełen książek Iwony Chmielewskiej. W niektórych z nich polski tekst jest ręcznie dopisany przez autorkę ołówkiem na zagranicznym – koreańskim zazwyczaj – wydaniu. Spokojnym, w prawo pochylonym pismem. W „Królestwie dziewczynki” tych podpisów nie ma. Polski tekst dostałam na oddzielnej kartce, którą zgubiłam zaraz po tym, gdy pierwszy raz przeczytałam go moim dzieciom. Ale i tak od pierwszego czytania ta książka jest ukochaną książką mojego pięcioletniego syna. Przegląda ją często, potem patrzy na mnie i na swoją siostrę, potem znowu do książki, potem na mnie i na swoją siostrę, a potem mówi, że kobiety są po prostu czarodziejskie. Jesteśmy czarodziejskie, potwierdzam. Ale niektóre, jak Iwona, są też czarodziejkami. Cieszę się, że są książki, które pozwalają nam o tej podwójnej magii kobiecości pamiętać. 

Justyna Bargielska, pisarka

„Królestwo dziewczynki” jest odpowiedzią na pytanie: jak poruszać się po królestwie własnej i czyjejś kobiecości. Choć wizualnie odpowiedź ta zdaje się być bardzo delikatna, jako że kolorystyka utrzymana jest w tonacji perłowego ecru i różu, to jest to delikatność pozorna, skrywająca czy próbująca obłaskawić szalejące demony dojrzewania. Zanim młoda kobieta będzie mogła swobodnie przechadzać się w szpilkach, musi przejść etap „niedopasowanych butów i zbyt obszernego płaszcza”, etap nieprzystosowania i odczuwanego w związku z nim, nierzadko publicznego, upokorzenia.
Tematem książki nie jest, wbrew pozorom, pierwsza miesiączka, lecz szereg zmian i odczuć, które wywołuje. Dziewczyna stopniowo i nieuchronnie rozwija się, by stać się kobietą. To czas być może piękny, ale i bolesny, pełen osobistych i publicznych konfrontacji, nabierania pokory wobec własnej fizyczności a równocześnie fascynacji możliwościami oddziaływania rozkwitającego ciała. To pełen wewnętrznych sprzeczności etap życia, w którym otwiera się przed kobietą realna możliwość niesienia życia i równie realna świadomość jego kruchości.
Książka Chmielewskiej w mistrzowski sposób łączy sferę osobistą, intymną - nie tylko pod względem fizycznym - ze sferą kultury, w której przychodzi nam rozwijać się i żyć. Baśnie przywołane w „Królestwie dziewczynki” to nie dekoracyjne tło dla rozgrywającego się spektaklu, lecz żywa tkanka, z której wyrasta rozwijająca się kobiecość. 

Dr Magdalena Sikorska, literaturoznawczyni (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
                                                                 
Tytuł: Królestwo dziewczynki 
Tekst i  ilustracje: Iwona Chmielewska
Fotoedycja: Daria Szadkowska, Paweł Szadkowski
Opracowanie graficzne: Maria Szczodrowska, Radek Staniec

Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydanie specjalne (grzbiet oprawiony w materiał, złocone brzegi, papier Sora Matt).
Wydawnictwo: Entliczek
Rok: 2014

Zapowiedź - Metryka nocnika

$
0
0

Metryka nocnika Iwony Wierzby z ilustracjami Marianny Sztymy to książka o urynale, kakatorium, stolcu, sedesie, wychodku, sławojce, czyli o nocniku i toalecie oraz o ich przeciętnych i nieprzeciętnych użytkownikach.
Dowiemy się z niej między innymi, że jednym z pierwszych posiadaczy i użytkowników ubikacji spłukiwanej wodą był znany z mitologii władca Krety – król Minos.
Co to takiego Cloaca Maxima i gdzie się znajdowała?
Kto pierwszy opodatkował toalety?
Co wspólnego z toaletami ma powiedzenie pecunia non olet czyli pieniądze nie śmierdzą i kto jest jego autorem?
Dlaczego po średniowiecznych miastach poruszano się sześciokonnymi karetami?
Jakiej amunicji nigdy nie brakowało w średniowiecznych twierdzach?
Co ważnego w sprawie kupy miał do powiedzenia filozof Erazm z Rotterdamu?
Czym zajmował się poznański kat po godzinach pracy?
Stąd wzięło się powiedzenie: idę zgasić ogień w kominku?, i co miało wspólnego z oddawaniem moczu?
Dlaczego w Wersalu panował kiedyś… smród i nie pachniało tam fiołkami?
Czym zajmował się stolcowy szambelan na dworze króla Henryka VIII?
Która z dam była właścicielką nocnika pięknego niczym sosjerka?
Dlatego Felicjan Sławoj Składkowski przeszedł do historii nie jako polityk, lecz… budowniczy toalety.
Dowiemy się również jak rewolucyjny wpływ na higienę osobistą miały prace związane z podbojem i poznaniem kosmosu. Na jakie usługi mogą liczyć posiadacze japońskiego w pełni elektroniczny sedesu XXI wieku? Poznamy historię srajtaśmy, kiblorolki, srolki, czyli papieru do… oraz wszelkich utrzyjzadków i podcierek w literaturze.
NIESPODZIANKA! >> Na wewnętrznej stronie obwoluty znajdziecie Grę planszową z nocnikiem w roli głównej.

Tytuł: Metryka nocnika
Tekst: Iwona Wierzba
Ilustracje: Marianna Sztyma
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Albus 
Rok wydania: 2014
Książka objęta patronatem PIdD


Nowość - Co czytali sobie kiedy byli maili

$
0
0

Książka mieści 24 wywiady ze znanymi i poważanymi postaciami polskiego życie publicznego – są wśród nich aktorzy, dziennikarze, sportowcy, pisarze, ludzie biznesu, podróżnicy, dobroczyńcy, naukowcy i artyści. Ewa Świerżewska i Jarosław Mikołajewski pytają każdego o to, jaki wpływ na jego życie miały pierwsze przeczytane samodzielnie książki. Ale nie tylko. Są to rozmowy o dzieciństwie i o tym, co nas kształtuje w czasie dorastania. Czy bez pierwszych lektur i kontaktów ze słowem bylibyśmy tym, kim jesteśmy? Jak ważne są pierwsze lektury dla naszych dzieci zatem? Co bywa czasem ważniejsze niż czytanie? Te pytania może sobie zadać każdy z nas. A zadać je sobie warto – także z myślą o przyszłości najmłodszego pokolenia samodzielnych czytelników.

Tytuł: Co czytali sobie kiedy byli maili
Tekst: Ewa Świerżewska, Jarosław Mikołajewski
Ilustracje: Daniel de Latour
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2014


Opowiem ci, mamo, co robią mrówki

$
0
0


Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne zetknięcie ze zręcznymi rączkami małego czytelnika), poręczny format, a przede wszystkim przepiękne ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, tworzą prawdziwe dzieło sztuki!

Twoje dziecko z przyjemnością zagłębi się w fascynujący świat mrówek, z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki.

To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Tytuł: Opowiem ci, mamo, co robią mrówki
Tekst: Marcin Brykczyński
Ilustracje: Katarzyna Bajerowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Rok wydania: 2013

Zapowiedź - Opowiem ci, mamo, co robią pająki

$
0
0

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne ilustracje Daniela de Latoura, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego - to prawdziwe dzieło sztuki! Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

Tytuł: Opowiem ci, mamo, co robią pająki
Tekst: Marcin Brykczyński
Ilustracje: Daniel de Latour
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Rok wydania: 2014

Autowidoki Józefa Wilkonia - wystawa w Piasecznie

$
0
0

To kolejna w Piasecznie prezentacja prac światowej sławy artysty - ilustratora, malarza, rzeźbiarza. Tym razem Józef Wilkoń przybliża nam świat swoich podróży, nie tylko przez Polskę, ale także poza granicami kraju – gdzie jeździł by organizować wystawy czy odbierać nagrody. Pokazuje urzekające go, widziane z okna samochodu, widoki. Autowidoki.
Andrzej Matynia (polski historyk i krytyk sztuki, dziennikarz i publicysta radiowy i telewizyjny) napisał  o Autowidokach:
Dla Józefa Wilkonia katowicka droga była niegdyś drogą nadziei. Jeździł nią, nową, luksusową (jak na polskie warunki) do Szwajcarii, Włoch, gdzie zdobywał nagrody, święcił sukcesy, a przede wszystkim oglądał świat jakże inny od polskiej, zgrzebnej rzeczywistości. Wolny świat Zachodu… Zachwycała go prosta jak stół szosa katowicka.. Szybko szkicował poszczególne jej fragmenty. Z nich powstawały gwasze, które były syntetycznym widzeniem tej drogi, zgeometryzowanymi płaszczyznami kolorów.
Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Regionalnym w Piasecznie od 11 maja do 29 czerwca 2014 r. Będzie jej towarzyszyć katalog oraz okolicznościowe karty z reprodukcjami Autowidoków.

Wystawa ilustracji "Salon Ilustratorów - Tajemnice Literatury" w ramach Festiwalu literatury dla dzieci

$
0
0

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy ilustracji Salon Ilustratorów - Tajemnice Literatury, który odbędzie się w poniedziałek 12 maja w godz. 19-21 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Do wystawy zaproszono 13 polskich ilustratorów, którzy ze swego dorobku wybrali prace odpowiadające tematowi - Tajemnice Literatury. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace: Jana Bajtlika, Pawła Pawlaka, Ewy Kozyry-Pawlak, Anny Sędziwy, Elżbiety Wasiuczyńskiej, Anny Kaszuby-Dębskiej, Anity Andrzejewskiej, Andrzeja Pilichowskiego-Ragno, Agaty Dudek, Iwony Chmielewskiej, Krystyny Lipki-Sztarbałło, Joanny Concejo, Piotra Fąfrowicza. Wernisaż pdbędzie sie w Centrum Techniki i Sztuki Japońskiej Manggha. Następnie wystawa zostanie zaprezentowana w Warszawie, podczas Warszawskich Targów Książki i we Wrocławiu, w Centrum Kultury Zamek.


Więcej o samym Festiwalu literatury dla dzieci znajdziecie tu >> klik

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>