Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Kwartet z plasteliny - gra karciana

$
0
0
To już kolejna w naszym poradniku prezentowym gra karciana. Gra, która na swoich kartach przedstawia siedem plastelinowych kwartetów ulepionych przez Ewę Kozyrę-Pawlak. Oto one:

ZWIERZĘTA: krowa, świnia, owca, kogut
POJAZDY: samolot, samochód, statek, lokomotywa
BAJKI: Kot w butach, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Pinokio
CYRK: klaun, tresowany słoń, atleta, namiot cyrkowy
UBRANIA: bluzka, skarpetki, sukienka, ogrodniczki
SŁODYCZE: cukierek, lody, ciasteczka, owoce
ZABAWKI: konik, laleczka, latawiec, misio

Kto skompletuje ich najwięcej, ten wygra. Dodatkowo 2 laseczki plasteliny.

Kwartet z plasteliny
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak
Wiek graczy: 4-8
Liczba graczy: 3-4
Producent: Granna
Seria: Klub przedszkolaka


Zapowiedź - When were you the most nervous?

$
0
0
W tajemnicy Wam powiemy, że Ania marzy o ilustrowaniu dla rodzimych wydawnictw... mamy nadzieję, że uda się jej spełnić to marzenie. Trzymamy kciuki!

Tytuł: When were you the most nervous?
Tekst: Cecil Kim
Ilustracje: Anna Ładecka
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Yeowon Media
Rok wydania: 2010
Kraj: Korea

Alfabet Pana Kuleczki

$
0
0
Ten plakat to nie tylko niezwykła ozdoba dziecięcego pokoju, dzięki niemu maluch pozna litery, a są one na tyle duże, że może wodzić po nich paluszkiem. Hasła odnoszą się do opowiadań z książek o Panu Kuleczce i zachęcają do poszukiwań podczas lektury. Plakat namalowała Elżbieta Wasiuczyńska.

Rozmiary plakatu: 68 x 30 cm
Producent: Kropka

Wyniki konkursu IBBY Książka Roku 2010

$
0
0
KSIĄŻKA ROKU – LITERATURA DLA DZIECI

Maria Ewa Letki za książkę Zaczarowane historie, ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska (Bajka)

KSIĄŻKA ROKU – LITERATURA DLA MŁODZIEŻY

Marcin Szczygielski za książkę Omega, ilustracje Bartek Arobal (Latarnik)





WYRÓŻNIENIA LITERACKIE

Agnieszka Błotnicka za książkę Kiedy zegar wybije dziesiątą (Nasza Księgarnia)

Adam Jaromir za książkę Zarafa (Muchomor)

Grzegorz Kasdepke za książkę Horror! czyli skąd się biorą dzieci (Nasza Księgarnia)

Anna Łacina za książkę Czynnik miłości (Nasza Księgarnia)

KSIĄŻKA ROKU – KSIĄŻKA OBRAZKOWA (autorska)

Barbara Dubus za książkę Thekla i jej chłopakowy świat w opracowaniu graficznym Anny Niemierko z tekstem Barbary i Thekli Dubus (Wytwórnia)

KSIĄŻKA ROKU – ILUSTRACJE

Monika Hanulak za ilustracje i opracowanie graficzne Pampilia z tekstem Ireny Tuwim (Wytwórnia)




WYRÓŻNIENIA ZA KSIĄŻKĘ OBRAZKOWĄ

Ola Cieślak za książkę Od 1 do 10 (Dwie Siostry)

Aleksandra i Daniel Mizielińscy za książkę Miasteczko Mamoko (Dwie Siostry)

WYRÓŻNIENIE ZA ILUSTRACJE

Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny książki Fryderyk Chopin i jego muzyka z tekstem Barbary Smoleńskiej-Zielińskiej w opracowaniu typograficznym Kaspra Skirgajłły-Krajewskiego (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wydawnictwo Muzyczne Triangiel)

NAGRODA ZA UPOWSZECHNIANIE CZYTELNICTWA PS IBBY

Barbara Gawryluk za audycję Alfabet w Radiu Kraków










Medale Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości otrzymali: Andrzej Strumiłło - w dziedzinie ilustracji i Maciej Wojtyszko - w dziedzinie literatury.

Miasteczko Wigilijne - warsztaty plastyczne Wydawnictwa Dwie Siostry

$
0
0
Wydawnictwo Dwie Siostry serdecznie zaprasza dzieci i rodziców na przedświąteczne warsztaty plastyczne w Muzeum Etnograficznym. Zajęcia poprowadzą artyści - znakomici twórcy książek dla dzieci wydanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry.

Warsztaty towarzyszą bożonarodzeniowej wystawie Powrót Trzech Króli. Podczas zajęć dzieci wspólnie z artystami stworzą jedyną w swoim rodzaju świąteczną ekspozycję, którą będzie można podziwiać w muzeum aż do 9 stycznia.

Przez cały czas trwania warsztatów uczestnicy będą budować i ozdabiać niezwykłe miasteczko wigilijne. Z prostych materiałów powstaną domki, które złożą się na urokliwe, tajemnicze, otulone śniegiem zimowe miasteczko. Dzieci razem z artystami stworzą również jego sympatycznych mieszkańców: anioły, ludzi i fantastyczne stwory. Dzięki specjalnemu oświetleniu po zapadnięciu zmroku w oknach przytulnych domków zapłoną światła.

W ramach warsztatów dzieci będą także konstruować niezwykłe artystyczne choinki i tworzyć świąteczne dekoracje. Wykonają również anielskie włosy, dzięki którym każdy chętny bez trudu zamieni się w anioła. Będzie można malować, wycinać, kleić, budować i szyć do woli. Wszystkim zajęciom przyświecać będzie jeden wspólny cel: tworzenie świątecznej atmosfery poprzez kreatywne, artystyczne działania.

Podczas warsztatów w muzeum będzie również działać stoisko Wydawnictwa Dwie Siostry z książkami w wyjątkowo atrakcyjnych, rabatowych cenach.

Prowadzenie warsztatów:

Sobota (18 grudnia)

11.00-11.50 - Aleksandra i Daniel Mizielińscy
12.00-12.50 - Agata Dudek
13.00-13.50 - Ola Cieślak
14.00-14.50 - Rafał Szczepaniak
15.00-15.50 - Katarzyna Bogucka

Niedziela (19 grudnia)

11.00-11.50 - Katarzyna Bogucka
12.00-12.50 - Ola Cieślak i Agata Dudek
13.00-13.50 - Aleksandra i Daniel Mizielińscy
14.00-14.50 - Ewa Solarz
15.00-15.50 - Rafał Szczepaniak

Wstęp wolny!

Telefony kontaktowe:

22 827 76 41 do 46, wew. 233 (Muzeum Etnograficzne)
22 618 25 30 (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Kalendarz 2011 - Pan tu nie stał

$
0
0
Ola Niepsuj zilustrowała zmyślny kalendarz. Różowe linie to niedziele. Przerywane to święta. Kalendarz działa. Format B2 - 50x70 cm. Wydrukowany na ekologicznym papierze 130g - kukurydziany - z takimi paprochami. Zapakowany w tubę opatrzoną stosowną naklejką za jedyne 25 PLN przywędruje pod wskazany adres. Do kupienia w sklepie Pan tu nie stał.



Nowość - O Zającu, który szukał Swojego Miejsca

$
0
0
To opowieść o tym, że choć czasem nie od razu odnajdujemy właściwe miejsce do bycia, to warto go szukać. Że nie trzeba poddawać się przeciwnościom i żałować kolejnych prób, bo wszystkie te doświadczenia złożą się na naszą niepowtarzalną, a przez to bardzo cenną drogę. To pochwała aktywnej postawy w życiu i próba dodania dzieciom odwagi do działania w przyszłości, kiedy przyjdzie czas na podejmowanie przez nie życiowych decyzji.

Autorka o swoim zamyśle: Poprzez nietypowe jak na literaturę dziecięcą tematy ilustracji (min. komin fabryczny, uliczne latarnie) chcę rozbudzić w najmłodszych odbiorcach zainteresowanie różnymi motywami, co w przyszłości może zaprocentować ich większą otwartością na sztukę. Użycie klasycznej techniki (akwarele z pastelami) ma stworzyć alternatywę dla generowanych komputerowo obrazków.


Tytuł: O Zającu, który szukał Swojego Miejsca
Tekst i ilustracje: Agata Baranowska
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Ilustratornia
Rok wydania: 2010

Notes/Szkicownik

$
0
0
Notesy/Szkicowniki formatu A5 w twardych kolorowych oprawach, stworzonych przez dobrze znanych nam ilustratorów Annę Sędziwy (projekt Jolanta Czernecka), Elżbietę Wasiuczyńską czy Piotra Fąfrowicza. Idealny prezent dla... w zasadzie każdego. Wrzucam tylko kilka przykładowych wzorów, w rzeczywistości znajdziecie ich znacznie więcej.

Ich wymiary to 13 x 19 cm, 320 lub 160 stron białego, gładkiego papieru o gramaturze 120 + kolorowa zakładka. Producent: Logos

Jak żyrafa szyję myje? ...czyli szumiące zagadki logopedyczne / Dlaczego ryba w stawie pływa? ...czyli zagadki logopedyczne z głoską r

$
0
0

Dzieci uwielbiają zagadki. Ich rozwiązywanie jest doskonałą zabawą, która jednocześnie uczy i wychowuje. Informacja w postaci zagadki nawiązuje do naturalnej potrzeby odkrywania świata przez małe dziecko (...). Dla rozwijającego się dziecka całe otoczenie każdego dnia jest zbiorem zagadek, które przy pomocy swoich opiekunów lub też samo rozwiązuje. Zagadki pomagają także w poznawaniu nowych pojęć, wiadomości, nieznanych dotąd rzeczy. Mogą świetnie bawić nie tylko w przedszkolu, szkole czy w domu, ale także na spacerze i w podróży.

Wsparciem dla treści i formy zawartych na kartonikach zagadek są ilustracje. Do zilustrowania zagadek wydawnictwo Palatum zaprosiło Piotra Fąfrowicza, powołując się na słowa Ireny Słońskiej: Ilustracje wprowadzają dziecko w świat sztuki, są jakby elementarzem, który je zapoznaje z podstawowymi składnikami języka plastycznego, oswaja młodą i podatną wyobraźnię ze złożonym obrazem współczesnego widzenia świata. Porównywanie obrazków z rzeczywistością jest znowu pewnego rodzaju zagadką, zwróceniem uwagi na istotne cechy: kształty, kolory, proporcje, charaktrystyczne elementy (...). Każdy zestaw to 48 zagadek stanowiących fundament dla świetnej zabawy oraz wstęp do tworzenia nowych własnych zagadek.

Zapowiedź - Generał Ciupinek

$
0
0
Generał Ciupinek to młodzieżowa powieść przygodowa autorstwa Barbary Tylickiej, która ukazała się w roku 1965, a zilustrował ją nie kto inny jak Papcio Chmiel (już wówczas twórca popularnych komiksów z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka). Dziś po ponad 45 latach – w tych oryginalnych biało-czarnych ilustracjach widać, że Papcio Chmiel jest nie tylko wybitnym (dziś wręcz legendarnym) twórcą komiksowym, ale też najwyższej klasy ilustratorem. Stare wydanie książki było do tej pory prawdziwym białym krukiem, nieobecnym nawet na aukcjach internetowych.

To sympatyczna opowiastka o mieszkańcach pewnego prowincjonalnego miasteczka, którego próżno szukać na mapie. W Łysobykach Wielkich życie płynie cicho i spokojnie. Pan Waporek codziennie przewozi pracowników autobusem z Rynku do młyna, magister Rivanol znany jest z tego, że niejednego już wyleczył, a Dziadek Patatajko, który zwiedził pół świata, na zawołanie opowiada przygody ze swego życia.

Oddział Nieustraszonych dowodzony przez Ciupinka, jedynego syna państwa Waporków, któremu wiernie towarzyszą szkolni koledzy, Buraczek i Zapałka, staje do walki w obronie ruin starego browaru, co wcale nie jest łatwe – i wódz, i żołnierze chodzą przecież do szkoły. Z tego oczywiście korzysta nieprzyjaciel, wojsko Wielgusa z piątej „b”, i zajmuje ruiny, wywieszając tam swoją flagę. Tymczasem Łysobyczanie wpadają na pomysł, by z rodzimej miejscowości zrobić atrakcję turystyczną. Przygotowują więc Dni Łysobyk Wielkich.

Zagubiony zeszyt Ciupinka, zaginięcie chłopca w lochach, cztery trafne w miejscowym punkcie Toto-Psotka, pożar autobusu, czy wizyta pierwszego w mieście turysty – to tylko niektóre przygody bohaterów Generała Ciupinka, sentymentalnej opowieści z czasów, kiedy nie w każdym domu był telewizor. Mieszkańcy Łysobyk Wielkich musieli zorganizować zbiórkę pieniędzy, by go kupić...

Tytuł: Generał Ciupinek
Tekst: Barbara Tylicka
Ilustracje: Henryk Jerzy Chmielewski
Kategoria: dla młodzieży
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2010

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował? - wyniki

$
0
0
Diablo-dziki koci-zwierz świąteczny, Ultramarynowa Rogatka, Bożonarodzeniowa gwiezdna noc, Zwierzoczytaczek, Potwór-Kocur-Książek i Pierników Pożeracz, Podchoinkowy Pożeracz Książek, Gwiazdkowy Kocio-Mól książkowy, Tumbro-Turoń - madagaskarski krewny naszego Turonia, Zęborek Czytajski, Mazowiecko-Tasmański Trójpalczak, Pożeracz Tego Co Najlepsze, Wilczek Wacławek, Świerkochrup, Piernik Książkowy, Choinkowy Pożeracz, Zblazowany sprzedawca choinek, Kropibrzuch Niepospolity Czytający, Pamparampuk, Książkot Bajkowiec – uff! Oczywiście z hodowli Oklejak sp. z ZOO! Jak widać nie ograniczaliście swojej wyobraźnie! O co to, to nie!

Szczęśliwym trafem nagroda powędruje do... Roorzy, która napisała: Nie będąc oryginalną potwierdzę tylko, że to pani Marianna Oklejak. A wyżej pokazany zwierz to Pożeracz Tego Co Najlepsze. Pożeracz lubi najbardziej karmić ciało ciasteczkami, zaś duszę (że ją ma, jestem pewna) - literaturą ze świetną ilustarcją. A że nadchodzą Święta, to ciastko jest choinkowe, a literatura, hm...bajkowo-mikołajowa (najpewniej). Gratulujemy! Zwyciężczynię prosimy o kontakt mailowy w celu doprecyzowania szczegółów wysyłki. A pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w zabawie!

Radosnych Świąt!

ET-LETTERA - pisanie obrazów, rysowanie słów

$
0
0
Program artists-in-residence laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie ogłasza otwarty nabór dla artystów pracujących w polu kaligrafii, pisma ręcznego oraz ilustracji do odbycia 2-miesiecznej rezydencji w kwietniu oraz maju 2011. Pobyt rezydencyjny jest realizowany we współpracy z następującymi miastami: Warszawa, Arad (Rumunia), Barcelona (Hiszpania), Brno (Czechy), Debreczyn (Wegry) oraz Strasburg (Francja).

Co: 2-miesięczna rezydencja w a-i-r laboratory CSW Zamek Ujazdowski

Kiedy: 1 kwietnia – 31 maja 2011

Termin składania aplikacji: 15 stycznia 2011

UWAGA! Nabór jest skierowany jedynie do artystów z wymienionych miast

Co oferują:

Indywidulną przestrzeń mieszkalną połączoną z przestrzenią do pracy
Indywidualną prezentację na koniec rezydencji
Indywidualny program przygotowany po rozstrzygnięciu naboru
Zwrot kosztów podróży – max 500 euro
Stypendium – 800 euro
Honorarium za przeprowadzenie warsztatu – 1000 euro

Organizatorzy oczekują przeprowadzenia tygodniowego warsztatu dla dzieci/ studentów.

Jak aplikować?

Portfolio w formie elektronicznej, preferowany format: pdf, w języku angielskim, zawierające:

1. dokumentację wybranych prac
2. opis pola aktualnych zainteresowań
3. krótkie uzasadnienie, dlaczego chcieliby Państwo wziąć udział w naszym programie
4. CV

przesłać należy na adres:

agrunwald@um.warszawa.pl
Urząd m.st. Warszawy Biuro Kultury
ul. Smolna 10a, 00-375 Warszawa, Polska

oraz

air@csw.art.pl
Open Call – artists-in-residence laboratory
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa, Polska

*Dostarczone materiały nie podlegają zwrotowi.

O artists-in-residence laboratory

Od 2003 roku zajmują się organizacją pobytów twórczych artystów zagranicznych w CSW oraz promocją polskich artystów za granicą, umożliwiając im wyjazdy do partnerskich instytucji na świecie w ramach dwustronnej wymiany. Obecnie a-i-r laboratory może gościć jednocześnie siedmiu artystów w studiach mieszczących się w budynku CSW a także w przyległym budynku Laboratorium otwartym do użytku w tym roku.

Prezentacje prac goszczących artystów są włączane do programu CSW w formie wykładów, projekcji, dyskusji, wystaw i performances. Zachęcają artystów do pracy w przestrzeni publicznej. Współpracują także z niezależnymi galeriami.

Wiecej: tutaj

Program jest współfinansowany przez m. st. Warszawa w ramach starań o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016.

Kalendarz 2011 - Pan Kuleczka

$
0
0

Przez kolejny, 2011 rok, mamy szansę cieszyć się ciepłymi, kolorowymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej, której towarzyszą czasem filozoficzne, czasem wesołe, a czasem ironicznie - choć zawsze mądre - komentarze Wojciecha Widłaka wcielającego się w książkowe postaci.


Kalendarz - jak zwykle - pełen skarbów: naklejek, kolorowych obrazków, historyjek i atmosfery, która sprawia, że zarówno pięć książek, jak i dwa audiobooki wywołują uśmiechy na twarzach coraz to nowych wielbicieli wesołej rodzinki!


Pan Kuleczka 2011. Kalendarz z naklejkami*
Ilustracje: Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo: Media Rodzina

*Do kalendarza dołączonych jest 96 naklejek do umieszczania w ważne (albo zwyczajne-niezwyczajne) dni!

Zapowiedź - Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem

$
0
0

Ładne halo! - wykrzyknął Maciek Blaźniak, kiedy postanowił otworzyć wydawnictwo i wydać własną książkę dla dzieci. Do tej pory jego ilustracje można było znaleźć w prasie, internecie i na korytarzach Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, ale jeszcze nigdy na półkach księgarni.



Pomysły, które powstają, gdy nie można zasnąć, Maciek zapisywał w swoim kieszonkowym pomysłowniku. Książka, pt. Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem jest świetnym przykładem realizacji jednego z nich. Ciekawe, jak Wam się spodoba...


Tytuł: Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem
Tekst i ilustracje: Maciek Blaźniak
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Ładne Halo
Rok wydania: 2011

Nowość - Tysiąc polskich okładek

$
0
0

W tysiącu okładek zamkniętych w okładce niniejszego tomu przegląda się nie tylko historia literatury i polskie dzieje, ale także prądy estetyczne właściwe dla ubiegłych dekad. Wszystko to w genialnych interpretacjach Jana Bokiewicza, Jerzego Jaworowskiego, Jana Młodożeńca, Janusza Stannego, Henryka Tomaszewskiego i wielu, wielu innych, często niesłusznie zapomnianych.


1040 stron, 1000 okładek, 310 projektantów, 100 lat, 1 kilogram. Tysiąc polskich okładek to książka monumentalna pod każdym względem. Pozycja obowiązkowa!



Nowość - Òpowiédz mie bôjkã/Opowiedz mi bajkę

$
0
0
O urodzie i mądrości tradycyjnych bajek powiedziano już wiele; o tym, jak bardzo brakuje ich na rynku wydawniczym przekonali się wszyscy, którzy próbowali je znaleźć. Stąd pomysł na wydanie niezwykłych kaszubskich bajek w równie niezwykłej formie: obok dwujęzycznej, polsko-kaszubskiej, pięknie ilustrowanej książeczki znajdą Pańswto również płytę CD, na której trójmiejscy aktorzy czytają bajki w dwóch językach, a tradycyjne ilustracje zastępuje specjalnie skomponowana muzyka.


Tytuł: Òpowiédz mie bôjkã/Opowiedz mi bajkę
Teksty wybrał: Dušan-Vladislav Paždjerski
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Rok wydania: 2010

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował?

$
0
0
Styczniowa odsłona naszego konkursu. Tym razem z serii podchwytliwych. Karamba!

Kto to zrobił? No kto? Kto i co nam tu zmalował? Czyli, czy znasz li tego ilustratora? A jeśli tak, to po czym poznałeś? Koniecznie napisz, co on, Twoim zdaniem, zmalował – wymyśl nazwę temu, którego widzisz na obrazku.
Daj upust swojej fantazji! Tak!


Szczęśliwy zwycięzca, wyłoniony w tajnym losowaniu, obdarowany zostanie książką
z autografem z ilustracjami autora winietki.
Na odpowiedzi w postaci komentarzy - koniecznie podpisanych - czekamy do 15 stycznia.
Wyniki opublikujemy dwa dni później, czyli 17 stycznia.

Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie!

Tysiąc polskich okładek >>Behind The Scenes

Zrób ilustrację na okładkę Rymsa - konkurs dla ilustratorów

$
0
0
Ryms ogłasza konkurs dla młodych, debiutujących, obiecujących, zdolnych ILUSTRATORÓW! Zróbcie ilustrację na okładkę wiosennego 13. numeru kwartalnika, tematycznie zwiazaną z Sednem Rymsa! A tematem przewodnim tego numeru będą EMOCJE buzujące w dzieciach małych i dużych, począwszy od szczęścia i miłości po smutek, złość, a nawet zazdrość.


NAGRODA to publikacja pracy - na okładce oraz prezentacja zwycięzcy i jego wybranych ilustracji w środku numeru.

Ilustracje należy przygotować w formacie 210 x 280 mm uwzględniając miejsce na stałe elementy okładki (logo, pasek z informacją wydawcy oraz tytuły artykułów - zerknijcie na poprzednie okładki!). Pliki powinny być zapisane z rozdzielczoścą 300 dpi w formacie 1:1.

Prace należy nadsyłać do 7 lutego 2011 na adres ewa.skibinska@ryms.pl

Konkurs - Blog Roku 2010

$
0
0
Etap zgłoszeń blogów do konkursu na Blog Roku 2010 dobiegł końca. Rozpoczął się etap głosowania SMS.

Jeśli uważasz, że w zeszłym roku nasz blog dostarczył Ci kulturalnych (sic! właśnie w takiej kategorii startuje!) atrakcji za 1,23 zł (słownie: jeden złoty 23/100) zagłosuj wysyłając SMS na numer 7122 w treści podając numer bloga E00040 (Uwaga! W numerze bloga znak „0” to cyfra zero). Dochód z SMSów zostanie przeznaczony na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Głosowanie potrwa do 20 stycznia br. Później wszystko w rękach internautów i jurorów.

Za wszystkie głosy z góry serdecznie dziękujemy!

Ku Waszej uwadze polecamy dwa zaprzyjaźnione miejsca w sieci starujące w tej samej kategorii:

1. Znak Zorro - O wartościowych książkach - polskich i zagranicznych - także interesujących okołodziecięcych prądach kulturalnych okiem telewizyjnej dziennikarki.

2. To dla pamięci - Blog o wspomnieniach kulturalnych...

Głosujcie!

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>