Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Zapowiedź - Sylaboratorium

$
0
0

ERUDYTA [e-ru-dy-ta] osoba o rozległej wiedzy, gruntownym wykształceniu, oczytaniu; chodząca encyklopedia jeśli słowo DEGRENGOLADA wydaje Ci się ŹDZIEBKO niejasne i masz wrażenie, że ma coś wspólnego z marmoladą… jeżeli nie masz pojęcia, co to jest PARANTELA (pewnie mogłaby się tak nazywać daleka kuzynka tarantuli) jeśli nie chcesz wyjść na OBIBOKA po prostu lubisz wiedzieć (w gruncie rzeczy – wszystko), zadajesz mnóstwo pytań, a świat wydaje Ci się miejscem niezwykle interesującym i pełnym IMPONDERABILIÓW… to daję słowo, że SYLABORATORIUM Ci się spodoba!

Nie dosyć, że to leksykon ciekawych słów, pięknie i z humorem zilustrowany przez Pawła Pawlaka, to jeszcze oprócz definicji poszczególnych wyrazów znajdziesz tu – pisane prozą lub wierszem – teksty znakomitych polskich autorów: Justyny Bednarek, Agnieszki Frączek, Mikołaja Golachowskiego, Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, Emilii Kiereś, Ewy Nowak, Zuzanny Orlińskiej, Zofii Staneckiej, Marcina Wichy i Wojciecha Widłaka, a także wstęp Jerzego Bralczyka.

Jeśli wciąż Ci mało, na końcu leksykonu są naklejki, dzięki którym możesz stworzyć własne, do tej pory nieistniejące w polszczyźnie wyrazy. Zostań erudytą i słowotwórcą, bryluj w towarzystwie, zaskocz rówieśników, rodziców i dziadków! Naklejki w środku!

Tytuł: Sylaboratorium
Tekst: Justyna Bednarek, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Emilia Kiereś, Ewa Nowak, Zuzanna Orlińska Zofia Stanecka, prof. Jerzy Bralczyk, Mikołaj Golachowski, Marcin Wicha i Wojciech Widłak 
Ilustracje: Paweł Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Art-Egmont
Rok wydania: 2017


Dodruk - Łauma

$
0
0

Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem...

Tak właśnie zaczyna się Łauma, najnowszy album Karola KaeReLa Kalinowskiego. W tej obyczajowej historii autor brawurowo łączy elementy komediowe, sceny fantastyczne i chwile prawdziwej grozy. A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach. 

Jaką rolę w komiksie odegra bałtyjski bóg piorunów Perkun, muzyka country i kim jest łauma? Odpowiedzi szukajcie na kartach wyjątkowego albumu pt. Łauma.


Tytuł: Łauma
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: 2017





Zapowiedź - Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna

$
0
0

Historia Abrahama Lincolna, konflikt między Południem a Północą, zniesienie niewolnictwa? Fakt, to poważna historia, ale napisana tak, że trudno się od niej oderwać. Bartek ma siedem lat i jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. To tutaj zapoznaje się z ciekawą, ale i trudną historią Stanów Zjednoczonych Ameryki. Poznaje losy prezydenta, który mimo przeciwności robił wszystko, by zakazać niewolnictwa w Ameryce. 

Dzięki tej historii nasz bohater zaczyna rozumieć, co to znaczy wolność i dlaczego jest tak ważna dla ludzi.

Tytuł: Wakacje w Waszyngtonie. Historia Abrahama Lincolna
Tekst: Marcin Sendecki
Ilustracje: Zosia Dzierżawska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont Edukacyjny
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam sobie






Nowość - Wielcy odkrywcy

$
0
0

Seria Wielcy ludzie to cykl książek dedykowany wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata.
Pierwszy tom Wielcy odkrywcy przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu eksploratorów oraz historie ich niezwykłych odkryć. Były redaktor naczelny National Geographic, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, wprowadzi nas w świat wspaniałych dokonań Krzysztofa Kolumba, Marco Polo czy Vasco da Gamy. Popłyniemy tratwą wraz z Thorem Heyerdahlem, odkryjemy źródła Amazonki razem z Piotrem Chmielińskim i polecimy w kosmos z Jurijem Gagarinem. Wielcy odkrywcy, dowcipnie i pięknie sportretowani przez znakomitego ilustratora Karola Banacha, stanowią początek niezwykłej kolekcji.
Ciekawość świata, odwaga i determinacja – te cechy musi posiadać każdy z odkrywców i eksploratorów. W tej książce Autor barwnie opisuje ich losy, prowadząc jednocześnie fascynującą lekcję historii i geografii. Gdyby tylko wykłady w mojej szkole były tak ciekawe… Pomiędzy światowej sławy odkrywcami są też polskie nazwiska – Benedykt Polak, Kazimierz Nowak czy mój przyjaciel Piotr Chmieliński, dzięki któremu lepiej znamy najpotężniejszą z rzek, czyli Amazonkę. I pamiętajcie, że jeśli ktoś Wam mówi, że wszystko już zostało zbadane, to nie jest prawda. Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! Ta książka działa jak solidna dawka inspiracji ;-)
- Martyna Wojciechowska
Tytuł: Wielcy odkrywcy
Tekst: Marcin Jamkowski
Ilustracje: Karol Banach
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Dwukropek
Rok wydania: 2017
Seria: Wielcy ludzie






Zapowiedź - Kajko i Kokosz. Łamignat Straszliwy

$
0
0

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z 20 tomów.
Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy scenarzyści i rysownicy: Piotr Bednarczyk, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur oraz Tomasz Samojlik. W nowych komiksach z Mirmiłowa powracają starzy bohaterowie – rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, desperujący Mirmił i jego rubaszny brat Wojmił, a także sami tytułowi bohaterowie.
Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – przygody, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.
Tytuł: Kajko i Kokosz. Łamignat Straszliwy 
Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik
Rysunki: Piotr Bednarczyk, SławomirKiełbus, Tomasz Samojlik
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2017







Wystawa "Peekaboo – polska ilustracja dla dzieci" na EXPO 2017 w Kazachstanie

$
0
0

Na naszej wystawie podczas Expo pokazujemy najnowsze osiągnięcia polskich ilustratorów. Przedstawiamy wyjątkowe książki zilustrowane przez 16 rysowników, osobowości polskiej sceny graficznej. Wybór książek pokazuje różnorodność, bezkompromisowość, talent i pomysłowość artystów. Interaktywna forma wystawy ma zachęcić zwiedzających do zabawy i zapoznania się z dorobkiem polskiej grafiki. Zwiedzający będą mogli poczuć się jak bohaterowie z pokazanych książek i to prawie dosłownie, a to dzięki aplikacji, która jak w lustrze pozwoli zobaczyć się z bajkową głową. Można będzie też ożywić ilustracje, dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji i animacjom ożywiającym ilustracje.

Kurator: Ewa Solarz

Ilustratorzy biorący udział w wystawie >>


Edgar Bąk, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Ola Płocińska, Dawid Ryski, Piotr Socha, Marianna Sztyma

Więcej >> klik!

Zapowiedź - Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

$
0
0

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek– bestsellerowa i entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie książka, przybliżająca dzieciom historie stu niezwykłych kobiet – jesienią ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Debit. Do tej pory prawa sprzedano do 25 krajów, a liczba ta stale rośnie.

Autorki tej wyjątkowej publikacji – Elena Favilli i Francesca Cavallo – postanowiły zmierzyć się z wszechobecnymi w literaturze dziecięcej stereotypami dotyczącymi płci i stworzyć zbiór opowieści o niezwykłych kobietach – wszystko po to, by zainspirować dziewczynki na całym świecie. Na realizację tego projektu w rekordowym czasie zebrały, za pośrednictwem Kickstartera, ponad milion dolarów! Taki wynik niewątpliwie świadczy o wyjątkowości przedsięwzięcia.

Powstała książka, w której miejsce księżniczek zajęły kobiety z krwi i kości: malarki, tancerki, aktywistki, piratki, astronautki, śpiewaczki jazzowe, władczynie, sportsmenki, lekarki, pisarki, przywódczynie polityczne – z każdego zakątka świata! Każda ze 100 opowieści została przepięknie zilustrowana. W projekcie brało udział 60 ilustratorek z całego świata - wśród nich Zosia Dzierżawska. Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu.

Tytuł: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 
Tekst: Elena Favilli i Francesca Cavallo
Ilustracje: 60 ilustratorek z całego świata - wśród nich Zosia Dzierżawska 
Kategoria: dla dzieci od lat 7 
Wydawnictwo: Debit 
Rok wydania: 2017

Wystawa ilustracji Emilii Dziubak w ramach BIB 2017


Nowość - Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu

$
0
0


Scenariusz, pomimo tego, że informuje o wielu faktach z epoki oraz życia Hansa Memlinga, napisany jest dowcipnie i lekkim piórem. Na 48 stronach komiksu poznamy nie tylko burzliwą historię Sądu Ostatecznego ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu. Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli.
Komiks Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga.  
Tytuł: Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu 
Scenariusz i rysunki: Łukasz Pawlak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Rok wydania: 2017

Lodorosty i bluszczary - wystawa w Muzeum Literatury w Warszawie

$
0
0
Od 23 sierpnia do końca września w Muzeum Literatury w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę Lodorosty i bluszczary poświęconą twórczości poetyckiej dla dzieci Jerzego Ficowskiego.

Na ekspozycji prezentowane są zarówno materiały pochodzące z archiwum autorskiego poety, jak również oryginały prac i projekty książek poetyckich dla dzieci, do których ilustracje przygotowywali wybitni twórcy – przedstawiciele polskiej szkoły ilustracji – m.in. Adam Kilian, Wiesław Majchrzak, Mieczysław Piotrowski, Gabriel Rechowicz, Ewa Salamon, Bożena Truchanowska, Józef Wilkoń, Zdzisław Witwicki. Ich uzupełnieniem będzie cykl prac Gosi Herby, która zilustrowała najobszerniejszy z dotychczasowych wyborów wierszy dla dzieci Jerzego Ficowskiego Lodorosty i bluszczary(2017).


Wystawa powstała we współpracy z Fundacją im. Jerzego Ficowskiego, Festiwalem Literatury dla Dzieci i Wydawnictwem Wolno. 


Wstęp bezpłatny!

Zapowiedź - Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja

$
0
0

Dwadzieścia dwoje młodych polskich ilustratorów i ilustratorek. Kim są? Co ich inspiruje? Jak pracują? Jak widzą – i rysują – samych siebie? W wybranym przez Patryka Mogilnickiego gronie są artystki i artyści posługujący się różnymi stylami i odwołujący do różnych estetyk. Łączy ich to, że mówią mocnym, oryginalnym głosem i wyznaczają nowe trendy w polskiej ilustracji. 

Książka zawiera blisko 400 kolorowych reprodukcji, w tym przygotowane specjalnie do tej publikacji autoportrety jej bohaterów. Artyści przedstawieni w książce: Karol BanachAda Buchholc, Dominik Cymer, Barbara Dziadosz, Zosia Dzierżawska, Ania Goszczyńska, Daniel Gutowski, Gosia Herba, Tymek Jezierski, Paweł JońcaIza KaczmarekJan Kallwejt, Bartek Arobal Kociemba, Michal Loba, Agata Marszałek, Paweł Mildner, Patryk MogilnickiOla NiepsujDawid RyskiMaciej SieńczykMarianna Sztyma, Magda Wolna.

Tytuł: Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja
Wybór, wstęp i redakcja: Patryk Mogilnicki
Wydawnictwo: Karakter
Rok wydania: 2017








WAKE UP - konkurs na krótką formę komiksową

$
0
0

COMPETITION FOR THE SHORT COMICS UP TO 10 PAGES
 

Topic: WAKE UP

Your comic doesn’t have to contain text, it can be made up of images only, but if you want to include text, please write it in English. All entries should be in A5 portrait format, with a resolution of 300 DPI. The winner will receive 250 EUR and the value of other prizes is 500 EUR. Selected works will be published as part of anthology in a comics form. The deadline for entries  is September 1st 2017 [EDIT: extended till September 15th]. The results of the competition will be announced on 4th November 2017 during the finale of the FRAME Comics Art Festival in Prague, Czech Republic. (więcej >> klik!)

Zapowiedź - Dreidl i hamantasze. Przewodnik po kulturze żydowskiej dla najmłodszych

$
0
0

Dreidel – brzmi zagadkowo?
Zgadłbyś, że to drewniana zabawka?
Wiedziałbyś, że hamantasze, zwane uszami Hamana, to po prostu słodkie ciasteczka?

Anna Wencel w przystępny sposób wprowadzi Cię w bogaty świat symboli i świąt związanych z tradycją żydowską. Opowieści osnute na kanwie jej zabawnych limeryków i ilustracji krakowskich artystów – Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego Ragno – wzbogacone zostały słownikiem terminów, przepisami kulinarnymi, kolorowankami, naklejkami i zadaniami do samodzielnego wykonania. 
To przewodnik po niezwykłym świecie, który znajdziesz… tuż za rogiem.

Tytuł: Dreidl i hamantasze. Przewodnik po kulturze żydowskiej dla najmłodszych
Tekst: Anna Wencel
Ilustracje: Anita Andrzejewskiej i Andrzej Pilichowskiego-Ragno
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Żydowskie Muzeum Galicja
Rok wydania: 2017
Książka objęta patronatem PIdD

Nowość - Pora na pomidora (w zupie)

$
0
0

Nowy pomysł w serii Czytam sobie. Przepis, czyli nauka czytania i gotowania. Eufrozyna, bohaterka Pora na pomidora (w zupie), zna się na gotowaniu jak mało kto. Wie, co warto dodać do zupy pomidorowej, by ta była najlepsza pod słońcem. Podpowie, ile czego odmierzyć i kiedy co wrzucić do garnka. I robi to tak, że mały czytelnik nie tylko zechce, jak najszybciej zabrać się do gotowania, ale też połknie książkę, stronę po stronie, zupełnie niechcący. To zasługa nie tylko fantastycznego tekstu Justyny Bednarek, ale też soczystych ilustracji Darii Solak, która – jak sama przyznaje - kocha pomidory (jeść i je malować).

Tytuł: Pora na pomidora (w zupie)
Tekst: Justyna Bednarek
Ilustracje: Daria Solak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Egmont Edukacyjny
Rok wydania: 2017
Seria: Czytam sobie






Zapowiedź - Drejdl i hamantasze. Przewodnik po kulturze żydowskiej dla najmłodszych

$
0
0

Drejdl – brzmi zagadkowo?
Zgadłbyś, że to drewniana zabawka?
Wiedziałbyś, że hamantasze, zwane uszami Hamana, to po prostu słodkie ciasteczka?

Anna Wencel w przystępny sposób wprowadzi Cię w bogaty świat symboli i świąt związanych z tradycją żydowską. Opowieści osnute na kanwie jej zabawnych limeryków i ilustracji krakowskich artystów – Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego Ragno – wzbogacone zostały słownikiem terminów, przepisami kulinarnymi, kolorowankami, naklejkami i zadaniami do samodzielnego wykonania. To przewodnik po niezwykłym świecie, który znajdziesz… tuż za rogiem.

Tytuł: Drejdl i hamantasze. Przewodnik po kulturze żydowskiej dla najmłodszych
Tekst: Anna Wencel
Ilustracje: Anita Andrzejewskiej i Andrzej Pilichowskiego-Ragno
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Żydowskie Muzeum Galicja
Rok wydania: 2017
Książka objęta patronatem PIdD


Prace Zbigniewa Rychlickiego na jubileuszowej wystawie laureatów Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w Pekinie

$
0
0

Wystawa ilustracji laureatów Nagrody im. Hansa Christiana Andersena w Bibliotece Narodowej w Pekinie prezentuje blisko 300 ilustracji 25 laureatów tej wyjątkowej nagrody w tym Zbigniewa Rychlickiego - i potrwa do 29 października br.

Zbigniew Rychlicki - Miś Uszatek


Co dwa lata IBBY przyznaje autorom i ilustratorom książek dziecięcych swoje najwyższe wyróżnienie – Nagrodę im. Hansa Christiana Andersena. Otrzymują ją osoby żyjące, których twórczość jest bardzo ważna dla literatury dziecięcej.

Nagroda ta, często nazywana Małym Noblem, to najważniejsze międzynarodowe odznaczenie, przyznawane za twórczość dla dzieci. Patronem nagrody jest Jej Wysokość, Małgorzata II, Królowa Danii. Nominacje do tej prestiżowej nagrody zgłaszane są przez narodowe sekcje, a wyboru laureatów dokonuje międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą badacze i znawcy literatury dziecięcej.

Nagrodę im. H. Ch. Andersena zaczęto przyznawać w 1956 roku, w kategorii Autor, a pierwszy ilustrator otrzymał ją dziesięć lat później. Na nagrodę składają się: złoty medal i dyplom, wręczane na uroczystej ceremonii, podczas Kongresu IBBY. Z okazji przyznania nagrody ukazuje się zawsze specjalny numer czasopisma Bookbird, w którym zamieszczane są nazwiska nominowanych, a także sprawozdanie z obrad Jury.

Wszystkie działania związane z przyznawaniem Medalu – Nagrody im. H. Ch. Andersena wspierane są finansowo przez firmę Nissan Motor Co.

 W 1982 roku laureatem Nagrody był Zbigniew Rychlicki – wybitny polski grafik i ilustrator.


Media o wystawie >>

Nowość - Poleke. Juntos para siempre

$
0
0

Poleke tiene once años, adora las vacas y escribe poesía. No puede creer que su novio termine con ella porque es poeta. Las cosas se salen de control cuando su papá se mete en serios problemas y su madre acepta ser novia de su maestro. Poleke siente como si debiera cuidar de los adultos. Pero no todo está perdido: un regalo de la vida le devolverá la tranquilidad y la alegría.

Tytuł: Poleke. Juntos para siempre
Tekst: Guus Kuijer
Ilustracje: Agata Raczyńska
Kategoria:dla dzieci od lat 10
Wydawnictwo: Edciones Castillo, Macmillan, Mexico
Rok wydania: 2016

Zapowiedź - Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

$
0
0

Cześć, jestem Heńka. Chcę Ci przedstawić moje koleżanki. Już dawno nikt ich nie odwiedzał, a mają mnóstwo fantastycznych historii w zanadrzu. Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Na pewno się polubicie. Bo możesz być jak one!


Oto one! Polskie władczynie, artystki, inżynierki, lekarki, działaczki społeczne. Inspirujące damy i prawdziwe buntowniczki w spódnicy, od średniowiecza po XX wiek. Dziesięciolatka na tronie, rymopiska, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Odważne, niepokorne, twórcze, ale często zapomniane...

O takich kobietach w swojej nowej książce pisze Anna Dziewit-Meller. To pierwsza książka autorki napisana z myślą o dzieciach. Ale i o rodzicach też, bo dorośli znajdą w tej lekturze wiele dla siebie! W końcu mamy do czynienia z mnóstwem fantastycznych opowieści o Polkach, które zapisały się w historii jako wybitne i niezwykłe postaci. Ilustracje Joanny Rusinek.

W końcu jak stwierdza Sylwia Chutnik: Mamy swoją historię. Stworzoną przez kobiety, które wbrew społecznym ograniczeniom realizowały swoje pasje i miały wpływ na rzeczywistość. To zazwyczaj ciche bohaterki, które przemykają po kartkach podręczników jako czyjeś żony, córki lub siostry. Pora, aby odzyskać ich życiorysy.

Książka Anny Dziewit-Meller opowiada o Polkach, którym wiele zawdzięczamy. Naukowczynie, pisarki, królowe i nauczycielki: cała zgraja silnych prababek, dzięki którym wiemy, że determinacja i wiara w równość przynoszą efekty.


W książce występują:
Anna Henryka Pustowójtówna – dziewczyna z powstania styczniowego
Izabela Czartoryska – niestrudzona kolekcjonerka osobliwości
Krystyna Krahelska – bez której nie byłoby warszawskiej Syrenki
Krystyna Skarbek – agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda
…i wiele innych dziewczyn, które nie uznają słowa niemożliwe!

Tytuł: Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy
Tekst: Anny Dziewit-Meller
Ilustracje: Joanna Rusinek
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Rok wydania: 2017






Zapowiedź - Rok w Krainie Czarów

$
0
0

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mogłoby wyglądać życie w Krainie Czarów? Czy mieszkają tam Czerwony Kapturek, czarodziej, wilk, krasnoludki, smok, księżniczki i różne stwory? Co robią przez cały rok? Zapraszamy w fantastyczną podróż, pełną niespodzianek i niezwykłych spotkań z bohaterami z bajek, ale i z Paziem Krotochwilem, istotą o nienagannej elegancji i niewiarygodnym talencie ogrodniczym, Wodnikiem nie z tej ziemi czy Hrabią de von Sal, który przedstawia się jako Największy Mag Świata, ale tak naprawdę nie umie czarować…

Rok w Krainie Czarów można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę. 

Tytuł: Rok w Krainie Czarów
Autor: MaciejSzymanowicz
Kategoria:dla dzieci od lat 1
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017
Książka objęta patronatem PIdD






Zapowiedź - Idol. Frida Kahlo

$
0
0

Idol to seria książek interaktywnych dla dziewczynek i chłopców. Frida Kahlo to druga – po Marii Skłodowskiej-Curie – publikacja z tej serii.

Tym razem zagłębisz się w życie i twórczość jednej z najbardziej rozpoznawalnych malarek świata. Dowiesz się, jak wyglądają kulisy pracy malarza i co jest mu potrzebne, by tworzyć obrazy. Przed Tobą kilka wyzwań malarskich, znajdziesz tu podpowiedzi, jak namalować autoportret, a jak martwą naturę. Dzięki specjalnie przygotowanym nalepkom możesz nawet stworzyć własną kolekcję sztuki meksykańskiej czy przygotować wystawę w galerii sztuki! Odkryjesz też sekrety stylu Fridy i dowiesz się, jak nazywały się tradycyjne meksykańskie suknie.

Seria Idol przybliża biografie wielkich ludzi w przystępnej dla dziecka formie.
Dzięki niej młody czytelnik, wykonując specjalnie przygotowane zadania, poznaje osiągnięcia i kulisy pracy wybitnych naukowców, ludzi kultury i sztuki.

Tytuł: Idol. Frida Kahlo
Tekst i ilustracje: Justyna Styszyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Widnokrąg
Rok wydania: 2017


Viewing all 1179 articles
Browse latest View live