Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Nowość - Kotek Mamrotek

$
0
0

Kotek Mamrotek chodzi swoimi drogami i ma wielu ciekawych przyjaciół: psa Pufka, myszy, Słonia, Misia... Nie lubi deszczu, ale znalazł sposób, aby sobie z nim poradzić… Ma duszę artysty, choć nie zawsze dobrze na tym wychodzi. Lubi płatać figle, ale to poczciwy kot, którego nie sposób nie polubić!

Popularny bohater kultowego komisu ze Świerszczyka uczy opowiadać. Aby poznać przygody Kotka Mamrota, trzeba uważnie obserwować, wyciągać wnioski i szukać związków przyczynowo-skutkowych. To wspaniała zabawa i nauka dla najmłodszych. Książka rozwija ważne umiejętności, ćwiczy spostrzegawczość, ale przede wszystkim rozbudza wyobraźnię, bo świat Kotka Mamrotka jest trochę inny od naszego, bardziej zabawny i zwariowany!

Tytuł: Kotek Mamrotek
Autor: Piotr Olszówka 
Ilustracje: Kacper Dudek 
Kategoria: dla dzieci od lat 6 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015


Jasnowidze - Międzynarodowy konkurs na projekt ilustrowanej książki dla dzieci - wyniki konkursu

$
0
0
7 maja 2014 roku wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.

Na konkurs wpłynęło 521 projektów z 25 krajów: Australii, Austrii, Brazylii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Indii, Kanady, Litwy, Łotwy, Meksyku, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch.

Nadesłane prace były nie tylko liczne, lecz także niezwykle różnorodne. Większość autorów to młodzi twórcy z dużych ośrodków akademickich w Polsce, jednak są wśród nich również doświadczeni artyści oraz amatorzy. Jurorzy zwrócili uwagę na wysoki poziom wielu zgłoszonych projektów.

Obrady jury odbyły się w dniach 10–13 lutego 2015 w Podchorążówce w warszawskich Łazienkach Królewskich. Projekty ilustrowanych książek dla dzieci oceniały dwie niezależne komisje konkursowe.

Jury międzynarodowe w składzie Daniel Mizieliński, Toon Tellegen i Klaas Verplancke przyznało jedną nagrodę główną w wysokości 2500 euro oraz trzy wyróżnienia honorowe:

Nagroda główna: Kawalerka, Weronika Przybylska




Wyróżnienie: Średniowieczny Toruń. Instrukcja, tekst: Magdalena Tosik, ilustracje: Nikodem Pręgowski




Wyróżnienie: O panu z trzema nogami i panu w koszulce w paski, Marta Kopyt




Wyróżnienie: Ping i Pong – wesołe świnki, tekst: Olgierd Wąsowicz, ilustracje: Natalia Uryniuk



Jury wydawnictwa Dwie Siostry w składzie Ewa Stiasny, Jadwiga Jędryas, Joanna Rzyska i Maciej Byliniak przyznało jedną nagrodę główną oraz dwa wyróżnienia. Zwycięski projekt zostanie wydany nakładem Wydawnictwa.


Nagroda główna: Wieża Babel, pomysł: Jolanta Nowaczyk, ilustracje: Michalina Rolnik




Wyróżnienie: Jak wielki jest wieloryb?, Aleksandra Szarzała




Wyróżnienie: Człowiek jaki jest, każdy widzi, tekst: Marzena Matuszak, ilustracje: Grażyna Rigall


Więcej informacji, w tym uzasadnienie werdyktów obu składów jurorskich na stronie >> klik! lub w języku angielskim >> klik! + galeria zdjęć i filmów >> klik!




Zapowiedź - Liczypieski

$
0
0

W tym wpadającym w ucho wierszu dla najmłodszych kryje się urocza historyjka o dziesięciu bezdomnych pieskach. Pełna niespodzianek, pięknie zilustrowana książka przygotowuje malucha do nauki liczenia, ćwiczy jego spostrzegawczość i pogłębia wrażliwość. Świetnie nadaje się także do czytania przed snem. Wiele tu emocji, ciepła i humoru, który zachwyci również dorosłych. A wszystko dlatego że... 

Pewnego dnia w parku, na słupku, 
w pewnym miłym nadmorskim mieście 
pojawiło się ogłoszenie 
takiej oto niezwykłej treści: 

Przygarnę psa... 
lub nawet psy dwa, 
lecz nie więcej, 
bo mój dom więcej psów 
nie pomieści. 
Czekam dzisiaj o piątej 
na Kociej. Numer dziesiąty.


Tytuł: Liczypieski
Tekst i ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Rok wydania: 2015

Nowość - Ręcznikowiec

$
0
0

Pewnego dnia Alek spotkał w swej łazience Ręcznikowca, który siedział pod wieszakiem, leciutko opierając się o ścianę. Miękkie fałdki frottѐ rozkładały się na boki, tworząc głowę z długimi uszami, tułów i łapki… Czy tajemniczy gość pojawił się przypadkiem? Czy też miał do wypełnienia jakąś misję? I skąd tak wiele wiedział?

Może nie dowiemy się nigdy, jakim cudem Ręcznikowiec znał tak dobrze Alka, jego rodzinę i kolegów. W tej zaskakującej opowieści o niezwykłej przyjaźni nic nie jest bowiem oczywiste. Poza tym, że Ręcznikowiec dostrzegał więcej niż inni. I więcej rozumiał. I czuł.

Nieważne, ile masz lat. Jeśli nie spotkałeś / nie spotkałaś swojego Ręcznikowca – rozejrzyj się uważnie. A wcześniej koniecznie przeczytaj tę książkę.

Tytuł: Ręcznikowiec
Tekst: Joanna M. Chmielewska

Ilustracje: Emilia Dziubak
Wiek: 7+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2015

Nowość - Strażaczka

$
0
0

Moja mama jest przede wszystkim mamą. Ale też pracuje – na co dzień gasi pożary (strażaczka), walczy w wirusami (informatyczka), zdobywa najwyższe szczyty (himalaistka) albo steruje koparką (grabarka).

Bohaterki życia codziennego, łączące pracę zawodową z wychowywaniem dzieci to nasza codzienność, ale takie mamy to prawdziwe pionierki!

Kontynuacja Kosmonautki - kolejne 12 znakomitych tekstów Piotra Wawrzeniuka, zinterpretowanych ilustracjami Doroty Wojciechowskiej.

Tytuł: Strażaczka
Tekst: Piotr Wawrzeniuk
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Poławiacze Pereł
Rok wydania: 2015
Seria: Pilotka
Książka objęta patronatem PIdD

Nowość - Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?

$
0
0

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę?

Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! 

Przepis: wrzuć do miksera zabawną powieść, dodaj do niej komiks, wymieszaj starannie i… bestseller gotowy! Wielbiciele "Dziennika cwaniaczka" będą zachwyceni. Wielbiciele komiksów także. Niezadowoleni mogą być tylko autorzy tradycyjnych książek, jak – nie szukając daleko – ja. Bo nie jestem pewien, czy po pojawieniu się tytułowego Jędrka dzieci będą chciały czytać o kimś innym.

Zafrasowany Grzegorz Kasdepke

Kreatywni ludzie, tacy jak Wy, drodzy czytelnicy, czy ja, wiedzą, że nie powinno się karać chłopca za to, że obciął młodszemu bratu włosy, aby oblepić nimi plastelinową figurkę King Konga. I może nie miałbym tej "włochatej afery" za sobą, gdybym w tym czasie pochłaniał przygody Jędrka, bo tak wciągającej książki dla chłopaków (i nie tylko!) to z nożyczkami... Wróć! Ze świecą szukać.

Michał "Śledziu"Śledzińsk

Tytuł: Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?
Tekst: Rafał Skarżycki
Ilustracje: Tomasz Lew Leśniak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Rok wydania: 2015

Zapowiedź - Mamma mia. Włochy dla dociekliwych

$
0
0

Pierwszy tom nowej serii Wydawnictwa Dwie Siostry: przewodnik po najsłynniejszych ikonach włoskiej kultury.

Dlaczego dla całego świata to Italia, a dla nas – Włochy?
Jak to się stało, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?
Czy pizza ma swoją królową?
Dlaczego wieża w Pizie jest krzywa?
Czy to prawda, że Włosi jeżdżą na osach?

Ta książka to podróż po kulturze Włoch – tej wysokiej i tej najbardziej popularnej. Pełna anegdot i ciekawostek opowieść o kraju, który – choć tyle o nim wiemy – potrafi zaskoczyć.

Mamma mia to pierwszy tom serii Świat dla Dociekliwych. Zaprezentuje ona kulturę różnych krajów: opowie o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

W przygotowaniu: Japonia dla dociekliwych i Chiny dla dociekliwych.

Tytuł: Mamma mia. Włochy dla dociekliwych
Tekst: Monika Utnik-Strugała
Ilustracje: Anna Ładecka
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015
Seria: Świat dla Dociekliwych

Zapowiedź - Bajka o Wojnie

$
0
0

Wojna to imię małej Japonki z miasta nad siedmioma rzekami. Wojna miała tatę, mamę i młodszego braciszka. Tata bardzo kochał i rozpieszczał swoją córeczkę i był dumny z syna, który kiedyś miał zostać dzielnym żołnierzem. Wojna bardzo zazdrościła bratu. Kochała tatę, Cesarza i wojskowe parady. Matka Wojny nie lubiła ani Cesarza, ani wojskowych parad, choć nikomu o tym nie mówiła. Kiedy tata popłynął za morze, aby walczyć i zwyciężać, kazała dziewczynce oszczędzać jedzenie, zajmować się braciszkiem i pracować w ogródku. Wojna stała się smutna i bardzo tęskniła za tatą… Marzyła, że gdy wróci, będzie miał na swoim mundurze prawie tyle medali, Ile Cesarz…

Któregoś dnia nad miasto nadleciał samolot i zrzucił bombę. To miasto to Hiroszima, a bomba to Little Boy.

Bajka o Wojnie przedstawia tragedię Hiroszimy widzianą oczami dziecka, począwszy od naiwnej dziecięcej fascynacji militaryzmem, aż do strasznej zagłady miasta 6 sierpnia 1945 roku i związanego z nią indywidualnego poczucia winy.

Prostej, oszczędnej w słowa, a zarazem bajkowej narracji towarzyszą szlachetne ilustracje Piotra Fąfrowicza. To książka dla dzieci i dorosłych, z niezwykle ważnym i aktualnym przesłaniem – że każda wojna jest zła.

Kończąc opowieść, Joanna Rudniańska pisze, że Wojna zmieniła imię. 
Teraz nazywa się Pokój.

Tytuł: Bajka o Wojnie
Tekst: Joanna Rudniańska
Ilustracje: Piotra Fąfrowicz
Wiek: 7+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2015


Zapowiedź - Zbuntowany Elektron

$
0
0

Był sobie Elektron, który uwielbiał zagadki. Miał talent wynalazcy i energię muzyka rockowego. Do tego świetnie rozumiał się z dziadkiem Cybernetem i babcią Informatyką… Nowa, autorska książka Józefa Wilkonia łączy pokolenia i pasje. Pokazuje też nowoczesne oblicze znakomitego ilustratora, który tak jak Elektron nie boi się technologicznych nowinek i kocha dobrą muzykę. Ilustracje do Zbuntowanego Elektrona zostały wykonane na tablecie. 

Józef Wilkoń wciąż nas zaskakuje!

Praca nad Elektronem przebiegała spontanicznie. Ponad rok temu w domu pana Józefa pojawił się iPad. Kurzył się, przekładany z kąta w kąt, aż któregoś dnia pan Józef zaczął się nim bawić jak dziecko…. Więcej informacji znajduje się tu >> klik!

Tytuł: Zbuntowany Elektron
Tekst i ilustracje: Józef Wilkoń
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Rok wydania: 2015

Nowość - Stary Noe

$
0
0

Każdy zna tę opowieść: Bóg postanowił zniszczyć ludzkie plemię potopem, uratować tylko sprawiedliwego Noego, jego rodzinę i taką ilość zwierząt, jaka zmieści się na zbudowaną przez Noego Arkę.

Czy Sprawiedliwy nie powinien być miłosierny? Czy może nie zabrać na trzeszczącą, przeładowaną łajbę kolejnego żywego stworzenia, które w strugach deszczu prosi o pomoc?

Stary Noe to współczesna interpretacja znanej opowieści biblijnej o potopie, w której okazuje się, że czasami żeby być uczciwym, nie można być za bardzo posłusznym.

Tytuł: Stary Noe
Tekst i ilustracje: Zuzanna Orlińska 
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2015

Nowość - Tutlandia. Niespodzianki

$
0
0

Ciąg dalszy przygód Tutka i Tutki, równie barwnych jak w poprzedniej książce o ich perypetiach, Tutlandii. A jednak zdarza im się teraz coś naprawdę niezwykłego - na świat przychodzi braciszek Tucio i trzeba się z tym niezwykłym wydarzeniem oswoić. Zabawna, mądra książka z pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej.

Tytuł: Tutlandia. Niespodzianki
Tekst: Agnieszka Ginko
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełlo
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015

Nowość - Parasol pana Pantalona

$
0
0

Pan Pantalon jest reporterem, który za wszelką cenę chce dociec prawdy o wydarzeniach w małej miejscowości. Czy mu się to uda?

Składam zdania to drugi poziom serii Czytam sobie. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek i h. Duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabizowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Tytuł: Parasol pana Pantalona
Tekst: Zbigniew Dmitroca
Ilustracje: Marianna Sztyma
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2015
Seria: Czytam sobie


Wznowienie - Curriculum vitae - autobiografia Jana Marcina Szancera

$
0
0

...Ty będziesz robił ilustracje
- powiedział mi Ksawery Dunikowski.
Bardzo się obraziłem...

Chciał być malarzem, tworzyć monumentalne dzieła, został najwybitniejszym ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży. Dla grafików, ilustratorów to absolutny ideał, mag. Czarodziej wyobraźni, ambasador wyobraźni, to tylko nieliczne z imion opisujących magiczną moc jego twórczości, dzięki której bez reszty zawładnął i ukształtował wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Trudno znaleźć czytelników, których nie uwiódł delikatnymi, subtelnymi twarzami ludzi o pięknych oczach, smukłych sylwetkach, bajkowym mikrokosmosem pełnym chrząszczy, biedronek, koników polnych, motyli i… krasnoludków. Trudno znaleźć kogoś, kogo nie wprawił w zachwyt owocami współpracy z Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem i innymi wybitnymi pisarzami. Lokomotywa, Pan Kleks, Baśnie Andersena, Pinokio to tylko nieliczne z niezapomnianych, wspaniałych dzieł wielkiego mistrza ilustracji.

Wznowiona po ponad 40 latach autobiograficzna książka przypomina niezwykłego artystę, człowieka wielkiej pasji i wrażliwości.

Lekko, bez zbędnego nadęcia, językiem wspaniałego gawędziarza wprowadza nas autor w swoje bogate, aktywne życie, poprzez świat dzieciństwa i młodości przedstawiając swoje fascynacje oraz rozterki życiowe i artystyczne z tego okresu życia.

Muzą Jana Marcina Szancera była ukochana żona Zofia z domu Sykulska. To ona zainspirowała go do napisania tej niezwykle ciekawej książki.


Tytuł: Curriculum vitae
Autor:Jan Marcin Szancer
Wydawnictwo: G&P

Nowość - W kieszonce

$
0
0

Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.

Książka Iwony Chmielewskiej stanowi znakomity punkt wyjścia do rozwijania dzięcięcej wyobraźni. Zapraszamy do zabawy z ilustracjami artystki i samodzielnego uzupełnienia zawartości kieszonek.

Tytuł: W kieszonce
Tekst i ilustracje: Iwona Chmielewska
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015

Nowość - Straszny sen słonia

$
0
0

Słoń, który się zamienił w czajnik, hipopotam, który lubi chodzić w piżamie, niezdarna małpa, która ma niesamowite przygody, beczka bez piątej klepki - to tylko niektórzy bohaterowie tych zabawnych, pełnych wdzięku wierszy, wspaniale zilustrowanych przez Emilię Dziubak. Dla dzieci od lat trzech. 

Tytuł: Straszny sen słonia
Tekst: Małgorzata Pietrzyk
Ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria: 3+
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2015


Nowość - Przygody Tomka Sawyera

$
0
0

Czy znacie Tomka Sawyera? Łobuza i bohatera, pirata i flibustiera, co dziki jest jak pantera?

Co ciekawego może dziać się w małym, dziewiętnastowiecznym amerykańskim miasteczku? Tomek jest znudzony i przekonany, że nic ciekawego. Jednak okazuje się, że wydarzeń jest aż nadto jak dla jednego chłopca - łapanie bandytów, poszukiwania zakopanego skarbu, udaremnienie morderstwa, uwięzienie w mrokach jaskini, a do tego wielka miłość...

A to tylko część przygód, jakie czekają Tomka pewnego lata!

Tytuł: Przygody Tomka Sawyera
Tekst: Mark Twain
Ilustracje: Mikołaj Kamler
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Greg
Rok wydania: 2015

Zapowiedź - Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa

$
0
0

Czy Krowę może porwać huragan? Czy Sowa lubi rozmawiać przez telefon? Co to jest bezyz Gąsienicy i czy Wieloryb uważa, że to wszystko ma sens? Odpowiedzi znajdziecie już wkrótce w książce Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa.

Tytuł: Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa
Tekst: Dominika Jasińska
Ilustracje: Anita Andrzejewskiej i Andrzej Pilichowskiego-Ragno
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Inne
Rok wydania: 2015

Nowość - W Gdańsku straszy

$
0
0

W Gdańsku straszy. Ale nie w nocy, tylko za dnia. A to złamanie najważniejszej zasady w świecie duchów: Straszyć można tylko po zmroku. Policja jest bezradna. Tu może pomóc jedynie detektyw Pająk!

Kto straszy za dnia: duch Pirata z zatopionego okrętu, kaszubski Olbrzym, złośliwi bracia Nietoperze z krypty kościoła Mariackiego, wodna strzyga znad rzeki Strzyży czy Samotny Duch z baszty Pod Ciemną Gwiazdą? Przemykając pod nogami przechodniów, detektyw Pająk idzie na poszukiwanie przestępcy.

W Gdańsku straszy to kryminał dla dzieci, które nie boją się pająków, nietoperzy, upiorów i strzyg, z niezwykłymi ilustracjami Józefa Wilkonia.

Tytuł: W Gdańsku straszy
Tekst: Piotr & Paweł Sitkiewicz
Ilustracje: Józef Wilkoń
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Oficyna Gdańska
Rok wydania: 2015


Zapowiedź - Dawniej, czyli drzewie

$
0
0

Czy wiecie, że dawno temu…

…w upalne dni odpoczywano w cieniu chłodnicy, pelikan wzbudzał lęk wśród ludzi, których bolały zęby, serniki robiono z drewna, guzy bywały obiektem marzeń, konował cieszył się wielkim szacunkiem, królewski stolec bywał misternie rzeźbiony, cukier w głowach był rzeczą powszednią, zaś wnęka darzyła miłością dziadka i babcię…

Spytacie, jak to możliwe?

W języku polskim jest wiele słów, które kiedyś znaczyły co innego niż dziś. Małgorzata Strzałkowska wybrała najciekawsze z nich i ułożyła oryginalny leksykon słów i wyrażeń o zapomnianych znaczeniach, pełen zabawnych opisów dawnych obyczajów, anegdot i zaskakujących ciekawostek z życia naszych kochanych przodków.

Warto przeczytać!

Tytuł: Dawniej, czyli drzewiej
Tekst: Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje: Adam Pękalski
Wiek: 7+
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2015


Zapowiedź - Wstydliwa historia majtek dla prawie dorosłych

$
0
0

Drogi Czytelniku, być może tytuł książki Wstydliwa historia majtek dla prawie dorosłych nie zachęcił Cię jeszcze do jej lektury. Niewykluczone, że historia majtek wydaje Ci się banalna i dobrze znana albo myślisz, że w tym wstydliwym temacie nie mogło zdarzyć się nic ciekawego. Jestem przekonana, że przeczytasz tę książkę jednym tchem. Intrygujący jest sam fakt, że człowiek, odkąd zaistniał jako homo sapiens, częściej na przestrzeni dziejów chodził bez majtek.

Dzieje bielizny są tak długie jak historia naszej cywilizacji. Od starożytności, przez średniowiecze, aż po czasy nowożytne nasze stroje ewoluowały wraz ze zmieniającymi się na przestrzeni epok potrzebami i światopoglądem. Czytając tę książkę i poznając ludzi oraz ich bieliznę, prześledzisz bieg pasjonującej, małej historii, niezwykle rozciągniętej w czasie, pełnej barwnych postaci i niespodziewanych zwrotów akcji, znacznie zabawniejszej od tej wielkiej, składającej się z ważnych wydarzeń, o których rozpisują się podręczniki.

Pomimo że książka ta przedstawia tylko krótką historię majtek, dowiesz się z niej kiedy, po co i dlaczego ludzie zaczęli je nosić. Jak długo chodzili bez nich, kiedy zaczęli ich powszechnie używać oraz z jakiego powodu były uznawane za symbol zgorszenia i rozpusty, jeśli jeszcze nikt wtedy nie słyszał o stringach.  

Tytuł: Wstydliwa historia majtek dla prawie dorosłych
Tekst: Iwona Wierzba
Ilustracje: Marianna Sztyma
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Albus 
Rok wydania: 2015
Książka objęta patronatem PIdD

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>