Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Kalendarz autorski Joanny Gwis

$
0
0
Huuura! Udało się! Wieszamy pierwszy kalendarz autorski. Kalendarz zaprojektowany i zilustrowany przez niezwykle zdolną bestyjkę - Joannę Gwis - aka kavka, która zajmuje się między innymi projektowaniem graficznym, ilustracją i książką autorską. Prawda, że kalendarz cieszy oko? Tak! Oczami wyobraźni widzimy go wiszącego na naszej ścianie... idealnie pasuje!

Co ciekawe, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy, gdyż kolorowe elementy są albo doklejone albo dorysowane! Zaglądajcie do kavki, kavka ma gest i od czasu do czasu obdarowuje gości swoimi pracami. Ale nie tylko dlatego warto tam zaglądać... ale o tym, przekonajcie się sami.

A my czekamy na kolejne kalendarze autorskie... kto następny?

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował?

$
0
0
Idzie luty mrozem skuty... brr... na pocieszenie mamy dla Was rozgrzewający konkurs, a nawet dwa!

Pierwszy z serii Czy znasz li tego ilustratora? A jeśli tak, to po czym poznałeś? Koniecznie napisz kto i co nam tu zmalowal? Odpowiedź na pytanie "co?" może być ogólna (owca z dlugimi uszami, seler pędzący na pociąg, etc.). Szczęśliwy zwycięzca, wyłoniony w tajnym losowaniu tradycyjnie obdarowany zostanie książką z autografem z ilustracjami autora winietki.


I drugi, równoległy konkurs - Prócz nazwiska autora spróbujcie odgadnąć, jakie imię nosi istota przedstwiona na winietce? Poprawna odpowiedź na to bez wątpienia trudne pytanie, nagrodzona zostanie malutkim oryginałem autora lutowej winietki oraz książką z autografem z jego ilustracjami.

Summa summarum konkursy są dwa! Nie pozostaje Wam nic innego, tylko wziąć się do roboty!

Na odpowiedzi w postaci komentarzy - koniecznie podpisanych - czekamy do 14 lutego. Wyniki opublikujemy dwa dni później, czyli 16 lutego.

Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie!

Zapowiedź - Romans palce lizać

$
0
0

Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerów dla dzieci, dokonał tym razem niemożliwego. Napisał romans, który z równym zainteresowaniem przeczytają dziewczyny i chłopaki, dorośli i dzieci – a zwłaszcza głodomory! Bowiem jest to nie tylko historia trzech zakochanych panów w różnym wieku: Felka, taty Felicjana i dziadzia Felusia. Romans palce lizać to także książka kucharska. Czytelnicy znajdą tu efektowne, ale i proste w wykonaniu przepisy przyjaciół autora. Chłopaki, pamiętajcie – przez żołądek do serca! Chcecie poderwać dziewczynę? Poczęstujcie ją czymś smacznym. A jeśli dziewczyna poderwać się nie da, to na pociechę pozostaną przygotowane przez Was smakołyki. I przezabawna książka, do której będziecie wracać co chwila!

Tytuł: Romans palce lizać
Tekst: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Ola Cieślak
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: G+J Polska
Rok wydania: 2010


Zapowiedź - Wieloryb

$
0
0

Jak to jest być wielorybem? Niemiło. Jak się słyszy te śmichy-chichy za plecami, to ręka sama wędruje do kieszonki pełnej krówek. A gdyby tak… zamiast ciągutki wziąć psią smycz do ręki? Albo – podać swą miłą, pulchną łapkę partnerowi w tańcu? A ulubionym cukrem posypać… głowy sąsiadów (i szybko się schować za płytą bal...konu!). Tak – to jest nowatorski sposób Julki na wszystkie smutki! Których, jak fałdek na brzuszku, jakoś dziwnie, mimochodem, jest coraz mniej i mniej…

Tytuł: Wieloryb
Tekst: Renata Piątkowska
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2011

Nowość - Ale plama! czyli dobre maniery i domowe afery

$
0
0

Jeśli na wspomnienie różnych savoir-vivre’ów i bon tonów dostajesz gęsiej skórki, a zasady dobrego wychowania przyprawiają Cię o zawrót głowy – oto rozwiązanie Twoich kłopotów! Dawno już umiesz czytać i liczyć, uczysz się języków obcych i doskonale radzisz sobie w internecie. Czy z równą perfekcją potrafisz odpowiednio zareagować w różnych życiowych sytuacjach? Podobne problemy mają Kinga i Makary. Nie zawsze – delikatnie mówiąc – właściwie się zachowują, co prowadzi do śmiesznych, a czasem niezręcznych sytuacji. Niektóre z nich opisano w tej książce. Masz niepowtarzalną okazję nie tylko zdrowo się uśmiać, ale też wiele nauczyć na cudzych błędach.

Tytuł: Ale plama! czyli dobre maniery i domowe afery
Tekst: Zofia Staniszewska
Ilustracje: Mikołaj Kamler
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2011

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował?

$
0
0
By tradycji stało się zadość! - odpalamy czerwcową edycję konkursu, czy wiecie, kto jest autorem najnowszej winietki? A jeśli tak, to po czym poznaliście? Koniecznie napisz kto i co nam tu zmalowal? Zwycięzca, wyłoniony w tajnym losowaniu tradycyjnie obdarowany zostanie książką z autografem z ilustracjami autora winietki. Do roboty! Tylko się dobrze zastanówcie... Na odpowiedzi w postaci komentarzy - koniecznie podpisanych - czekamy do 30 czerwca. Wyniki opublikujemy trzy dni później, czyli 3 lipca. Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie!

90. urodziny Zdzisława Witwickiego

$
0
0
Miałem chyba wielkie szczęście w życiu, że mogłem pracować w dziedzinie sztuki zwanej ilustracją. I to ilustracją dla dzieci. Przez kilkadziesiąt lat robiłem to, co najbardziej robić lubiłem. Malowałem obrazki dla najwrażliwszego odbiorcy na świecie. Czy może dla artysty być coś wspanialszego? - wspominał Zdzisław Witwicki.

Ten wybitny malarz i rysownik obchodzi dziś 90. urodziny. W dzieciństwie sam ilustrował swoje lektury szkolne, aby je nieco urozmaicić. Po wojnie został redaktorem artystycznym w Instytucie Wydawniczym Nasza Księgarnia. Największą sławę zyskał jako twórca graficznych wizerunków krasnala Hałabały i wróbelka Elemelka.


Zilustrował ponad siedemdziesiąt książek, w tym m.in. Malowany ul Adama Bahdaja, Pajacyka Faramuszkę Guglielma Zucconiego, O wróbelku Elemelku, Wróbelek Elemelek i jego przyjaciel, Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka Hanny Łochockiej, Pimsa, którego nie ma Joanny Papuzińskiej, Z przygód krasnala Hałabały Janiny Krzemienieckiej, Zimę z białym niedźwiedziem Heleny Bechlerowej, Krasnalka Gapcia Wiery Badalskiej czy Apolejkę i jej osiołka Marii Krüger.


Jest również autorem ilustracji do dzieł klasyków polskiej literatury: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Jana Kochanowskiego, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Leśmiana. Wykonał ponadto kilkaset ilustracji do czasopism dla dzieci i młodzieży, kalendarzy. Projektował obwoluty płyt, okolicznościowe pocztówki i plansze dla przedszkoli. Jest jednym z twórców znanej w świecie polskiej szkoły ilustracji.


Ma na koncie ponad dwieście pięćdziesiąt wystaw krajowych i zagranicznych (m.in. w Bolonii, Pradze, Bratysławie oraz Londynie), a za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody. Laureat Medalu Polskiej Sekcji IBBY (2001) oraz Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2010). Niedawno Przedszkole nr 31 przy ulicy Kruczej w Warszawie wybrało go na swojego patrona. Mieści się tam również stała ekspozycja prac artysty.



Wszystkie życzenia dla Jubilata, wydrukujemy i prześlemy mu pocztą!

Habałaliści do klawiatur!

Pan ilustrator Zdzisław Witwicki - wywiad sprzed dwóch lat - znajdziecie tu.
Przypominany też, że do końca czerwca w Wałbrzychu można oglądać wystawę prac Zdzisława Witwickiego.

Przez dziurkę od klucza do...

$
0
0

...pracowni. Dziś, dzięki uprzejmości Andrzeja Komendzińskiego, prezentujemy kilka zdjęć z pracowni Józefa Wilkonia w czasie pracy nad ilustracjami do Małego Asmodeusza. Prawda, że czuć zapach farb? Ech...


Motywowani od dłuższego czasu do takiej akcji pytamy >> A jak wyglądają Wasze pracownie, stoły, biurka, stoliki i inne miejsca, w których zdarza Wam się pracować? Co na nich stoi, leży, przewraca się? Bez czego nie wyobrażacie sobie pracy? Macie nieskazitelny porządek w miejscu pracy, czy też panuje u Was twórczy nieład, żeby nie powiedzieć bałagan? Nie dajcie się długo prosić. Uchylcie rąbek tajemnicy. Podzielcie się z nami wysyłając do 5 zdjęć na adres grubakreska[@]gmail.com (oczywiście bez kwadratowych nawiasów). Wszystkie zdjęcia umieścimy w galerii Przez dziurkę od klucza do... pracowni - o tu. Aaa! Już się nie możemy doczekać historii z Waszych pracowni. Aaa! Aparaty w dłoń!


Zapowiedź - M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy

$
0
0

Nowość w przebojowej serii edukacyjnej!
D.O.M.E.K. opowiadał o architekturze, D.E.S.I.G.N. - o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie!

Fascynująca książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 150 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie niesamowite pomysły słynnych projektantów. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. I przekonacie się, że aby być modnym, wcale nie trzeba mieć grubego portfela ani figury modelki.

Tytuł: M.O.D.A. czyli Metki Obcasy Dżinsy Adidasy
Tekst: Katarzyna Świeżak
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował? - wyniki

$
0
0
W lipcu, za czerwiec, nagroda powędruje do Marty Biały, która w odpowiedzi na konkursowe pytanie napisała: Ola Cieślak jak palce lizać. Charakterystyczna czcionka i ten drobny rzucik w tle, różowy. A za kamerą Robo-Ola. Czekam już na ten film! Gratulujemy! Prosimy o maila z namiarami.

Słońce w kapeluszu - ilustracje Bogusława i Wandy Orlińskich w BWA Galerii Zamojskiej

$
0
0
Od 25 lipca 2011 roku w BWA Galeria Zamojska w Zamościu można będzie oglądać wystawę ilustracji artystycznej Bogusława i Wandy Orlińskich. Finisaż z udziałem autorów odbędzie się 24 sierpnia 2011 roku o godzinie 17.00.

Wystawa prezentuje wieloletni dorobek Bogusława i Wandy Orlińskich,w szlachetnej dziedzinie, jaką jest ilustracja artystyczna, której są wciąż wierni. Oboje osiągnęli mistrzostwo w tej dziedzinie sztuki, tworząc prawdziwe skarby na niewielkich kawałkach papieru lub płótna.

Prace olejne, gwasze i pastele, emanują ciepłem i niezwykłą maestrią wykonania. Można na nich spotkać bohaterów popularnych bajek i baśni. Uderza niezwykły autentyzm pogodnej natury dziecięcej, jaką dojrzali artyści w sobie z pietyzmem pielęgnują.

Bohaterowie ilustracji Orlińskich, nie walczą ze sobą, nie epatują wydumaną fantastyką. Dają odbiorcy przyjemność delektowania się wspaniałą, pogodną atmosferą swych dzieł, jak i zwyczajnym życiem wiedzionym przez swych bohaterów.

Wanda i Bogusław Orlińscy nieprzerwanie od 1986 r.są uczestnikami zamojskich plenerów ilustracji. Znaczna część ich twórczości znajduje się w zbiorach BWA Galerii Zamojskiej. Na wystawie prezentowanych jest około 300 prac obojga artystów.


Kwiatki Małgorzatki - M. Kownacka

Wanda Orlińska – urodzona w 1942 roku w Stalowej Woli. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni ilustracji prof. J. M. Szancera obroniła w 1967 roku. Tworzy w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej, rysunku i malarstwa.


Konik - E. Szelburg-Zarembina

Bogusław Orliński – urodzony w 1941 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. A. Nachta-Samborskiego obronił w 1967 roku. Tworzy w dziedzinie ilustracji, grafiki wydawniczej i malarstwa.

Wystawa czynna od 25 lipca do 24 sierpnia 2011 roku.
BWA Galeria Zamojska
ul. Staszica 27
Zamość

Nowość – W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej–Curie

$
0
0


Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, wprowadzająca w świat genialnej chemiczki, napisana lekkim i zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem. Polecana przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Tytuł: W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej–Curie
Tekst: Anna Czerwińska-Rydel
Ilustracje: Dorota Łoskot-Cichocka
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2011

Nowość - Kropka pe el

$
0
0

Kropka pe el to 55 bogato ilustrowanych rozdziałów przedstawiających najciekawsze miejsca z całego kraju, wybrane i opisane specjalnie z myślą o małych turystach. Znajdziecie tu niezliczone atrakcje: perełki dzikiej przyrody i wspaniałe zabytki, historyczne miasta i nowoczesne budowle, nawiedzone zamki, tajemnicze jaskinie i bezdenne kopalnie, miejsca piękne, zadziwiające i zabawne. Książka zawiera również praktyczne informacje, dane teleadresowe - wszystko, co może przydać się przy planowaniu podróży. Aż trudno się powstrzymać, by natychmiast nie wyruszyć w drogę.

Z tym przewodnikiem nawet największy domator stanie się prawdziwym podróżnikiem!

Tytuł: Kropka pe el
Tekst: Andrzej Paulukiewicz
Ilustracje: Dominik Cymer i Rafał Szczepaniak
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - Chiński Kot

$
0
0

Mika Waltari, fiński klasyk literatury, po raz pierwszy zostanie zaprezentowany polskim czytelnikom jako autor książek dla dzieci. Chiński Kot jest niezwykłą opowieścią o podróży, poznawaniu innego życia, kolekcjonowaniu doświadczeń.

Tytułowy bohater różni się od innych członków swojej kociej społeczności - charakteryzuje go wyjątkowa inteligencja, odwaga i ciekawość świata. Pewnego dnia, podsłuchując pykających pod Chińskim Murem fajki Mandarynów, Kot dowiaduje się o istnieniu Paryża - wielkiego i pięknego miasta położonego w dalekiej Europie. Rzuca wszystko na jedną kartę: żegna się z rodziną i dostaje się na statek, który ma go zabrać do innego, nieznanego świata. Po drodze Chiński Kot będzie zmuszony odbyć walkę z Królem Szczurów, pozna także zwyczaje kontemplujących francuskich rybaków. Książka Miki Waltariego przemyca do świata dzieci wschodnią refleksyjność, w świetle której rzeczywistości nie można poznać w żaden inny sposób, jak tylko poprzez osobiste doświadczenie. Uczy wrażliwości i dystansu do wszystkiego, co nas otacza. Książkę mistrzowsko zilustrowała Maria Ekier.

Tytuł: Chiński Kot
Tekst: Mika Waltari
Ilustracje: Maria Ekier
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2011

Zagadkowy konkurs na projekt tkaniny z wrocławskimi kamienicami w tle - wyniki

$
0
0
W pierwszym konkursie - należało zaprojektować wzór tkaniny w stylu tych, których używa w swoich pracach Ewa Kozyra-Pawlak lub też w zupełnie innym stylu, ale dedykowanych ilustratorce – technika dowolna! - nagrodzono prace autorów tkaniny - I miejsce Kasia Bury z synkiem i II nagroda dla Kseni Berezovskiej.

Drugi konkurs nie wymagał manualnych zdolności, ale za to przydała się znajomość wrocławskich zakamarków – pytanie brzmiało: gdzie we Wrocławiu znajdują się te dwie urokliwe kamieniczki? Z kilku prawidlowych odpowiedzi dotyczących kamieniczek wybieramy do nagrodzenia najprezyzyjniejsze - to oczywiscie Plac Solny - kamieniczki z pierzei zachodniej - trzecia i czwarta od prawej (od ul Ruskiej). Wygrana należy zatem do Justyny Zaczek i Kami.

Wymienionym szczęśliwcom gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy.


Zapowiedź - Niewidzialny Tonino

$
0
0
Niewidzialny Tonino to pierwsza z serii książek włoskiego klasyka literatury dziecięcej, Gianniego Rodariego, którą Wydawnictwo Bona zaprezentuje polskim czytelnikom. Wydanie zostało uzupełnione o posłowie Moniki Woźniak dotyczące twórczości Rodariego dedykowanej dzieciom.

Tytułowego bohatera poznajemy podczas lekcji, kiedy - nieprzygotowany - drży z obawy, że zostanie wywołany do odpowiedzi. Gdyby tak stać się niewidzialnym! Tak właśnie się dzieje - chłopca przestają zauważać koledzy i koleżanki z klasy, nauczyciel, mieszkańcy miasta, ludzie w tramwaju. Tonino, korzystając z okazji, psoci co niemiara - wszystkim dzieciom zapewne przypadną do gustu jego szalone figle. Niewidzialność staje się jednak zmartwieniem, gdy chłopca nie mogą zobaczyć ukochani rodzice...

Tytuł: Niewidzialny Tonino
Tekst: Gianni Rodari
Ilustracje: Agata Raczyńska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - Zwierzyniec Państwa Sztenglów

$
0
0

Nagle ktoś zapukał do drzwi wejściowych.
Na klatce schodowej stał jakiś pan, a obok niego słoniątko. Był to mały, bardzo młody słonik. Miał pomarszczoną mordkę i mądre, nieco smutne oczy.
- Ten słoń to prezent na twoje urodziny, Witku - powiedział nieznajomy. - Nazywa się Bravo i nie zrobi w mieszkaniu żadnego nieporządku.

Napisana z absurdalnym poczuciem humoru opowieść o pechowej rodzinie Sztenglów, która wyrusza Gdzie Pieprz Rośnie - do miasteczka, gdzie każdy może robić, co mu się żywnie podoba. Towarzyszy im gromadka zwierząt, która z każdym dniem staje się coraz większa i przysparza właścicielom kolejnych kłopotów.

Tytuł: Zwierzyniec Państwa Sztenglów
Tekst: Vera Ferra-Mikura
Ilustracje: Jerzy Flisak
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011


Zapowiedź - Pamiętnik Blumki / Blumkas Tagebuch

$
0
0

W przyszłym roku mija 70. rocznica śmierci Janusza Korczaka i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej. Z tej okazji wydawnictwo Media Rodzina we współpracy z niemieckim wydawnictwem Gimpel przygotowuje książkę Iwony Chmielewskiej Pamiętnik Blumki. Książka ukaże się już we wrześniu.

Warszawa - ul. Krochmalna 92 - Dom Sierot.

Niegdyś żyła tu Blumka, doktor Korczak, pani Stefa i dwieście dzieci, a wśród nich:

Zygmuś, który podarował życie srebrnej rybie, Reginka, której opowieści potrafiły oświetlić najmroczniejszą noc, Pola, która wyhodowała w swoim uchu groszek, Chaimek, którego mrówki zaprowadziły przed sąd, Kocyk, który tak pięknie pomagał, nosząc węgiel w emaliowanym nocniku i myszka, dla której okruszki spadały prosto z nieba.

Blumka wszystko to zapisywała w swoim pamiętniku, a gdy brakło jej słów, dopełniała rysunkiem.

Do dnia, gdy wybuchła wojna...

Jej pamiętnik nie jest gruby, ale czasem z grubej książki - tak przynajmniej twierdził Pan Doktor - nic się człowiek nie dowie nowego, a z cienkiej książki dużo.

Z Pamiętnika Blumki czytelnik dowie się nie tylko o życiu w Domu Sierot, ale i o przesłaniu Starego Doktora. O tym, jak kochać dziecko.

Iwona Chmielewska prowadzi nas przez ten świat, stąpając delikatnie na palcach.
A wszystko po to, aby nie spłoszyć tego, co kryje się w drobnych gestach codzienności.
W słowie i obrazie artystka ta łączy fakty z fikcją, aby użyczyć twarzy dzieciom, których tragiczny los upamiętnia dziś szereg liter wyryty w granicie.

Tytuł: Pamiętnik Blumki
Tekst i ilustracje: Iwona Chmielewska
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2011










Warschau – Krochmalna Straße 92 – Waisenhaus für jüdische Kinder.

Einst lebte hier Blumka, und mit ihr … Dr. Korczak, Frau Stefa und 200 Kinder: Zygmuś, der einem silbernen Fisch das Leben schenkte, Reginka, deren Erzählungen selbst die dunkelste Nacht erhellten, Pola, die beschloss, in ihrem Ohr eine Erbse zu züchten, Chaim, den die Ameisen vor Gericht brachten, der kleine Kiesel, der beim Entladen des Kohlewagens helfen wollte, mit seinem Nachttopf, und Penny, das Mäuschen, dem die Brotkrümel vom Himmel fielen …

Blumka schrieb dies alles in ihrem Tagebuch auf, und fehlten ihr die Worte, so machte sie eine Zeichnung. Bis zu jenem Tag, an dem der Krieg ausbrach …

Ihr Tagebuch ist nicht dick, aber manchmal – so meinte zumindest der Herr Doktor – erfährt man aus einem dicken Buch nichts Neues, aus einem dünnen aber sehr viel.

Aus Blumkas Tagebuch erfährt der Leser nicht nur über das Leben in einem Waisenhaus, sondern auch über Janusz Korczaks fröhliche Pädagogik. Darüber, wie man ein Kind lieben soll.

Iwona Chmielewska führt uns durch diese Welt auf Zehenspitzen, stets darauf bedacht, all das nicht aufzuschrecken, was sich hinter den winzigen Gesten des Alltags verbirgt. In Bild und Wort verwebt sie Fakten mit Fiktion, um jenen Kindern ein Gesicht zu geben, an deren tragisches Schicksal heute nur noch eine Inschrift erinnert, gemeißelt in einen Granitblock.


Tytuł: Blumkas Tagebuch
Tekst i ilustracje: Iwona Chmielewska
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Gimpel Verlag
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty

$
0
0

Każdy w dzieciństwie marzył, by polecieć w kosmos. Dzięki książce Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich stało się to możliwe. Rodzice i dzieci razem mogą wybrać się na Marsa!

Skorzystają z niej nie tylko młodzi naukowcy - to książka dla dociekliwych dzieci, które uważnie obserwują świat i zadają mnóstwo pytań. A także dla wszystkich marzycieli lubiących patrzeć w gwiazdy.

Zwięzłe, przystępne teksty przekazują ogrom wiedzy, którą zawstydzić można niejednego dorosłego. I ciekawostek, o których nie śniło się nawet uczonym.

Mizielińscy wielokrotnie już dowiedli, że potrafią najtrudniejsze nawet tematy pokazać w sposób, który fascynuje młodych czytelników i zadziwia ich rodziców. Tym razem udowadniają, że czarna z pozoru przestrzeń kosmiczna jest wszechświatem kolorów i kopalnią fascynujących opowieści.

Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty
Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Rok wydania: 2011

Wystawa Nagrody Polskiej Sekcji IBBY

$
0
0
Wystawa Nagrody Polskiej Sekcji IBBY krąży po Polsce - od połowy września do obejrzenia w Warszawie.
Wernisaż w Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta, 15 września, godzina 18.00.

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>