Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Zapowiedź - Rok w lesie

$
0
0

Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. Rok w lesie zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. Rok w lesie można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

Tytuł: Rok w lesie
Tekst i ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria:dla dzieci od lat 6 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Książka objęta patronatem PIdD


Zapowiedź - Pszczoły

$
0
0

Wszystko o pszczołach w wielkoformatowym albumie.

Daj się zaprosić do magicznego królestwa pszczół. Przyjrzyj się z bliska, jak są zbudowane, zajrzyj do ich domu, poznaj ich zwyczaje. Zobacz, jak tańczą, i dowiedz się, kiedy i po co to robią. Sprawdź, skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury, i dlaczego znalazły się na płaszczu Napoleona. Popracuj z pszczelarzem, przejedź się ciężarówką wiozącą ule do sadu migdałowego, posmakuj różnych rodzajów miodu. Tylko uważaj: nie daj się użądlić!

Na książkę składa się ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, z których każda to misternie skomponowana plansza. Kolorowe ilustracje są pełne szczegółów, a krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia to, co się na nich znajduje, ale też zawiera wiele dodatkowych informacji i ciekawostek.

Tytuł: Pszczoły
Opracowanie tekstu: Wojciech Grajkowski
Ilustracje: Piotr Socha
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015

Zapowiedź - Królewna

$
0
0

Pewnego dnia Kasia, Zuzia, Szymon, Marta i Wojtek – zwykłe dzieciaki ze zwykłego podwórka  ̶spotykają pod trzepakiem najprawdziwszą królewnę w złotej koronie. To zupełnie nieoczekiwane spotkanie spowoduje, że zaskoczone dzieci będą musiały poważnie zastanowić się nad kilkoma sprawami. Na przykład – czy będąc królewną, można być nieszczęśliwą? Czy to możliwe, żeby mieszkając w pałacu, czuć się biednym? Czy mając pokój pełen zabawek i gwardię dam do towarzystwa, można być samotnym? A przede wszystkim – czy to, co w życiu najważniejsze, można sobie kupić? I co w takim razie jest prawdziwym skarbem?

Tytuł: Królewna
Tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2015

Nowość - Figle w fokarium. O fokach z Helu

$
0
0

Figle w fokarium to historyjka o wizycie dwójki dzieci w helskim fokarium. Poznajemy foki i ich opiekunów, dowiadujemy się co nieco o życiu i zwyczajach tych morskich ssaków. Znakomite ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło oddają realia tego jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zachęcamy do odwiedzin!

Tytuł: Figle w Fokarium. O fokach z Helu
Tekst: Marcin Sendecki
Ilustracje: Ewa Poklewska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont 
Rok wydania: 2015
Seria: Czytam sobie

Wznowienie - Agnieszka opowiada bajkę

$
0
0

Czytanie angielskiego tekstu ze zrozumieniem to nie lada sztuka! Dobrze mieć wówczas pod ręką tłumaczenie polskie – tak jak w tej książce. Lekturę ułatwia przejrzysty, akapitowy układ teksów polskiego i angielskiego.

W książce znajdują się dwa opowiadania Joanny Papuzińskiej.

W opowiadaniu tytułowym Agnieszka próbuje przekonać mamę, by pozwoliła jej adoptować małego kotka. By ją udobruchać, opowiada jej bajkę o kotku szukającym swojej mamusi.

Placek Zgody i Pogody to historia, w której Agnieszka piecze z pomocą sprytnego stworzonka Głowogonka placek. Dzięki niemu skłóceni rodzice znów zaczynają się do siebie uśmiechać.

Tytuł: Agnieszka opowiada bajkę 
Tekst: Joanna Papuzińska
Ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak
 Kategoria: dla dzieci od lat 5 
Wydawnictwo: Literatura 
Rok wydania: 2015

Nowość - Sto nóg stonogi Fruzi

$
0
0

Wesoła i ciepła historia dla najmłodszych o zaradnej stonodze i innych mieszkańcach owadziego świata. 

Fruzia ma kłopot: wybiera się w góry, a jej mocno znoszone obuwie zupełnie nie nadaje się do wspinaczki. Czas się na zakupy! Tylko gdzie znaleźć sklep, w którym można dostać aż pięćdziesiąt par takich samych butów w jednym rozmiarze? 

Przyjazny maluchom, łatwy w odbiorze tekst dopełniają pogodne bajkowe ilustracje.

Tytuł: Sto nóg stonogi Fruzi
Tekst: Agnieszka Horubała
Ilustracje: Zosia Dzierżawska
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015

Zapowiedź - Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych

$
0
0

Wiosna i zakochana para. Oświadczyny, ślub, wesele. Rodzi się dziecko. Rośnie. Rodzice zostają dziadkami. Przychodzi zima. Życie zatacza krąg, a pory roku zmieniają się w znajomym rytmie. Piękna i malownicza książka Marianny Oklejak opowiada o polskim folklorze w sposób niebanalny, świeży i intrygujący. Dla młodszych i starszych!

Tytuł: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Art-Egmont
Rok wydania: 2015
Seria: Seria Artystyczna

Wznowienie - Mała księżniczka

$
0
0

24. tom serii Mistrzowie Ilustracji: ponadczasowa powieść dla dziewcząt z niezapomnianymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego.

Sara jest ulubienicą pensji panny Minchin. Dobrze wychowana, skromna, pilna i serdeczna, a przede wszystkim bardzo bogata – zamożny ojciec hojnie łoży na utrzymanie ukochanej córki. Aż pewnego dnia prawnik przynosi smutną wiadomość o jego bankructwie i śmierci. Od tego dnia wszystko w życiu Sary się zmienia…     

Mimo że powieść powstała ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca kolejne pokolenia dziewcząt. Doczekała się wielu wydań. Jednak to z ilustracjami Antoniego Uniechowskiego uchodzi za klasyczne. Wielu mamom kojarzy się z czasami, gdy będąc w wieku swoich córek, wzruszały się do łez losem małej Sary.

Tytuł: Mała księżniczka 
Tekst: Frances Hodgson Burnett
Ilustracje: Antoni Uniechowski
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015
Seria: Mistrzowie ilustracji


Kalendarz 2016 - Pan Kuleczka

$
0
0

Bajecznie kolorowego, cieszącego oko kuleczkowego kalendarza nie może zabraknąć w 2016 roku w Waszych domach. Na czytelników czekają przepiękne ilustracje Elżbiety Wasiuczyńskiej, zabawne, ale i bardzo celne komentarze, które ucieszą starszych i młodszych domowników oraz naklejki do zaznaczania wyjątkowych dni w roku. A na deser - specjalne kuleczkowe opowiadanie!

Pan Kuleczka 2016. Kalendarz z naklejkami
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska 
Wydawnictwo: Media Rodzina 
 *Do kalendarza dołączonych jest 48 naklejek do umieszczania w ważne (albo zwyczajne-niezwyczajne) dni!

Wznowienie - Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła

$
0
0

Druga część opowieści o fantastycznych przygodach Alicji zilustrowana przez genialną Franciszkę Themerson. Awangardowe dwukolorowe rysunki powstały w 1946 r. w Londynie, jednak Franciszka nie doczekała się ich publikacji, choć zaliczała je do swych najlepszych dokonań. Po raz pierwszy Po drugiej stronie Lustra z ilustracjami Franciszki Themerson ukazała się w 2001 roku w Anglii nakładem oficyny Inky Parrot Press.

W wydaniu polskim niezwykłe ilustracje towarzyszą przekładowi pióra Roberta Stillera (tekst z 1986 roku), który w znakomity sposób oddał ducha, dowcip i ironię oryginału, proponując wiele błyskotliwych rozwiązań językowych. Nie zapominajmy, że chociaż twórczość Carrolla należy do klasyki literatury dziecięcej, to dzięki zawartym w niej licznym grom lingwistycznym, łamigłówkom logicznym i odniesieniom filozoficznym sprawia przyjemność również dorosłym czytelnikom.

Tytuł: Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła
Tekst: Lewis Caroll
Ilustracje: Franciszka Themerson
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Fundacja Festina Lente
Rok wydania: 2015

Książka Roku 2015 - nominacje

$
0
0
9 grudnia poznamy laureatów tegorocznego konkursu Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY, zgodnie z regulaminem będą to graficy, pisarze oraz osoby, zajmujące się upowszechnianiem czytelnictwa. Oto nominowani:


Lista nominacji graficznych

Karol Banach za ilustracje do książki Bajki, Wydawnictwo Warstwy

Iwona Chmielewska za autorską książkę W kieszonce, Media Rodzina

Robert Czajka za ilustracje do książki Architekturki. Powojenne budynki warszawskie, Muzeum Powstania Warszawskiego

Grażka Lange za koncepcję i opracowanie graficzne książki Warszawa, Tako

Daniel de Latour za ilustracje do książki Zaskórniaki i innedziwadła z krainy portfela, Narodowe Centrum Kultury

Anna Ładecka za ilustracje do książki Mamma mia. Włochy dla dociekliwych, Wydawnictwo Dwie Siostry


Paweł Pawlak za ilustracje i opracowanie graficzne 13 bajekz królestwa Lailonii dla dużych i małych, Znak emotikon

Piotr Socha za autorską książkę Pszczoły, Wydawnictwo Dwie Siostry

Agnieszka Srokosz, Agnieszka Świętek, Ada Birecka, Mateusz Piestrak, Paweł Mildner, Monika Jaworowska-Duchlińska, Joanna Bartosik, Anna Chmielnik za ilustracje do książki Bajki – Fables La Fontaine, Widnokrąg

Monika i Adam Świerżewscy za autorskie opracowanie graficzne książki Mmmmm, EneDueRabe

Józef Wilkoń za autorską książkę Zbuntowany elektron, Hokus-Pokus


Nominacje za upowszechnianie czytelnictwa

TARABUK księgarnio-kawiarnia w Warszawie, Jakub oraz Anna Bułatowie

QLTURKA Ewa Świerżewska

Maciej Gierszewski, autor bloga Kopiec Kreta oraz Są komiksy dla dzieci, recenzent na portalu Kolorowe Zeszyty



Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej za akcję Czytam sobie w bibliotece

Małgorzata Ast, Dyrektorka Biblioteki PublicznejGminy Stare Miasto

Fundacja Jasne Strony Fundacja działa na rzecz rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo oraz dzieci ze sprzężeniami

Miejska Biblioteka Publiczna Łódź – Bałuty Filianr 2 za cykl zajęć prowadzonych w czasie wakacji, zatytułowanych Na nudę – dobra książka


Nominacje literackie

Justyna Bednarek Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Poradnia K

Zofia Beszczyńska Królowa Ptaków, Akapit Press

Anna Czerwińska-Rydel Bałtycka Syrena. Historia Konstancji Czirenberg, Muchomor

Adam Lang Klucze, Wydawnictwo Literackie

Zuzanna Orlińska Detektywi z klasztornego wzgórza, Literatura

Zuzanna Orlińska Stary Noe, Literatura

Danuta Parlak Obcy w lesie, Alegoria

Renata Piątkowska Która to Malala?, Literatura

Joanna Rudniańska Bajka o Wojnie, Bajka

Katarzyna Ryrych Król, Literatura

Agnieszka Suchowierska Mat i świat, Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Marcin Szczygielski Tuczarnia motyli, Bajka

Kazimierz Szymeczko Tetrus, Literatura

Małgorzata Warda 5 sekund do Io, Media Rodzina

Dorota Wieczorek Strachopolis, Skrzat

Tłumaczenie - Jak szewczyk Smoka pokonał >> The Cobbler who Clobbered a Dragon

$
0
0
The Cobbler who Clobbered a Dragon to tłumaczenie na język angielski opowiadania Jak szewczyk Smoka pokonał pióra Anny Chachulskiej. To pierwsza publikacja dla dzieci wydana w języku angielskim w ramach serii Legendy Wawelskie. Jest ona pokłosiem ogólnopol-skiego konkursu ilustratorskiego, zorganizowanego w r. 2011 przez Zamek Królewski na Wawelu. Anna Chachulska napisała na nowo legendę o smoku wawelskim, a Piotr Socha – zwycięzca konkursu – znakomicie ją zilustrował. Teraz, w świetnym przekładzie Nicholasa Hodge’a, zabawnie opowiedziana historia najsłynniejszego obywatela Krakowa oraz barwne, dowcipne, a zarazem nowoczesne obrazki będą mogły sprawiać radość i przyjemność anglojęzycznym czytelnikom w każdym wieku.

Tytuł: Jak Szewczyk Smoka pokonał
Tekst: Anna Chachulska
tłumaczenie: Nicholas Hodge
Ilustracje: Piotr Socha
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Rok wydania: 2015
Seria: Legendy wawelskie  





Specjalnie z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja wraz z anglojęzyczną księgarnią Massolit Books zapraszamy na spotkanie z Anną Chachulską autorką opowieści o smoku wawelskim i dzielnym Szewczyku oraz tłumaczem - Nicholasem Hodgem. Dobra zabawa oraz smakołyki są przewidziane! 


The Cobbler who Clobbered a Dragon
sobota, 5 grudnia o godz. 16.00 
księgarnia Massolit Books przy ulicy Felicjanek 4

Nowość - Czerwony Kapturek

$
0
0

Czerwony Kapturek według koncepcji i projektu ilustratorki Joanny Concejo jest idealną lekturą zarówno dla dzieci jak i czytelników dorosłych. To doskonały przykład książki uniwersalnej, oferującej wielopoziomowy przekaz literacko-graficzny. Sięgnięto w niej po pierwszą, pierwotną wersję baśni braci Grimm (spisaną i wydaną przez nich w 1812 roku), by oddać ducha tradycyjnego przekazu ustnego i zestawić go ze współczesnym językiem obrazu. Wyjątkowość wydania wiąże się niewątpliwie z genialną oprawą plastyczną, która pozwala nam spojrzeć na powszechnie znaną opowieść świeżym wzrokiem zadziwionego i zachwyconego dziecka. Talent JoannyConcejo, jej artystyczna wnikliwość, umieszczenie w książce licznych symboli, wykorzystanie kontekstów związanych z folklorem oraz mistrzowska gra napięciem, grozą i humorem sprawiają, że Czerwony Kapturek to propozycja spotkania ze sztuką dla całej rodziny.

Tytuł: Czerwony Kapturek
Tekst: Wilhelm i Jakub Grimm
Ilustracje: Joanna Concejo
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Tako
Rok wydania: 2015

Nowość - Pożyczalscy pomszczeni

$
0
0

Piąty – ostatni – tom cyklu o przygodach rodziny Pożyczalskich, który podbił serca czytelników na całym świecie.

Opuszczone probostwo to idealne miejsce na nowy, bezpieczny dom. Zwłaszcza że opiekują się nim Ludzie, więc jest od kogo pożyczać, a w sąsiedztwie mieszkają krewni. Dlatego Pożyczalscy – Dominika, Strączek i Arietta – decydują się opuścić wygodny Bluszczowy Domek w Małym Potoku, skąd wcześniej zostali porwani. Choć udało im się uciec, porywacze nie dali za wygraną i znów próbują pochwycić żywe figurki. Czy los będzie sprzyjał Pożyczalskim?

Tytuł: Pożyczalscy pomszczeni
Tekst: Mary Norton
Ilustracje: Emilia Dziubak
Tłumaczenie: Maria Wisłowska 
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2015

Wyniki konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI

$
0
0

4 grudnia 2015 roku jury konkursu w składzie:

Anna Maria Czernow
Maria Deskur
Grzegorz Gauden
Krystyna Lipka-Sztarbałło
Marta Lipczyńska-Gil
Joanna Olech
Joanna Rzyska


 

po długiej i burzliwej dyskusji postanowiło czterema głosami przeciw dwóm, przy jednym wstrzymującym się, przyznać Nagrodę Główną i premię wysokości 25.000 trójce autorów projektu Popatrz w niebo, Joannie Gębal, Monice Zborowskiej i Jakubowi Kołodziejczykowi.


Jednomyślną decyzją jury wyróżnienia otrzymują (w porządku alfabetycznym):
Aleksandra Artymowska za projekt Wyprawa królika Gustawa
Joanna Bartosik za projekt Wzrok, słuch i mowa
Ewa Mędrek i Anna Krasnodębska-Okręglicka za projekt Tu i tam, Co to?, Dokąd niesie mnie wiatr.

Jurorzy wyrażają uznanie dla uczestników konkursu a zwłaszcza dla laureatów za sumienne podjęcie się zadania o tak trudnych założeniach.

W czasie obrad przedmiotem gorącej debaty były adekwatność rozwiązań dla poszczególnych grup wiekowych oraz ich atrakcyjność zarówno dla dziecka, jak i rodziców, jako że trójpak powinien ułatwić im współobecność i wprowadzenie w świat książek.

Bezprecedensowa złożoność zadania spowodowała, że żadna z przedstawionych prac nie zdobyła maksymalnej punktacji. Niemniej wyróżnione projekty zachęcają do dyskusji nad formą i treścią książki zmieniającej się wraz z wiekiem dziecka. Jurorzy mają nadzieję, że unikalny program konkursu będzie kontynuowany i zostanie podjęty szerzej przez środowisko, również akademickie i uniwersyteckie oraz że zwróci powszechną uwagę na zmieniające się wraz z wiekiem potrzeby dziecka, a co za tym idzie także relacji dziecko – dorosły – książka.

Praca, którą jury nagrodziło jest spójną, stylistycznie powiązaną serią książek, klimatem nawiązującą do dziecięcej kołysanki. Charakteryzuje ją zharmonizowana, kolorystycznie wysmakowana szata graficzna oraz przemyślana koncepcja. Uwagę jurorów zwróciła zwłaszcza pierwsza książka, przeznaczona dla odbiorców poniżej pierwszego roku życia, wyróżniająca się na tle pozostałych propozycji konkursowych pod względem dopasowania do możliwości percepcyjnych dzieci w tym wieku. Autorzy przedstawili proste, zrozumiałe dla niemowlęcia figury i kontrasty niebanalnie i ze smakiem. W przypadku książki trzeciej (2-3 lata) jurorzy zakładają, że zgodnie z autorskim opisem projektu, zaproponowany tekst wierszowany zastąpiony zostanie prostszym tekstem prozą.

Trzy wyróżnione projekty od nagrody głównej dzieli nieduża liczba punktów. Są godne uwagi, ciekawe i profesjonalne. Jury żywi zatem nadzieję, że szybko znajdą wydawców i ukażą się drukiem z adnotacją o wyróżnieniu.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Organizatorem konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI jest Instytut Książki, a jego partnerem Polska Sekcja IBBY. Celem konkursu było wyłonienie projektów czytelniczego trójpaku - zestawu trzech książeczek, które rosnąć będą wraz z dzieckiem, od noworodka po przedszkolaka.



Zapowiedź - Lustra Johanny

$
0
0

Johanna całe dnie spędzała przed lustrem. Przyglądała się swojej twarzy i próbowała ją narysować. Nie było to jednak łatwe, bo kiedy pochylała się nad kartką, a potem podnosiła głowę, żeby zerknąć w zwierciadło, za każdym razem widziała siebie inaczej. Johanna Schopenhauer to nie tylko matka Artura Schopenhauera. W swoich czasach była znana na całą Europę jako pisarka i gospodyni słynnego salonu artystycznego, w którym bywał Johann Wolfgang von Goethe. Anna Czerwińska-Rydel opowiada o jej gdańskiej młodości: co wyrośnie z tej krnąbrnej, rezolutnej dziewczyny?

Tytuł: Lustra Johanny
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Marta Ignerska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2015


Książka Roku 2015 - wyniki

$
0
0
Oto laureaci tegorocznego konkursu Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY:


Nagrodzeni

Marianna Oklejak za autorską książkę obrazkową Cuda wianki.Polski folklor dla młodszych i starszych, Egmont

Paweł Pawlak za ilustracje i opracowanie graficzne 13 bajekz królestwa Lailonii dla dużych i małych, Znak emotikon

Wyróżnieni

Karol Banach za ilustracje do książki Bajki, Wydawnictwo Warstwy

Grażka Lange za koncepcję i opracowanie graficzne książki Warszawa, Tako

Monika i Adam Świerżewscy za autorskie opracowanie graficzne książki Mmmmm, EneDueRabe

Józef Wilkoń za autorską książkę Zbuntowany elektron, Hokus-Pokus



Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa

Fundacja Jasne Strony Fundacja działa na rzecz rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo oraz dzieci ze sprzężeniami










Nagrodzeni

Agnieszka Suchowierska Mat i świat, Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Małgorzata Warda 5 sekund do Io, Media Rodzina








Wyróżnieni

Joanna Rudniańska Bajka o Wojnie, Bajka

Katarzyna Ryrych Król, Literatura

Dorota Wieczorek Strachopolis, Skrzat

Zofia Beszczyńska Królowa Ptaków, Akapit Press

Zuzanna Orlińska Stary Noe, Literatura

Danuta Parlak Obcy w lesie, Alegoria


Ilustracje Pawła Pawlaka na ILUSTRARTE'16 - Międzynarodowym Biennale Ilustracji Książkowej dla Dzieci

Zapowiedź - Jak zdobyć Nagrodę Nobla?

$
0
0

Do zdobycia nagrody Nobla możesz zacząć się przygotowywać już od najmłodszych lat!
Z tej książki dowiesz się, kim był Alfred Nobel, jak powstała nagroda, kto i za co ją przyznaje. Poznasz niektórych laureatów i ich osiągnięcia.

Tytuł: Jak zdobyć Nagrodę Nobla?
Tekst: Katarzyna Radziwiłł
Ilustracje: Daniel de Latour 
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2016


Zapowiedź - Koala disco

$
0
0

Koala disco Oli Cieślak to bardzo huczna bajka na dobranoc. Rodzina koali postanowiła urządzić imprezę, która okazała się najsenniejszą i najbardziej uroczą imprezę na świecie…

Tytuł: Koala disco
Tekst i ilustracje: Ola Cieślak
Kategoria: dla dzieci od lat 1
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2016

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>