Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Zapowiedź - Siedmiu wspaniałych

$
0
0


Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również − jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…? Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym − nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną.

Wydanie drugie książki – w nowym opracowaniu graficznym Marianny Oklejak.

Tytuł: Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2014


Wznowienie - Pies z ulicy Bałamutów

$
0
0

W tej opowieści jest wszystko, czego potrzeba, żeby powstała świetna książka: psi bohater, który bez opieki, ale za to w butach wyrusza na miasto, samochody, ruch uliczny oraz policjant, który musi nauczyć naszego jamnika, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Cała historia opisana ze swadą i wielkim poczuciem humoru, od 1968 roku pomaga rodzicom uczyć maluchy, jak być bezpiecznym na drodze. 

W publikacji zamieszczono ilustracje znanego polskiego rysownika i plakacisty: Jerzego Flisaka. 

Książka należy do serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca. Ukazują się w niej tytuły, które swoje premiery miały w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a później znikły z półek księgarń na długo. Dzisiejszym małym czytelnikom prezentujemy książki, które uwielbiali ich rodzice i dziadkowie. 

Tytuł: Pies z ulicy Bałamutów
Autor:Wanda Chotomska, Wacław Bisko
Ilustracje: Jerzy Flisak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Muza
Rok wydania: 2014

Zapowiedź - Wytwórnik kulinarny

$
0
0

Drugi z serii wytwórników-autorskich zeszytów aktywnościowych. Tym razem ilustratorka Kasia Bogucka i grafik-kucharz Szymon Tomiło zapraszają do wspólnej uczty.

Razem z autorami książki zaplanujesz zakupy, odwiedzisz targ, pojedziesz na piknik, urządzisz restaurację i poznasz przepis na pyszne drożdżówki. Wystarczy coś do rysowania i stworzysz swój niepowtarzalny, kulinarny zeszyt.

Do twórczej pracy zachęci duży format Wytwórnika i szlachetny papier Munken Print.

Tytuł: Wytwórnik kulinarny
Tekst i ilustracje: Szymon Tomiło i Katarzyna Bogucka
Kategoria:dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Wytwórnia
Rok wydania: 2014
Seria: Wytwórnik

Nowość - Kalendarz 2015 Pan Kuleczka

$
0
0

Bajecznie kolorowego, cieszącego oko kuleczkowego kalendarza nie może zabraknąć w 2015 roku w Waszych domach! Na czytelników czekają przepiękne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej, zabawne, ale i bardzo celne komentarze, które ucieszą starszych i młodszych domowników oraz naklejki do zaznaczania wyjątkowych dni w roku. A na deser – specjalne kuleczkowe opowiadanie napisane przez Wojciecha Widłaka!

Pan Kuleczka 2015. Kalendarz z naklejkami
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska 
Wydawnictwo: Media Rodzina 

 *Do kalendarza dołączonych jest 96 naklejek do umieszczania w ważne (albo zwyczajne-niezwyczajne) dni!

Zapowiedź - Ale patent!

$
0
0

Są rzeczy na niebie i ziemi, o których nie śniło się filozofom. Ale nie ma takich, o których nie śniło się wynalazcom. 

Kiedy na przełomie XV i XVI wieku Leonardo da Vinci wymyślił czołg, samochód, helikopter, lotnię, spadochron, łódź podwodną, windę i teleskop, pewnie uznano go za marzyciela. Albo nawet wariata. Dziś mówi się, że to geniusz, który wyprzedził swoją epokę... 

Zwariowany przegląd dawnych i współczesnych wynalazków. Nowatorskich, przełomowych, zabawnych, nieudanych czy wręcz niemożliwych. Ale zawsze – świadczących o ludzkiej fantazji.

Tytuł: Ale patent!
Tekst: Małgorzata Mycielska
Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy  
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2014

Zapowiedź - Dyrdymałki

$
0
0

Oto zbiorek poetyckich miniatur Małgorzaty Strzałkowskiej, znanej i lubianej autorki. Wierszyki zachwycają rymem, rytmem i grą słów, bo Małgorzata Strzałkowska potrafi pleść dyrdymałki na każdy temat i robi to, jak nikt inny! Po prostu fantastycznie! Dowcipne czterowersy i niebanalne ilustracje Katarzyny Boguckiej przypadną do gustu nie tylko najmłodszym czytelnikom.

Tytuł: Dyrdymałki
Tekst: Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Wiek: 5+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2014

Książka objęta patronatem PIdD 

Nowość - Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek

$
0
0


Jeśli zwiedzać krakowski rynek, to tylko z Michałem Rusinkiem. Przechadzkę okrasi żartem, poczęstuje obwarzankiem i nie pominie w opisie gołębia na Mickiewiczowskiej głowie. Przedstawi znane postaci, budynki nakreśli z wdziękiem, wysłucha hejnału na nowo, wskaże pobliską studzienkę. I najważniejsze – odda nastrój tego miejsca. I to tak, że każde dziecko będzie ciągnąć tam mamę i tatę na rodzinną przechadzkę, żeby dotknąć, usłyszeć, zobaczyć te cuda i dziwy na własne oczy!

Zbiór wierszy rozbierający na części pierwsze, drugie i trzecie najsławniejszy rynek w Polsce. Dzięki ilustracjom Iwony Całej czytelnik nie tylko poznaje rynek poprzez skupienie uwagi na poszczególnych jego elementach, lecz także uczestniczy w gwarnym życiu, obserwując stale zmieniające się otoczenia.

Tytuł: Krakowski Rynek dla chłopców i dziewczynek
Tekst: Michał Rusinek
Ilustracje: Iwona Cała
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2014

Zapowiedź - Oczy

$
0
0

Długo wyczekiwane, wypatrywane i nagradzane (Bologna Ragazzi Award 2013)Oczy Iwony Chmielewskiej już za chwilę wypuści wydawnictwo Warstwy.

Więcej i ciekawie o Oczach na Poza rozkładem>> klik!

Tytuł: Oczy
Tekst i  ilustracje: Iwona Chmielewska
Kategoria: dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Warstwy
Rok: 2014


domino/liczby/literki/memo

Nowość - Którędy do gwiazd

$
0
0

Którędy do gwiazd Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Marty Ignerskiej to prawdziwie feministyczna biografia. Anna Czerwińska-Rydel przenosi nas do XVII wiecznego Gdańska, gdzie spotykamy niezwykłą, jak na tamte czasy kobietę, zafascynowaną kosmosem i zdecydowaną by łączyć życie rodzinne z naukowymi badaniami.

Elżbieta Koopmann Heweliusz, pierwsza kobieta astronom. Nie tylko asystowała swojemu mężowi w obserwacjach astronomicznych, ale sama również obsługiwała instrumenty pomiarowe, spisywała i kompletowała katalog gwiazd, a także dokonywała części obliczeń. Była pierwszą kobietą astronom, która korespondowała z europejskimi uczonymi i pisała wraz z mężem rozprawy naukowe.

Marta Ignerska - autorka ilustracji - tworzy postać kobiety-rakiety, która łączy miłość do gwiazd z miłością do męża i dzieci. Dzięki dwutorowej narracji poznajemy najpierw tekst a potem zanurzamy się w obrazach pełnych niezwykłej energii.

Którędy do gwiazd wydawnictwa Muchomor po raz kolejny dowodzi, że historia może być fascynująca, a XVII wieczna bohaterka zaskakująco współczesna.

Tytuł: Którędy do gwiazd
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marta Ignerska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2014

Nowość - Kot kameleon

$
0
0

Natalia nie jest szczególnie zadowolona, gdy musi zostać na kilka dni na wsi u babci Anieli. A gdy po odjeździe rodziców okazuje się, że w samochodzie została jej torba z ulubionymi zabawkami, jest naprawdę zmartwiona. Cóż ona będzie robić przez całe dni z babcią i czarnym kotem, który chyba jej nie lubi? Na szczęście babcia zabiera ją na strych, gdzie można przymierzać fantazyjne kapelusze i bawić się szkiełkami witrażowej lampy. Gdy się przez nie spogląda, wszystko nabiera czarodziejskich barw, a czarny kot staje się białym kotem. Tylko czy to naprawdę magia?

Tytuł: Kot kameleon
Tekst: Joanna Wachowiak
Ilustracje: Emilia Dziubak

Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Bis
Rok wydania: 2014


Książka Roku 2014 - nominacje

$
0
0

Nominacje graficzne konkursu Książka Roku PS IBBY

Agnieszka Antoniewicz za ilustracje do książki Marcina Brykczyńskiego Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

Iwona Chmielewska za ilustracje do książki Krystyny Miłobędzkiej Na wysokiej górze (Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań 2013)

Ola Cieślak za autorską książkę obrazkową Co wypanda, a co nie wypanda (Dwie Siostry, Warszawa 2014)

Agata Dudek i Małgorzata Nowak / Acapulco Studio za projekt graficzny i ilustracje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel i Pawła Rydla Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (Muchomor, Warszawa 2013)

Maria Ekier za autorską książkę obrazkową Złotouste zero w zenicie (Hokus-Pokus, Warszawa 2014)

Małgorzata Gurowska za projekt graficzny książki Lokomotywa / IDEOLO (The Locomotive / IDEOLO) (Fundacja Sztuczna/Wytwórnia, Warszawa 2013)

Marta Ignerska za ilustracje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel Którędy do gwiazd? Opowieść o Elżbiecie Heweliusz, pierwszej kobiecie astronom (Muchomor, Warszawa 2014)

Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny książki Jan Karpa Dziewczynka z cienia (Dwie Siostry, Warszawa 2013)

Marta Ignerska za opracowanie graficzne książki Tiny Oziewicz O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką (Dwie Siostry, Warszawa 2014)

Ewa Kozyra-Pawlak za autorską książkę obrazkową Ja, Bobik, czyli historia o kocie, który myślał, że jest królem (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

Agata Królak za ilustracje do książki Mateusza Wysockiego Skrytki (Ładne Halo, Łódź 2914)

Paulina Krajewska za ilustracje do książki Opowieści dengbeżów. Baśnie i bajki kurdyjskie w wyborze i tłumaczeniu z języka kurdyjskiego Joanny Bocheńskiej (Namas, Poznań 2014)

Marianna Sztyma za ilustracje do książki Iwony Wierzby Metryka nocnika (Albus, Poznań 2014)


Nominacje literackie konkursu Książka Roku PS IBBY

Aida Amer Opowieści spod oliwnego drzewa (Poławiacze Pereł, Warszawa 2014)

Liliana Bardijewska O czym szumią muszle (Zielona Sowa, Warszawa 2014)

Dorota Combrzyńska-Nogala Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć (Literatura, Łódź 2014)\

Anna Czerwińska-Rydel, Paweł Rydel Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (Muchomor, Warszawa 2013)

Marta Dzienkiewicz Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków (Dwie Siostry, Warszawa 2013)

Dorota Kassjanowicz Cześć, wilki! (Dwie Siostry, Warszawa 2014)

Katarzyna Majgier Tajemnice Starego Pałacu. Duch z Niewiadomic (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

Jarosław Mikołajewski Wiersze z kąpieli (Egmont Polska, Warszawa 2014)

Tina Oziewicz Dzicy lokatorzy (Czerwony Konik, Kraków 2014)

Anna Piwkowska Franciszka (Fundacja Zeszytów Literackich, Warszawa 2014)

Dorota Suwalska Piegowate niebo (Nasza Księgarnia, Warszawa 2014)

Tomasz Trojanowski Stroiciel (Literatura, Łódź 2014)

Agnieszka Tyszka Nawijka na skajpie ((Akapit Press, Łódź 2014)

Joanna Wachowiak Kot kameleon (Bis, Warszawa 2014)

Yvette Żółtowska-Darska Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem (Egmont Polska, Warszawa 2014)


Do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa zgłoszono ponad 10 podmiotów - a między nimi Polska Ilustracja dla Dzieci! - taką niespodziankę na 5 urodziny sprawili nam Elżbieta Wasiuczyńska i Paweł Pawlak! Wielka radość i… odpowiedzialność na nas spadła! Trach!

Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród nastąpi 9 grudnia br.


Jasnowidze - Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

$
0
0


Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci

Od początku istnienia wydawnictwo Dwie Siostry przywiązuje wielką wagę do jakości estetycznej i edytorskiej książek dziecięcych. Stara się wyznaczać w tej dziedzinie najwyższe standardy. Z dumą i satysfakcją obserwuje dynamiczny rozwój polskiej ilustracji książkowej, w którym ma swój udział, i kibicuje jej międzynarodowym sukcesom.

Polskie książki dla dzieci coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w świecie, a wydawnictwo Dwie Siostry chce wspomagać ten proces. Jednym z jego celów jest także budzenie potencjału tkwiącego w młodych twórcach. Dlatego ogłasza pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014. Ma nadzieję, że stanie się on kolejnym pozytywnym impulsem, dzięki któremu polska (i nie tylko) książka dziecięca będzie stawać się jeszcze lepsza.

Celem konkursu jest inicjowanie procesu tworzenia pięknych i wartościowych książek dla dzieci oraz odkrywanie utalentowanych twórców i stwarzanie im możliwości zaistnienia na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Do udziału w konkursie zaproszeni są debiutanci i doświadczeni twórcy, z Polski i z zagranicy, występujących indywidualnie lub zespołowo. Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Przedmiotem konkursu jest projekt ilustrowanej książki dla dzieci w języku polskim lub angielskim. Prace konkursowe powinny zawierać scenariusz (konspekt) lub scenorys (storyboard) całej książki oraz 3 gotowe rozkładówki i okładkę.

Ocenie podlegać będą: jakość artystyczna projektu, oryginalność, forma pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i treść uwzględniająca dziecięcą wrażliwość.

Prace konkursowe będą oceniane przez dwa niezależne jury:
1. Jury międzynarodowe pod przewodnictwem Daniela Mizielińskiego.
2. Jury Wydawnictwa Dwie Siostry pod przewodnictwem Ewy Stiasny.  

W Konkursie są przewidziane 3 kategorie nagród:
1. Nagroda główna w wysokości 2.500 euro oraz dwa wyróżnienia honorowe – przyznawane przez jury międzynarodowe.
2. Nagroda w postaci wydania książki przyznawana przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry.
3. Udział najlepszych nadesłanych projektów w wystawie pokonkursowej.

Prace konkursowe należy nadsyłać od 15 listopada do 15 grudnia 2014 roku na adres:
Wydawnictwo Dwie Siostry
al. 3 Maja 2 m. 183
00-391 Warszawa

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 lutego 2015 roku na stronie internetowej konkursu.

Regulamin konkursu do pobrania >> klik!
Formularz zgłoszeniowy do wypełnienia online >> klik!

In English >> click!

Książka Roku 2014 - nagrody i wyróżnienia

$
0
0

Jury literackie (Krystyna Zabawa, Małgorzata Kąkiel, Ewa Gajcy) wyróżniło Lilianę Bardijewską za książkę O czym szumią muszle, Jarosława Mikołajewskiego za Wiersze z kąpieli oraz Tomasza Trojanowskiego za Stroiciela.

Tegorocznymi laureatkami głównych nagród literackich zostały debiutujące w konkursie Dorota Kassjanowicz za książkę dla dzieci Cześć, wilki! oraz znana ze swoich wierszy Anna Piwkowska za książkę dla młodzieży Franciszka.

Jury graficzne (Małgorzata Cackowska, Krystyna Rybicka i Anita Wincencjusz-Patyna) w kategorii książka obrazkowa wyróżniło Małgorzatę Gurowską za projekt graficzny książki Lokomotywa/IDEOLO oraz Ewę Kozyrę-Pawlak za autorską książkę Ja, Bobik, czyli historia o kocie, który myślał, że jest królem, zaś w kategorii ilustracje Agatę Królak za ilustracje do książki Mateusza Wysockiego Skrytki i Mariannę Sztymę za ilustracje do książki Iwony Wierzby Metryka nocnika.

Nagrodę dla ilustratorów Książka Roku 2014 otrzymały Maria Ekier za autorską książkę obrazkową Złotouste zero w zenicie oraz Marta Ignerska za projekt graficzny i rysunki do książki Anny Czerwińskiej-Rydel Którędy do gwiazd? Opowieść o Elżbiecie Heweliusz, pierwszej kobiecie astronom.

Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa przyznano równorzędnie dla Olchy Sikorskiej, inicjatorki i wieloletniego komisarza Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży oraz dla Magdaleny Kalety, prowadzącej portal Polska Ilustracja dla Dzieci.


Chciałabym podziękować Polskiej Sekcji IBBY za przyznanie mi tej nagrody. 

Ale przede wszystkim tym, którzy zgłosili i wspierali moją kandydaturę. Dziękuję z całego serca i szczerze przyznam, że samo zgłoszenie było dla mnie wielką niespodzianką i wyróżnieniem. 

Gratuluję pani Olsze Sikorskiej oraz współnominowanym w tej kategorii.

Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy już od ponad pięciu lat mi towarzyszą - czytelnikom, ilustratorom, wydawcom. Róbmy swoje. I róbmy to dobrze.

Dziękuję.

Lokomotywa / IDEOLO

$
0
0


Lokomotywa / IDEOLO Małgorzaty Gurowskiej i Joanny Ruszczyk to odsłona Tuwima zaangażowanego, politycznego, odważnego, ostrego, bezkompromisowego w poruszaniu tak niewygodnych tematów, jak tożsamość narodowa, rasizm, antysemityzm. To Tuwim wciąż aktualny, wręcz gorący, którego teksty poetyckie, satyryczne, listy, wypowiedzi- zestawione z aktualnymi faktami dotyczącymi dzisiejszych kwestii społecznych i politycznych- nabierają jeszcze większej mocy. Sprawdzają się, działają po wielu latach. Na kanwie Lokomotywy, powstała książka o współczesnych problemach gospodarczych, ekonomicznych, ekologicznych, etycznych…

W pociągu jadą  Żydzi, kibole, żołnierze, geje i lesbijki, hipsterzy..., zwierzęta, przewożone są różne materiały.


Tytuł: Lokomotywa / IDEOLO
Koncepcja: Małgorzata Gurowska + Joanna Ruszczyk

Projekt graficzny: Małgorzata Gurowska

Wybór tekstów: Joanna Ruszczyk
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawca: Fundacja Sztuczna / WYtwórnia
Rok wydania: 2013


Skrytki

$
0
0

Piłka trzymana w dłoniach chowa się przed naszym wzrokiem. Jedna z jej stron zawsze pozostanie zasłonięta. Podobnie dzieje się z resztą przedmiotów, z zabawkami, budynkami, a nawet z ludźmi – nie pozwalają dostrzec się w całości. Ukrywanie się jest więc czymś powszednim. Tak jak szafa skrywa swoje ciemne wnętrze, tak i ludzie chcą czasem zachować pewne rzeczy tylko dla siebie.

Piękna, klimatyczna książka dla każdego, niezależnie od wieku. Skrytki Mateusza Wysockiego i Agaty Królak przypominają nam, dorosłym, o magicznej wartości schowków i kryjówek. Uczą pielęgnowania drobnych, codziennych tajemnic. Pomagają nieustająco zachwycać się światem wokół: mruczeniem pieca, migotaniem lampki na strychu, każdym niebieskim migdałem i pękatym słoikiem pełnym przetworów. Skarby dzieci to najpiękniejsze skarby, jakie można sobie wyobrazić. Skrytki pomogą nam je odkryć, lecz tylko po to, by pomóc dzieciom znów pieczołowicie je poukrywać.

Tytuł: Skrytki
Tekst: Mateusz Wysocki
Ilustracje: Agata Królak 
Kategoria: dla dzieci od lat 3

Wydawnictwo: Ładne Halo
Rok wydania: 2014

Nowość - Kto tam zerka na Kacperka?

$
0
0

Historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie

Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby Jerzy Stuhr opowiadał Waszym dzieciom bajki na dobranoc. Kiedy Marianna i Maciej byli mali, tato wymyślał im historie o przygodach małego Kacperka. Dziś te opowieści bawią i uczą następne pokolenie rodziny Stuhrów. Mogą rozbawić i Was! Oto pierwsza z nich:

Pani w szkole pyta Kacperka, gdzie mieszkają książki. Chłopiec nie wie i dopiero w domu mama mówi mu, że chodzi o bibliotekę. Obiecuje, że niedługo się tam wybiorą.
Biblioteka robi ogromne wrażenie. Podekscytowany Kacperek przegląda książki, ale okazuje się, że brakuje w nich stron. Ktoś je… zjada! Bystry chłopiec szybko odkrywa winowajczynię – myszkę Fiszkę, która zostaje jego przewodniczką po fascynującym świecie najpiękniejszych wierszy dla dzieci.

Tytuł: Kto tam zerka na Kacperka?
Tekst: Jerzy Stuhr
Ilustracje: Marianna Bończa-Stuhr
Kategoria: dla dzieci od lat 3

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania: 2014

Kot w butach po koreańsku

Kalendarze 2015

$
0
0

12 YOUNG POLISH ILLUSTRATORS VS. 4 SEASONS OF THE YEAR

We do battle with the calendar year using all means available. Our weapons of choice are: vectors for January freeze, collages for springtime, watercolors for Indian summer and crayons for November gloom – a mix as unpredictable as the Polish weather. With the skies in Poland dull grey for the better part of the year, we stick to the good old black and white. Nothing, however, prevents you from adding a splash or two of color when marking your cousin's birthday (or that dental appointment). You can even go all the way and let the colors spill over to the drawings themselves. 

Illustrators:
January - Gosia Stolińska / February - Karol Banach / March - Emma Dajska / April - Monika Grubizna / May - Maria Dek / June - Joanna Grochocka / July - Katarzyna Balicka / August - Ada Jarzębowska / September - Martyna Wójcik-Śmierska / October - Agata Królak / November - Maria Ines Gul / December - Jan Bajtlik

Do kupienia >> klik!



Kalendarz Studia Armad'illo - w każdym miesiącu tego kalendarza rysunek jednego lub więcej kreatywnych talentów Studio Armad'illo - w tym kwiecień należy do Zosi Dzierżawskiej

Do kupienia w sklepie internetowym >> klik!



Kalendarz Internationale Jugendbibliothek,a w nim 53 niezwykłe ilustracje i wiersze dla dzieci, pochodzące z oryginalnych książek wydanych w 34 krajach świata! Znajdziemy w nim ilustracje Agnieszki Żelewskiej z wydanego w wydawnictwie Bajka Cukrowego miasteczka oraz Joanny Rusinek z książki Wierszyki domowe. Sześć i pół tuzinka wierszyków Rusinka wydawnictwa Znak.

Do kupienia >> klik!



No i oczywiście kalendarz Pana Kuleczki, o którym było już >> tutaj!


Tomasz Broda - Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło

$
0
0
Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło to nowy projekt Tomasza Brody, którego tytuł stanowi żartobliwą aluzję do wystaw wielkich mistrzów. Ekspozycje Od…do… prezentowane są corocznie na całym świecie, wabiąc widzów do muzeów nazwiskami uznanych artystów. Od kilku lat Broda tworzy prace nawiązujące do światowych arcydzieł, prowadząc z nimi twórczy dialog. W miejscu tradycyjnego malarskiego medium pojawiają się tu przedmioty codziennego użytku, gąbki, butelki, rajstopy, kable. Rekonstruując z nich ikoniczne dla historii sztuki obrazy, artysta powraca na swój sposób do swoich wielkich poprzedników. Pokazuje też, że dzieła artystów, będących niegdyś autorami awangardowego przewrotu, mają obecnie ten sam status wielkich arcydzieł sztuki światowej. Poddaje zatem tym samym przekształceniom zarówno płótna Rubensa czy Rembrandta, jak i Warholowski portret Marilyn Monroe. W ten sposób zwraca uwagę na proces cyrkulacji obrazów w kulturze współczesnej, które stają się pozbawionym Benjaminowskiej aury produktem powielanym w milionach egzemplarzy. Za >> klik!


Wystawa Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło Tomasza Brody w Muzeum Współczesnym Wrocław, pl. Strzegomski 2, czynna do 2 lutego. 

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>