Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Nowość - Świńska książeczka

$
0
0

Świnia Dzik tworzą razem udaną parę. Spacery, kolacje, kino – nie może być lepiej! No chyba, że … w piątkę. A może nawet w ósemkę?

Świńska książeczka to dowcipna książka obrazkowa, o tym, jak powstają małe świnki. To opowieść o miłości i  urokach bycia rodzicami, którą stworzyła Ola Cieślak, autorka m.in. takich pozycji, jak Złe snyCo wypanda, a co nie wypanda,Koala disco, czy wreszcie Książka do zrobienia, która nagrodzona w tym roku Wyróżnieniem BolognaRagazzi Award for Art Books.

Tytuł: Świńska książeczka
Tekst i ilustracje: Aleksandra Cieślak
Kategoria: 8+
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2017







Tomasz Broda „Od Rubęsa do Pikasa, czyli zrób sobie arcydzieło" - wystawa

$
0
0

Zaszpanuj Rubęsem,
a będzie pięknie,
dodaj Fridę Kalo
i zrób wielkie halo,
dorzuć dwa Wangogi i cztery Direry,
zobacz sobie w gogle
jak wygląda Brojgel
zapodaj Wandajka,
a dostaniesz lajka,
na poprawę ego
weź rzeźbę Dalego,
ukryj w bucie słomę -
- najlepiej Bejkonem,
skombinuj Pikasa,
a znajdzie się kasa.
Świat arcydzieł żąda -
- kto widział ten trąba.

Tomasz Broda

Wystawa w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego do 3 września prezentuje słynne portrety Picassa, van Gogha, Rembrandta, Velázqueza i wielu innych malarzy światowego formatu w zaskakującej interpretacji wrocławskiego grafika i karykaturzysty Tomasza Brody.

W pracach Brody pozornie zwykłe rzeczy nabierają niezwykłych cech – balony stają się nosami, guziki pełnią funkcję oczu, zmywaki tworzą bukiet słoneczników, a za kapelusz służy para kaloszy. Intrygują i zachwycają swoją oryginalnością. Z jednej strony unikatowe, z drugiej uderzająco podobne do swych pierwowzorów.

Starannie wyselekcjonowane i zestawione ze sobą materiały sprawiają, że każda kompozycja doskonale oddaje charakterystyczne cechy wyglądu przedstawianej postaci. Spójności dodaje ufonetyczniony, uproszczony zapis nazwisk mistrzów malarstwa, np. Pikaso, Wangog, Rębrant, Rubęs, Gogę, Łorhol, który współgra z prostymi komponentami dzieł.

Prace pochodzą z prywatnej kolekcji artysty.

Nowość - Zasypiajki

$
0
0

Kazek kocha futbol i pięknie go maluje… Emilka jest mistrzynią zabawy, uwielbia dzieci i psoty. Oboje bardzo chcą już wyzdrowieć, by móc bez przeszkód realizować swoje pasje. Ich historie zainspirowały panie Chotomskie do napisania tej książki. Ewa Poklewska-Koziełło udekorowała ją przepięknymi, malarskimi ilustracjami, zaś Krzysztof Marzec dodał zapis nutowy piosenek napisanych specjalnie dla Kazka i Emilki.

Tytuł: Zasypiajki
Tekst: Wanda Chotomska, Ewa Chotomska
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Kategoria:dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2017





Nowość - Tajemnicze miasto

$
0
0

Pobudzający wyobraźnię zestaw kart dla młodych budowniczych i opowiadaczy.

Witaj w mieście pełnym tajemnic. Nad dachami unoszą się tu niesamowite pojazdy, w oknach przemykają cienie fantastycznych postaci, a w zaułkach kryją się bohaterowie słynnych opowieści i baśni. Gdy nikt nie patrzy, budynki zamieniają się miejscami, dlatego przy każdych odwiedzinach miasto wygląda inaczej…  

Na 25 dwustronnych kartach znajdziesz 50 ilustracji. Układaj je w różnych konfiguracjach, tworząc własne wersje niezwykłego miasta. Uruchom wyobraźnię i spróbuj przeniknąć jego tajemnice. A potem opowiedz o nim tajemniczą historię!

Tytuł: Tajemnicze miasto
Ilustracje: Rita Kaczmarska
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2017







Puzzle - Strażacy

$
0
0

Na alarm syreny Zosia, Kuba i reszta drużyny ruszają na akcję. Czy to tylko ćwiczenia, czy gdzieś wybuchł pożar?

Poznajcie dzielnych strażaków i strażaczki, sprawdźcie, kto czeka na dole gotowy do akcji, rozwińcie umiejętność orientacji w przestrzeni i opowiedzcie razem o przygodach śmiałej drużyny.

Strażacy to wyjątkowa, dłuuuga układanka przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach. Duże, trwałe, wykonane z grubej tektury elementy z łatwością dopasuje do siebie nawet dwulatek. Dzięki dużemu formatowi 10-częściowych puzzli zabawa dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą, umiejętność rozpoznawania kształtów i dopasowywania elementów. Seria Puzzle. Układam i opowiadam wspomaga rozwój mowy, myślenia przyczynowo-skutkowego, pobudza wyobraźnię, doskonali spostrzegawczość i zdolność koncentracji.

Fascynująca, pełna humoru, autorska grafika Macieja Szymanowicza zachwyci i zachęci całą rodzinę do wspólnego spędzania czasu. Ta wyjątkowa ilustracja pomoże od najwcześniejszych lat harmonijnie kształtować wrażliwość estetyczną najmłodszych, a dla opiekunów będzie inspiracją do opowieści o dzielności strażaków. ich pracy i atrybutach oraz prostej i przyjemnej nauki liczenia i orientacji w przestrzeni.

Puzzle: Strażacy
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Wiek graczy: 2+
Producent: Kapitan Nauka
Seria: Układam i opowiadam










Zapowiedź - Ale auta!

$
0
0

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo… przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy.

Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj.

A może nie byłoby go wcale? KTO WIE?

Tytuł: Ale auta!
Tekst: Michał Leśniewski
Ilustracje: Maciej Szymanowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Art-Egmont
Rok wydania: 2017










Nowość - Sługa lamy. Baśnie tybetańskie

$
0
0

Kolejny zbiór baśni narodów świata zaprasza do odwiedzenia tajemniczej krainy Tybetu. Bohaterami opowieści są, podobnie jak w innych krajach, młodzieńcy wędrujący w poszukiwaniu przygód, zdobywający rękę królewny i połowę królestwa, dzielni pasterze, sprytne zwierzęta. Spotkamy tutaj jednak postacie charakterystyczne tylko dla tej części świata, takie jak jogini medytujący w lasach, święci lamowie oraz demonice i demony. Całe to baśniowe bogactwo znakomicie ujął w swoich ilustracjach Piotr Fąfrowicz.

Tytuł: Sługa lamy. Baśnie tybetańskie
Tekst: Elżbieta Walter
Ilustracje: Piotr Fąfrowicz
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017






Nowość - Pora na pomidora (w zupie)

$
0
0

Nowy pomysł w serii Czytam sobie. Przepis, czyli nauka czytania i gotowania. Eufrozyna, bohaterka Pora na pomidora (w zupie), zna się na gotowaniu jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, by ta była najlepsza pod słońcem. Podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że mały czytelnik nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa nie tylko fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która – jak sama przyznaje - kocha pomidory (jeść i je malować).

Tytuł: Pora na pomidora (w zupie)
Tekst: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daria Solak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont Edukacyjny
Rok wydania: 2016
Seria: Czytam sobie






Puszcza - gra karciana

$
0
0

Puszcza to gra karciana prezentująca wybrane gatunki zwierząt występujące w Puszczy Białowieskiej. W pudełku znajdziecie ulotkę z zasadami gry oraz 41 kart – 20 par przedstawiających zwierzęta oraz 1 kartę bez pary – z wrogiem przyrody. Podczas rozgrywki będziecie mogli poznać zwierzęce zwyczaje oraz poćwiczyć spostrzegawczość razem z rodziną i przyjaciółmi. 

Puszcza
Ilustracje:
Magda Stadnik i Kasia Walentynowicz
Wiek graczy: 3-7
Liczba graczy: 2-4
Producent: Zgrywki


Nowość - Wesoły Ryjek i lato

$
0
0

Piąty tom serii o przygodach sympatycznego Wesołego Ryjka. Zaczyna się lato, czas wakacji i przebywania na świeżym powietrzu. Można robić wiele ciekawych rzeczy! Wesoły Ryjek wybierze się  na plażę, gdzie zbuduje wielki zamek i nauczy się grać w warcaby, w lesie spróbuje jagód, które bardzo mu zasmakują…  A wieczorem rodzice przygotują prawdziwe ognisko! Pełne ciepła i humoru opowiadania Wojciecha Widłaka zilustrowała Agnieszka Żelewska.

Tytuł: Wesoły Ryjek i lato
Tekst: Wojciech Widłak
Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2017






Zapowiedź - Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie

$
0
0

Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.

Tytuł: Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie
Tekst: Ewa Nowak
Ilustracje: Nika Jaworowska-Duchlińska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont Edukacyjny
Rok wydania: 2016
Seria: Czytam sobie. Fakty





Silent Book Contest 2018 - międzynarodowy konkurs dla ilustratorów

$
0
0
Miasto Mulazzo i Stowarzyszenie Montereggio Paese dei LibraiIOB International Organisation of Book Towns przy wsparciu wydawnictwa Carthusia i we współpracy z włoską sekcją IBBY oraz Targami Książki Dziecięcej w Bolonii, zaprasza do udziału w drugiej edycji międzynarodowego konkursu SILENT BOOK CONTEST. Konkursu dedykowanego książce obrazowej - ilustrowanej książce bez słów. 

SILENT BOOK CONTEST 2018 przewiduje nagrodę pieniężną i publikację oryginalnie zilustrowanej i wcześniej niepublikowanej książki, która została stworzona wyłącznie za pośrednictwem narracji obrazami. Wierząc, że język książek obrazowych nie jest w żaden sposób wtórnym w stosunku do języka pisanego, że ma uniwersalną moc i potencjał, które przekraczają wszelkie bariery języka czy gatunku, SILENT BOOK CONTEST zaprasza autorów i ilustratorów do konkursu na projekt książki opartej wyłącznie na historii opowiedzianej obrazami, na dowolny temat i przeznaczonej dla szerokiego i zróżnicowanego kręgu czytelników, niezależnie od pochodzenia i wieku. 

Spośród projektów książek nadesłanych na konkurs do 31 stycznia 2018 r. międzynarodowe jury wybierze od pięciu do dziesięciu finalistów, których nazwiska zostaną ogłoszone w czasie Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 4.500 EUR (jako zaliczka z umowy wydawniczej) - książka ta zostanie wydana przez wydawnictwo Carthusia. Książka zostanie zaprezentowana w czasie uroczystości wręczenia nagród w sierpniu 2018 roku w Montereggio di Mulazzo.

Szczegóły SILENT BOOK CONTEST 2018 >> klik!

Zwyciężczynią SILENT BOOK CONTEST 2017 została Arianna Papini z Włoch z książką R/EVOLUTION.


Zapowiedź - Basia i basen

$
0
0

W najnowszej książce Basia i basen główna bohaterka razem z tatą i Jankiem wybierają się do parku wodnego. Rozemocjonowane rodzeństwo nie może się doczekać wycieczki. Na miejscu Basia uczy się pływać, walczy ze strachem, próbując zjechać z największej zjeżdżalni i staje oko w oko z… rekinem! Jak tym razem ulubiona bohaterka przedszkolaków poradzi sobie z nowymi wyzwaniami?

Wspaniała wakacyjna opowieść, w sam raz na letnie popołudnia!

Tytuł: Basia i basen
Autor: Zofia Stanecka
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2017
Seria: Basia





Zapowiedź - Baba Jaga w Ameryce

$
0
0

W Babie Jadze w Amerycejest wszystko: zagadka, rodzinna tajemnica, szalone przygody, nieoczekiwany zwrot akcji, szczęśliwe zakończenie, bar na końcu świata, dzikie zwierzęta, tornado, typ spod ciemnej gwiazdy, nowojorska policja, a nawet duchy! Do tego mnóstwo humoru, także absurdalnego, co sprawia, że historię Baby Jagi czyta się z przymrużeniem oka, w czym pomagają szalone ilustracje Joanny Furgalińskiej.

Tytuł: Baba Jaga w Ameryce
Tekst: Zbigniew Dmitroca
Ilustracje: Joanna Furgaluńska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont Edukacyjny
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam sobie





Zapowiedź - Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków

$
0
0

W tym niezwykłym ptaszniku para znanych ilustratorów – w zachwycających akwarelach i obrazkach z kolorowych szmatek – opowiada o skrzydlatych mieszkańcach swojego ogrodu. Czyli o mazurkach, kosach, srokach, raniuszkach, szczygłach, sójkach, dzięciołach, szpakach, dzwońcach, kowalikach… Pełen poezji i humoru świat, który wyczarowują Ewa i Paweł Pawlakowie, zachęca i małych, i dużych czytelników do stworzenia własnej księgi spotykanych codziennie ptaków. Do tego, byśmy je pokochali i opowiadali o nich własnym głosem: rysując, wycinając, wklejając, kolekcjonując ptasie pióra, przygody i anegdoty…

Tytuł: Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków
Tekst i ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Wiek: od lat 4
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017
Książka objęta patronatem PIdD







Międzynarodowe Biennale Ilustracji Książkowej dla Dzieci - ILUSTRARTE'18

$
0
0
Organizowany co dwa lata konkurs ILUSTRARTE wraz z wystawą są okazją, aby zaprezentować najlepsze na świecie ilustracje. Jest to również doskonały pretekst do spotkania w Lizbonie ilustratorów, pisarzy i czytelników w każdym wieku. ILUSTRARTE 2018 to już 10. edycja tego konkursu!

Ilustratorzy książek dla dzieci z całego świata mogą wziąć udział w konkursie wysyłając elektronicznie 3 oryginalne ilustracje, niepublikowane lub opublikowane (po styczniu 2015 roku). Ilustracje w formacie jpg lub tiff nie mogą przekroczyć 2MB. Technika dowolna. Nagroda w wysokości 5.000 Euro będzie wręczona w dniu otwarcia wystawy, w lutym 2018 roku.


Termin nadsyłania prac: 31 sierpnia 2017 r.

Regulamin >> klik!
Formularz zgłoszeniowy >> klik!
A tak było w 2016 r. >> klik! 

Edward Lutczyn: stare i.. nowe - wystawa w Rybniku

$
0
0

Konia z rzędem temu, kto do tej pory nie miał w ręku książki z jakimś lutczynowskim rysunkiem. Edward Lutczyn – bo o jego twórczości tu mowa – to bohater naszej wystawy. Jest niewątpliwie jednym z najlepszych, najoryginalniejszych, a już na pewno najbardziej rozpoznawalnym twórcą ilustracji książkowej w Polsce.
Już kilka pokoleń czytelników bawi i zaskakuje pomysłowością w ciągu wielu lat wspaniałej kariery rysownika. To, że dzieje się tak do dziś, udowodni również nasza wystawa. Na retrospekcji ujrzymy wiele jego twórczych twarzy: Lutczyn – przyjaciel dzieci, Lutczyn – satyryk, nie omijający żadnych tematów. Ale także Lutczyn jako projektant czy plakacista. Wystawa ma za zadanie zaprezentować go jako wszechstronnego artystę, wspaniałego erudytę o niesamowitym warsztacie graficznym. Do obejrzenia duża ilość oryginałów, z których część pokazana zostanie po raz pierwszy publicznie. Prace od czasów dzieciństwa (!) do premierowych.
Nie będzie przesadą jak określę Edwarda Lutczyna tytanem pracy. Tworzy w zaciszu piwnicznej pracowni na warszawskiej Saskiej Kępie. Tej samej nadwiślańskiej klimatycznej Saskiej Kępie, o której śpiewała Maryla Rodowicz i gdzie toczyła się akcja książki Adama Bahdaja Stawiam na Tolka Banana. Pracuje co najmniej dziesięć godzin dziennie. Zdarzało się, że spędzał nad kartką kilka dni i nocy zanim był zadowolony z pomysłu, a potem kolejne dni (i noce) pracy nad wykańczaniem dzieła…
Dokładny, właściwie precyzyjny (nigdy nie zdarzyło mu się, aby rysując źle wymierzył i zabrakło miejsca na papierze, i obojętne jest mu, z którego miejsca zaczyna rysować: czy od nosa, czy od butów…), ale i wszechobecny artystycznie. Działa na różnorodnych, czasem zaskakujących polach. Pełni również zaszczytną funkcję Doradcy Rzecznika Praw Dziecka. Jest autorem projektów plakatów teatralnych, filmowych, reklamowych, znaków graficznych, okładek płyt, komiksów, rysunków satyrycznych, ilustracji… Właściwie lista jest bardzo długa – reasumując - od znaczków pocztowych do czołówek programów telewizyjnych. Ma w dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych. Brał udział w 120 zbiorowych. Imponująca jest liczba nagród i wyróżnień. Przytoczę kilka z nich: Złote, Srebrne i Brązowe Szpilki, Najpopularniejszy Rysownik w ankiecie Szpilek, najlepszy plakat miesiąca (październik 1978), Nagroda Ministra Kultury i Sztuki za najlepszą książkę (1985), wyróżnienie honorowe dyrektora Muzeum Karykatury w konkursie Posterunek Satyry, nagroda Biblioteki Raczyńskich za najlepsze ilustracje do książki dla dzieci (2004).
Czytając powyższe można odnieść wrażenie, że to artysta idealny. Czyżby był pozbawiony jakichkolwiek wad? Proponuję na to pytanie odpowiedzieć sobie samemu. Wystarczy tylko spełnić jedno zadanie. Mianowicie obejrzeć wystawę, gdzie o Lutczynie wszystko…, no może prawie wszystko… Zostawimy jakieś tajemnice.


kurator wystawy, popularyzator komiksu polskiego, marszand
autor cyklu Cztery pory roku z satyrą i komiksem
oraz strony komiksisatyra.pl

Wystawa: Edward Lutczyn: stare i.. nowe w Muzeum w Rybniku do zobaczenia do 27 sierpnia 2017 r.

Zapowiedź - Pan Kardan i przygoda z vetustasem

$
0
0

Pan Kardan, który być może jest waszym sąsiadem – to wynalazca. Wymyśla rzeczy, które dotąd jeszcze nikomu nie przyszły do głowy. Chociażby vetustas! Czy wiecie, do czego służy to niepodobne do niczego urządzenie? Do wywoływania obrazów z przeszłości!

Wynalazek pana Kardana jest tak skuteczny, że pomaga załatwić w tej przeszłości kilka ważnych spraw i ukoić jedno serce. A może nawet dwa? Ale uwaga! Źle użyty może napytać biedy! Na własnej skórze przekona się o tym pewien bałamutny i pazerny deweloper…

Pomocnikiem pana Kardana jest Michałek – chłopiec w waszym wieku, bardzo ciekawski i pomysłowy. Razem przeżyjecie niesamowitą przygodę, w której weźmie udział również pewien dyskretny duch. Ważną rolę odegrają też Sherlock i Watson – kury rasy sussex, posiadające pewien rzadki talent. Wydaje wam się, że kury nie są utalentowane? Otóż są! I zaraz wam o tym opowie Justyna Bednarek (która – jak zapewne wiecie – wcześniej podpatrywała też skarpetki i napisała dwie bestsellerowe książki o ich przygodach).

Tytuł: Pan Kardan i przygoda z vetustasem
Tekst: 
Justyna Bednarek

Ilustracje: Adam Pękalski
Wiek: od lat 5
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2017


Józef Wilkoń i jego zwierzęta - wystawa w Wieliczce

$
0
0

Wystawa zawiera prace począwszy od najstarszych olejnych portretów, poprzez wizerunek Don Kichota z Sancho Pansą, ilustracje do książek, rzeźby z metalu i drewna po ilustracje z dwóch wielkich powieści: Pan Tadeusz i Don Kichot. Wystawa Józef Wilkoń i Jego zwierzęta daje możliwość zanurzenia się w świat wyobraźni autora, zrozumienia roli i widzenia natury w jego sztuce. Otwarcie wystawy było połączone z prezentacją fragmentów książki Klejnot Wieliczki. To opowieść o chłopcu, którego fascynowała okolica, jej natura i trud wydobywania soli. Książka mimo niezwykłych wydarzeń i postaci, nie jest tylko bajką. Wiele pojawiających się w opowieści elementów i śladów, które wydają się czystą fantazją można odnaleźć we współczesnej Wieliczce. [za >> klik!]

Galeria Wielicka Szkoła Górnicza
ul. Daniłowicza/12, Wieliczka
Od 21 lipca 2017 do 28 sierpnia 2017

Nowość - Nieja i ja

$
0
0

Po rozwodzie rodziców Irenka mieszka z mamą w starym, zaniedbanym domu babci. Czuje się tu samotna, tym bardziej, że mama jest wiecznie zapracowana, a babcia wyjechała właśnie do sanatorium. Pewnego dnia zjawia się tajemniczy pan Panek - antykwariusz i historyk zbierający materiały do książki o historii dzielnicy. Mama jest zachwycona nowym znajomym, Irenka jednak podejrzewa, że Panek nie jest zainteresowany ani książką, ani mamą, ale zapomnianym rodzinnym skarbem. W odkryciu przedwojennej tajemnicy i zdemaskowaniu nieuczciwego poszukiwacza skarbów pomaga Irence Franek (bratanek Panka) oraz Nieja - tajemnicza mała istota z innego wymiaru, która potrafi przenosić się w czasie.

Tytuł: Nieja i ja
Tekst: Antonina Kasprzak
Ilustracje: Katarzyna Bukiert

Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Bis
Rok wydania: 2017







Viewing all 1179 articles
Browse latest View live