Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Nowość - Pożyczalscy na wyspie

$
0
0

Trzeci z pięciu tomów cyklu o przygodach rodziny Pożyczalskich, który podbił serca czytelników na całym świecie i został zaliczony do klasyki literatury dziecięcej.

Już się wydawało, że Pożyczalscy – Strączek, Dominika i Arietta – po wielu przygodach znaleźli wreszcie bezpieczne schronienie, a tu znów muszą się przeprowadzić. Wybór pada na Mały Potok – miniaturowe miasteczko, o którym dotąd tylko słyszeli. Łodzią-mydelniczką wyruszają w podróż, która niespodziewanie okazuje się pełna niebezpieczeństw. Czy Pożyczalscy i tym razem wybrną z  tarapatów?

Tytuł: Pożyczalscy na wyspie
Tekst: Mary Norton
Ilustracje: Emilia Dziubak
Tłumaczenie: Maria Wisłowska 
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2014


Nowość - Let's Go Monsters

$
0
0

Kontynuacja Pory na potwora w angielskiej wersji językowej – do zabawy i nauki angielskiego.

Co by się stało, gdyby połączyć muchę z krową i z autobusem? Sprawdźcie sami! Przewracajcie strony, twórzcie setki zabawnych stworów o dziwnych nazwach i odkrywajcie zwierzęta, które dobrze znacie.

Czy wiecie, jak nazywają się po angielsku? Z tą wariacką książką-układanką nauka pierwszych angielskich słów będzie potwornie zabawna.

Tytuł: Let's Go Monsters
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2014

Nowość - Historyjki na raz

$
0
0

Historyjki na raz – co to takiego? To zabawne opowiastki, które szybko się kończą. 
O czym opowiadają? 
O tym, co prawdziwe, i o tym, co zmyślone. I o tym, że rzeczy całkiem przyziemne mogą stać się najbardziej niezwykłe. 
Historyjki na raz możesz szybko schrupać jak cukierka albo pozwolić im się wolno rozpuszczać na języku. To zależy tylko od Ciebie. 

Tytuł: Historyjki na raz
Tekst: Bernard Friot
Ilustracje: Adam Wójcicki
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Format
Rok wydania: 2014

Nowość - Bałtycka syrena. Historia Konstancji Czirenberg

$
0
0

Anna Czerwińska-Rydel, po Trylogii Gdańskiej o słynnych gdańszczanach, pisze historie kobiet - gdańszczanek. Po astronomce Elżbiecie Heweliusz przybliża młodym czytelnikom postać Konstancji Czirenberg, śpiewaczki i malarki, żyjącej 400 lat temu.

Konstancja Czirenberg urodziła się w Gdańsku w 1605 roku. Była utalentowaną śpiewaczką, malarką, hafciarką. Grała na organach, klawikordzie i cytrze. Znała wiele języków. Legendy mówiące o jej nieprzeciętnej urodzie i talentach dotarły aż do Szwecji, Francji i Włoch. Nazywano ja Bałtycką Syreną. Książkę zilustrowała Marta Ignerska laureatka nagrody IBBY 2014 dla najpiękniejszej książki roku za ilustracje i opracowanie graficznego książki Którędy do gwiazd, pierwszego tomu serii.

Tytuł: Bałtycka syrena. Historia Konstancji Czirenberg
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marta Ignerska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2014

Tomasz Broda - Zrób sobie matematyka

$
0
0

Portrety 9 matematyków: Archimedesa, Kartezjusza, Newtona, Leibniza, Eulera, Gaussa, Riemanna, Hilberta i Steinhausa autorstwa Tomasza Brody, sporządzone w technice kolażu, można oglądać w hallu w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, pl. Grunwaldzki 2/4. Wystawie towarzyszy też plakat - pytanie, czy można wejść w jego posiadanie? 

Więcej informacji + galeria matematyków wg Brody >> klik

Wilkoniada 2015 - Józef Wilkoń - malarstwo i rzeźba

$
0
0

Józef Wilkoń w 2015 roku kończy 85 lat. Piekielnie zdolny  malarz, ilustrator, rzeźbiarz, autor scenografii. Jest niewątpliwie jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Studia malarskie rozpoczął  w 1950 roku. Ukończył  krakowską Akademię Sztuk Pięknych  robiąc dyplom w pracowni  Adama Marczyńskiego .  Równocześnie studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po studiach szybko dołączył do grona najlepszych  polskich ilustratorów. Na jego dorobek w tej dziedzinie składa się blisko dwieście książek, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ilustrowane przez niego wydawnictwa przetłumaczono na ponad 20 języków.
Prace artysty są natychmiast rozpoznawalne dzięki charakterystycznej kresce, dynamicznie potraktowanej  plamie barwnej  którym  towarzyszy wielka graficzna dyscyplina. Artysta  posiada wyjątkową  umiejętność syntetycznego odwzorowania kształtu zwierzęcia lub elementu pejzażu za pomocą kilku ruchów pędzla bądź piórka.

Twórca najchętniej  przedstawia zwierzęta i przyrodę. Jego prace są prawdziwe, nie upiększają ani nie idealizują natury. Wilkonia rzadko kiedy interesuje człowiek, natomiast tworzone przez niego portrety psychologiczne zwierząt są w dużym stopniu portretami ludzi. Używając zwierzęcia jako metafory, można wiele powiedzieć o człowieku.

Na początku lat 90. artysta zainteresował się rzeźbą, która szybko stała się dla niego równie ważną dziedziną twórczości jak malarstwo. Z drewna i blachy  tworzy olbrzymie bestiarium – „Arkę Wilkonia” - ryby, ptaki, nietoperze i mnóstwo innych zwierząt, które nieustannie wędrują i są wystawiane w coraz to nowych miejscach w Polsce i na świecie.

Józef Wilkoń najczęściej kojarzony z działalnością ilustratorską, w samej swej istocie będącą pracą na zadany temat. Artysta z powodzeniem uprawia również twórczość własną, która rzadziej gości na salonach wystawowych.

Prace malarskie, nie będące ilustracjami książkowymi, jak również niezwykłe rzeźby wykonane przez Józefa Wilkonia zaprezentowane zostaną na wystawie rozpoczynającej jubileusz WIELKIEGO ARTYSTY.

Kuratorki wystawy: 
Wiesława Wideryńska
Kama Zboralska

Wilkoniada 2015
Józef Wilkoń – malarstwo, rzeźba

Wernisaż wystawy 14 stycznia 2015 r.,  godz. 19.00

Galeria (-1) PKOI oraz Galeria Sztuki Limitededition
Centrum Olimpijskie
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4
Warszawa

za >> rynekisztuka.pl

Nowość - Nowe historyjki na raz

$
0
0

Historyjki na raz to krótkie opowiastki do czytania w każdej wolnej chwili: między zupą a drugim daniem, na przerwie w szkole, w kolejce do dentysty i wszędzie, gdzie Ci się tylko podoba. Odłóż na chwilę tablet, telefon i baw się historyjkami z książki – każdą z nich czyta się minutę lub dwie, w dodatku można je zmieniać i przetwarzać na wiele sposobów. Bo przecież życie jest pełne niesamowitych zdarzeń. Zwłaszcza kiedy uważnie mu się przyglądamy!

Tytuł: Nowe historyjki na raz
Tekst: Bernard Friot
Ilustracje: Adam Wójcicki
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Format
Rok wydania: 2014

Ilustracje - wystawa Magdy Wosik i Piotra Rychla w Krakowie

$
0
0

Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy Magdy Wosik i Piotra Rychla pt. Ilustracje w dniu 14 stycznia o godz. 19.15 przy ul. Mazowieckiej 43.

O autorach:

Magdalena Wosik
w swojej twórczości koncentruje się na rysunku satyrycznym, plakacie i ilustracji dla dzieci. Od wielu lat ilustruje rubryki dziecięce w czasopismach np. Miś, Gazecie Wrocławskiej, Dwutygodniku Świerszczyk. Współpracuje z wieloma wydawnictwami np. Ossolineum czy Egmont. Od roku 2011 jest kierownikiem Katedry Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Piotr Rychel
projektuje i brawurowo ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać detektywa Pozytywki, bohatera książek Grzegorza Kasdepke. W roku 2003 objął stanowisko Redaktora Naczelnego dwutygodnika Miś, nadając mu odmieniony kształt i nowoczesną, atrakcyjną formułę. Kierował redakcją do roku 2008. Stworzył koncept graficzny i system identyfikacji wizualnej wydawnictwa Bajka.
Współautor (wspólnie z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. O, ja cię! Smok w krawacie!– Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i kropka 2011 w konkursie Empiku.


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

14.01.2015 
Spotkanie z autorami godz. 17.00
Wydział Sztuki UP
ul. Mazowiecka 43, pracownia nr 19
spotkanie autorskie z duetem ilustratorów poświęcone ilustracja dla dzieci na cztery ręce oraz ilustracji w świecie mediów cyfrowych.

15.01.2015 
Warsztaty ilustracyjne godz.18.00-20.00
Wydział Sztuki UP
ul. Mazowiecka 43, pracownia nr 19
Warsztaty ilustracyjne prowadzone przez Magdę Wosik i Piotra Rychla
zapisy na warsztaty: leni.zmijek@gmail.com


Zapowiedź - Basałyk i Psotka idą do pracy

$
0
0

Zaczynają się wakacje i dwójka bardzo ciekawych świata, pomysłowych i dociekliwych dzieci - rodzeństwo Basałyk i Psotka - postanawiają sprawdzić jak to jest być dorosłym. Co właściwie robi taki lekarz, strażak, kosmetyczka, czy pracownik korporacji. Dzięki formule activity book książka posłuży do zabawy i przeniesie czytelnikom wiele praktycznych (ale też śmiesznych) informacji o różnych zawodach. Autorka Małgorzata Żółtaszek poza pisaniem książek dla dzieci i zajmowaniem się parą własnych maluchów, prowadzi warsztaty dla dzieci i zajęcia dla rodziców. Książkę zaprojektował i zilustrował Paweł Pawlak.

Tytuł: Basałyk i Psotka idą do pracy
Tekst: Małgorzata Żółtaczka
Ilustracje: Paweł Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Poradnia K
Rok wydania: 2015

Nowość - Śnieżne rymy białej zimy

$
0
0

Jerzy Ficowski – wybitny poeta, tłumacz, znawca kultury żydowskiej i romskiej, badacz twórczości Brunona Schulza, był także znakomitym autorem tekstów dla dzieci. Przypominamy jego twórczość, prezentując drugie, zmienione wydanie Śnieżnych rymów białej zimy– popularnej w latach 70. książki dla dzieci. Wiersze o zimie zilustrował Mieczysław Piotrowski – jeden z wybitnych przedstawicieli polskiej szkoły ilustracji. W publikacji, obok oryginałów prac z pierwszego wydania książki, zamieszczono także prace odnalezione w archiwum artysty, które przygotował jako dodatkowy materiał ilustracyjny. Śnieżne rymy białej zimy, to nie tylko wspaniały świat tekstów dla najmłodszych czytelników, ale także znakomita książka artystyczna.

Tytuł: Śnieżne rymy białej zimy
Tekst: Jerzy Ficowski
Ilustracje: Mieczysław Piotrowski
Kategoria: dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Warstwy
Rok: 2014

Jacek Ambrożewski - wystawa ilustracji w Łodzi

$
0
0

Jacek Ambrożewski zajmuje się ilustracją, rysunkiem, tworzeniem książek oraz szeroko pojętym projektowaniem graficznym.

Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Projekt Roku w kategorii Debiut w konkursie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, głównej nagrody w konkursie Muzeum Książki Dziecięcej za ilustracje do książki XY, wyróżnienia w 54. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek za książkę autorską Szkice z przyszłości i innych.

Współpracuje z czołowymi polskimi wydawnictwami specjalizującymi się w wydawnictwach dziecięcych, m.in. Wydawnictwem Dwie Siostry i Wydawnictwem Muchomor.

Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiuje na V roku grafiki stołecznej ASP.

Prezentowane rysunki stanowią mały przegląd jego bogatej działalności: cykl ilustracji obrazujących idee Janusza Korczaka (wykonane dla Culture.pl), rysunki z książki autorskiej Szkice z przyszłości (Wydawnictwo Papierówka, 2013), ilustracje dla niezależnego serwisu muzycznego Screenagers.pl oraz autorską mapę berlińskiego metra, powstałą podczas pobytu w tamtejszej Pracowni Ilustracji na Universität der Künste.

Jacek Ambrożewski - Ilustracje
Owoce i Warzywa | Traugutta 9 | Łódź
Wernisaż: 27 stycznia 2015 r. | wtorek | godz. 18:00
Wystawę można oglądać do 2 marca 2015 r. w godzinach otwarcia klubokawiarni

Nowość - Bajki

$
0
0

Bajki są niemal nieznaną częścią twórczości Erny Rosenstein – jednej z najwybitniejszych artystek sztuki polskiej XX wieku. Prezentowana publikacja to wybór tekstów, które zostały odnalezione w archiwum domowym autorki i ukazują się w dziesiątą rocznicę jej śmierci. Widać w nich, przełożone na język metafor, opisy świata dotkniętego traumą wojny, ślady wojennych przeżyć. Obecny jest – bliski Ernie Rosenstein – duch surrealizmu, wizje z pogranicza jawy, snu i fantazji, czy wreszcie dawny, baśniowy podział świata, jego szlachetna staroświeckość. Tekstom towarzyszą ilustracje wykonane przez Karola Banacha, które dopełniają i podkreślają ich wyjątkowy charakter.

Tytuł: Bajki
Tekst: Erna Rosenstein
Ilustracje: Karol Banach
Kategoria: dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Warstwy
Rok: 2014

BIB 2015 - 25. Biennale Ilustracji w Bratysławie

$
0
0
Zbliża się czas wysyłania zgłoszeń do udziału w jubileuszowym - 25. już Biennale Ilustracji w Bratysławie.


W konkursie biorą udział wyłącznie ilustracje, które zostały opublikowane.

W tym roku nastąpiła znacząca zmiana logistyczna, zarząd PS IBBY podjął decyzję o samodzielnym zgłaszaniu się ilustratorów na Biennale. Jest to zgodne z p. 3 regulaminu.

Zgłoszenie winno zawierać formularz wypełniony drukowanymi literami oraz zilustrowane książki (z zaznaczonymi wybranymi ilustracjami).

Każda osoba może wysłać maksymalnie 10 ilustracji z nie więcej niż dwóch książek opublikowanych w okresie:
– 2013-2015, jeśli uczestniczyła już w poprzednich Biennale
– ostatnich pięciu lat, jeśli bierze udział po raz pierwszy.

Wybrane ilustracje należy zaznaczyć.

Terming wysyłki to 30 kwietnia 2015 r., adres            

BIBIANA, International House of Art for Children,
             BIB Secretariat
             Panská 41
             815 39 Bratislava
             Slovak Republic

Osoby, których prace zostaną dopuszczone do konkursu, proszone będą o nadesłanie oryginałów ilustracji w terminie późniejszym (do 31 maja).


fragmenty Statutu BIB:

Udział
10. Nadesłane prace tworzą wystawę pokonkursową indywidualnych artystów. Sekretariat IBBY przyjmuje, że wyboru reprezentantów danego kraju dokonuje Jury, komisarz lub inne instytucje. Wystawa podzielona jest na sekcje narodowe, zgodnie z narodowością uczestnika.
11. Każdy artysta może wysłać na konkurs do 10 ilustracji z wybranych dwóch książek. Warunkiem koniecznym jest, by książki te opublikowane były w określonym czasie.

13. Nagrody:
Jedno Grand Prix BIB oraz 3000 dolarów amerykańskich.
Pięć Złotych Jabłek wraz z nagrodą 1500 USD każde.
Pięć Plakiet BIB z nagrodami po 1000 USD.
Dodatkowo możliwe jest Honorowe Wyróżnienie dla wybranych wydawców, których książki biorą udział w konkursie i odznaczają się wysoką jakością, a także do trzech wyróżnień dla wydawców z krajów o rozwijającej się dopiero tradycji książek dla dzieci i młodzieży.
Wydawca, książki którego zawierają nagrodzone w konkursie ilustracje, dostaje dyplom z informacją o nagrodzie.

14. Zdobywca nagrody głównej Grand Prix ma prawo do wystawy indywidualnej podczas następnego Biennale.


fragmenty Regulaminu BIB 2015:

4. Terminy:
Zgłoszenia na Biennale i książki, z których wybrano ilustracje, powinny dotrzeć do Bratysławy nie później niż 30. kwietnia 2015. Wybór ilustracji konkursowych należy zaznaczyć w książkach.
Każdy artysta może zaprezentować do 10 ilustracji.
Zgłoszenie wypełnione drukowanymi literami jest podstawą publikacji w katalogu.

5. Ilustracje wysyłamy oclone jako dzieła sztuki i ubezpieczone na koszt wysyłającego. Organizator ubezpiecza je na czas od odbioru na miejscu do powrotnej wysyłki. Jeśli wysyłający nie ureguluje zawczasu opłat celnych, zobowiązuje się do zwrotu kosztów poniesionych przez Organizatora przy wysyłce zwrotnej. Każda przesyłka książek i oryginałów powinna być opatrzona formularzem Pro Forma itd.

6.   Z tyłu ilustracji przyczepiamy odpowiednią część wypełnionego formularza.
Oryginały wysyłamy nie oprawione.
Wszystkie oryginały winny znaleźć się w Bratysławie do 31. maja 2015. Ilustracje otrzymane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i zostaną odesłane artystom na ich koszt.

7. Ilustratorzy biorący udział po raz pierwszy mogą wybrać książki opublikowane w ciągu ostatnich 5 lat. Uczestnicy poprzednich BIB – z lat 2013-2015.

8. Biorąc udział w konkursie, ilustrator zgadza się na fotografowanie, filmowanie i publikowanie wizerunku swoich ilustracji na potrzeby promocji BIB, reprodukowanie ich w opracowaniach teoretycznych, dokumentacji i w materiałach promocyjnych, także na znaczkach, plakatach i pocztówkach – bez opłaty. Sekretariat BIB ma prawo wystawiania reprodukcji oryginałów. Oryginalne ilustracje mogą być pokazywane w ramach wystaw organizowanych przez BIBIANĘ tylko za zgodą krajowych organizatorów lub osobistej zgody artystów.

9. Prace każdego uczestnika pokazywane są na planszy 1x1m.  W przypadkach wyjątkowych rozmiarów ilustracji, Komitet Organizacyjny BIB podejmie decyzję, jak je eksponować i w jakiej liczbie. Międzynarodowe Jury ocenia nadesłane prace a artysta zgadza się na ich pokaz we wrześniu i październiku 2015 na Biennale.
10. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody spowodowane światłem w przypadku niestabilnych kolorów czy papierów, bądź nieodpowiedniego zabezpieczenia pracy. Nie ponoszą także odpowiedzialności za płaskorzeźby oraz kolaże.

Postanowienia końcowe
19. Prace będą odesłane nie później niż 4 miesiące po zamknięciu wystawy. Każda osoba, której prace wybrano do wystawy, otrzyma katalog. Katalog przysługuje także organizatorom krajowym.
20. Nadesłane książki przechodzą na rzecz biblioteki BIB. Pozostałe dokumenty i materiały – do archiwum BIB.


ZAŁĄCZNIKI




Zapowiedź - Co by tu wtrąbić?

$
0
0

Apetyczna kartonowa książeczka, dzięki której każdy maluch ze śmiechem odtrąbi sukces w nauce dni tygodnia.

Co tak furczy? Co tak burczy?
To mój brzuch się z głodu kurczy!

Poznajcie słonia głodomora i jego niezwykłą dietę na siedem dni tygłodnia. Specjalnie dla was każdego dnia słoń wtrąbi inny zadziwiający przysmak i sprawi, że już nigdy nie zapomnicie, co jest po poniedziałku i kiedy wreszcie będzie następna sobota.

Tytuł: Co by tu wtrąbić?
Tekst i ilustracje: Ola Cieślak
Kategoria: dla dzieci od lat 1
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015

Nowość - Pajączek na rowerze

$
0
0

Wzruszająca opowieść dotykająca rzadkiego w literaturze tematu dziecięcej miłości.

Oleńka ma, delikatnie mówiąc, dość trudny charakter. Za nauką i szkołą nie przepada, trudno z nią wytrzymać. Łukasz – wręcz przeciwnie. To spokojny chłopiec – grzeczny, obdarzony wybitną pamięcią i inteligencją. Nic dziwnego, że dwie tak różne osoby zaczynają znajomość od wzajemnej niechęci. Z czasem jednak połączy ich prawdziwe uczucie. Jest tylko jeden problem: oboje są jeszcze dziećmi. Dorośli uważają, że to zdecydowanie i stanowczo za wcześnie na miłość.

Tytuł: Pajączek na rowerze 
Autor: Ewa Nowak 
Ilustracje: Tomek Kozłowski 
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2015


Zapowiedź - Basia i kask

$
0
0

Przygody Basi teraz do samodzielnego czytania w serii Czytam sobie!

Janek dostał nowy kask. Basia też chciałaby taki mieć. Czy można zrobić kask z doniczki? A z miski? Basia i Misiek Zdzisiek muszą zbadać tę sprawę. Basia i kask to debiut Basi w bestsellerowej serii Czytam sobie, która jest przeznaczona do nauki samodzielnego czytania. Prześmieszna opowieść, krótkie, klarowne zdania i piękne ilustracje zachęcają do rozpoczęcia przygody z czytaniem.

Tytuł: Basia i kask
Autor: Zofia Stanecka
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2015
Seria: Czytam sobie

Nowość - Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

$
0
0

Już po raz drugi tandem Kasdepke-Petru podjął się oswojenia pojęć z zakresu ekonomii dla najmłodszych czytelników. Oswojenia w pełnym tego słowa znaczeniu. W wydanej w 2012 roku książce Pestka, Drops, Cukierek. Liczby kultury pisarz i ekonomista zabrali nas do smutnej, mroźnej krainy, która przemienia się za sprawą kreatywności i przedsiębiorczości jej mieszkańców – tym razem czeka nas wycieczka jeszcze bardziej pasjonująca, bo odwiedzimy... ZOO i cyrk Dziwnych Stworów Ekonomicznych!

Dlaczego manko ma krótszą nóżkę, a cenę minimalną trudno dojrzeć nawet przez grube okulary Biletera? Wszystko staje się jasne po przekroczeniu bram ekonomicznego zoo. Zabawne opowiastki Grzegorza Kasdepke w sugestywny sposób tłumaczą zawiłe problemy ekonomii, tworząc przy tym barwny świat zamieszkały przez różne dziwadła. Dzięki kreatywnym ilustracjom Daniela de Latoura tajemnicze stwory brykają po kartach książki niełatwe do oswojenia. Być może nawet nieco onieśmielające przy samym wejściu, okazują się nie takie straszne po rzetelnym oprowadzeniu i komentarzu Ryszarda Petru. Zapraszamy do zoo dzieci i rodziców, bo dobra zabawa to czasem także satysfakcja z obłaskawienia ekonomicznego zwierza. Pamiętajcie, wytresowany i dobrze nakarmiony fiskus (nie mylcie z fikusem) daje się nawet pogładzić po głowie.

Tytuł: Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
Tekst: Grzegorz Kasdepke, Ryszard Petru
Ilustracje: Daniel de Latour 
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury 
Rok wydania: 2015

Nowość - Marta i zagadkowy pojazd

$
0
0


Kolejna przygoda Marty z Ib. Tym razem dziewczynka odkrywa tajemniczy pojazd w pracowni wujka naukowca….

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Tytuł: Marta i zagadkowy pojazd
Tekst: Wojciech Widłak
Ilustracje: Ewa Poklewska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2015
Seria: Czytam sobie


Bologna Ragazzi Award 2015 - polscy ilustratorzy wyróżnieni

$
0
0
Znamy laureatów Bologna Ragazzi Award 2015 - w kategorii non fiction wyróżniony został Typogryzmol Jana Bajtlika, natomiast w kategorii Book&Seeds wyróżniono Wytwórnik kulinarny Katarzyny Boguckiej i Szymona Tomiły. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych >> klik!


Cieszymy się ogromnie!
Gratulujemy!

Konkurs na ilustracje „Bajki La Fontaine”

$
0
0

Szczegółowe informacje nt. konkursu (regulamin + załączniki) na stronie wydawnictwa Widnokrąg>> klik!

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>