Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Winietkowy konkurs - Kto i co zmalował? - wyniki

$
0
0
Mam nadzieję, że wybaczycie nam poślizg w ogłaszaniu wyników, ale ostatnich kilka dni było bardzo intensywnych - Targi, otwarcie wystawy na Wawelu i wernisaż Państwa Pawlaków w Cafe Szafe! Ale już wracamy i nadrabiamy zaległości.


Tym razem nagroda powędruje do Zyzanny, która trafnie rozpoznała, iż za naszą winietką stoi Szanowna Pani Kozyra-Pawlak. Poznać można po szyciu oraz portrecie pewnego konkretnego kota :) Gratujemy! Prosimy o kontakt mailowy w sprawie przesłania nagrody.



Nowość - Tosia i karteczka

$
0
0

Tosia rysując niszczy kartki papieru, wyrzuca je do śmieci. Ale Karteczka nie chce zamieszkać w koszu oparta o stary pomidor. Postanawia coś zmienić…

Prosta i kolorowa opowieść o tym, jak można uwrażliwić dziecko na ekologię. Tosia i Karteczka rozpoczyna ekologiczną serię Muchomora. W przygotowaniu: Tosia i żarówka, Tosia i pudełko.

Tytuł: Tosia i karteczka
Tekst i ilustracje: Agata Loth-Ignaciuk
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2011

Iwona Chmielewska, Joanna Concejo, Emilia Dziubak i Krystyna Lipka-Sztarbałło w finale 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards w Korei

$
0
0
Książki - Pamiętnik Blumki* i Girl's Kingdom z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, I cigni selvatici i Zimbo z ilustracjami Joanny Concejo, Gratka dla małego niejadka z ilustracjami Emilii Dziubak oraz Maps Are Always Talking to Me z ilustracjami Krystyny Lipki-Sztarbałło znalazły się wśród 100 tytułów-finalistów w kategorii New Publication 4. edycji konkursu CJ Picture Book Awards w Seulu Korei Południowej.

Dodatkowo ilustracje Simple stories Emilii Dziubak znalazły się w gronie 50 najlepszych prac w kategorii Illustration.

Cieszymy się i gratulujemy!

*wydany przez wydawnictwo Gimpel Verlag

Ilustracje Anny Sędziwy i Patryka Mogilnickiego na ILUSTRARTE 12 - Międzynarodowym Biennale Ilustracji Książkowej dla Dzieci

$
0
0
Znamy już wyniki - Grand Prix ILUSTRARTE 2012 wędruje do Valerio Vidali z Włoch, wyróżniono prace Niny Wehrle & Evelyne Laube ze Szwajcarii i Simone Rea z Włoch. Wśród 50 ilustratorów, których prace zakwalifikowano do wystawy znajdujemy nazwiska Anny Sędziwy i Patryka Mogilnickiego.


Anna Sędziwy

Patryk Mogielnicki zgłosił ilustracje do książki >> Brud - zapowiedzi wydawnictwa Hokus-Pokus!

Gratulujemy!

Nowość - Dziadek do orzechów i Król Myszy

$
0
0

Niezwykła opowieść z pogranicza rzeczywistości, snu i fantazji, która zainspirowała Czajkowskiego do skomponowania jednego z najsłynniejszych baletów, to kolejna próba zaprezentowania literackiej klasyki dla młodego czytelnika w nowych szatach.

Niniejsze wydanie Dziadka do orzechów i Króla Myszy pojawia się w nowym, wiernym przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej, znanej z wyśmienitego, kompletnego tłumaczenia Baśni dla dzieci i dla domu braci Grimm.

Tłumaczka oddaje do rąk polskich czytelników taką historię, jaką chciałby opowiedzieć im sam autor. Nieco oniryczne ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, która dała się już poznać czytelnikom m.in. jako twórczyni szaty graficznej do Opowieści wigilijnej doskonale współgrają z atmosferą dzieła.

Tytuł: Dziadek do orzechów i Króla Myszy
Autor: E.T.A. Hoffmann
Tłumacz: Eliza Pieciul-Karmińska
Ilustracje: Aleksandra Kucharska-Cybuch
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok wydania: 2011

Nowość - Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd

$
0
0

Brakuje pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem? Nic prostszego. Oto książka podłogowa! Duży format, możliwość kolorowania i rysowania na stronach zapewnią znakomitą okazję do zabawy.

W pewnym małym domku mieszkają dwaj przyjaciele pies Węgielek i kot Śnieżek. Żyje się im przyjemnie i spokojnie, aż do dnia, gdy otrzymują niespodziewanie dziwny list, z bardzo, bardzo daleka... To początek niezwykłych przygód, o których można poczytać, wygodnie leżąc na kanapie z wielką, piękną, i przyjazną książką. Ale też można rozłożyć się z nią na podłodze i … Na tych, którzy mają dużo wyobraźni , chęci i talentu czekają przygotowane w książce miejsca przeznaczone do twórczości własnej. Czytajcie i rysujcie… A kto wie, może już wkrótce Śnieżek i Węgielek zaproszą Was do kolejnej podróży. Gdzie? To niespodzianka.

Tytuł: Śnieżek i Węgielek. Podróż do gwiazd
Autor: Przemysław Wechterowicz
Opracowanie graficzne i ilustracje: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Alegoria
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - S.Z.T.U.K.A.

$
0
0

Czwarty tom serii edukacyjnej zapoczątkowanej książką D.O.M.E.K.

Oto książka o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. Przedstawiając dzieciom 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych, Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.

Tytuł: S.Z.T.U.K.A.
Tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011

Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY - nominacje

$
0
0
NOMINACJE GRAFICZNE

W kategorii książka obrazkowa:

1. Jan Bajtlik za ilustracje i tekst książki Europa pingwina Popo (wydawnictwo Dookoła Świata, Kutno 2011)

2. Iwona Chmielewska za ilustracje i tekst książki Pamiętnika Blumki (wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2011) w opracowaniu graficznym Doroty Nowackiej

3. Aleksandra Woldańska-Płocińska za ilustracje, projekt graficzny i tekst książki Pierwsze urodziny prosiaczka (wydawnictwo Czerwony Konik, Kraków 2010)

4. Magda Wosik i Piotr Rychel za książkę autorską O, ja cię! Smok w krawacie (wydawnictwo Bajka, Warszawa 2011)


W kategorii ilustracje:

1. Maciej Buszewicz, Lech Majewski, Piotr Młodożeniec i Grażka Lange za ilustracje tomu Brzechwa. Wiersze dla dzieci z okładką i stronami tytułowymi projektu Grażki Lange (wydawnictwo Wytwórnia, Warszawa 2010)

2. Gabriela Cichowska za ilustracje do Słoniątka Adama Jaromira (wydawnictwo Muchomor & Gimpel Verlag, Warszawa 2010)

3. Ola Cieślak za ilustracje i opracowanie graficzne książki Powidoki z tekstem Tiny Oziewicz (wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2010)

4. Joanna Concejo za ilustracje do książki Dym Antóna Fortesa w przekładzie Beaty Haniec (wydawnictwo Tako, Toruń 2011)

5. Dominik Cymer i Rafał Szczepaniak za ilustracje do książki Kropka pe el. Przewodnik po Polsce dla dzieci z tekstem Andrzeja Paulukiewicza (wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2011)

6. Agata Dudek za ilustracje do książki Anny Czerwińskiej-Rydel Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem (wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2011 według projektu graficznego Małgorzaty Frąckiewicz/Poważne Studio

7. Agata Dudek i Małgorzata Nowak za ilustracje i projekt graficzny książki Kto to widział? Przewodnik dla dzieci po Łazienkach Królewskich z tekstem Izabeli Koczkodaj (wydawnictwo Dwie Siostry i Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa 2011)

8. Marta Ignerska za ilustracje i projekt graficzny do książki Alfabet Przemysława Wechterowicza (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Kraków 2011)

9. Marianna Oklejak za ilustracje do książek Janusza Korczaka Król Maciuś I i Król Maciuś na wyspie bezludnej (wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2011) oraz za ilustracje i projekt graficzny książki Bum! Bum!! Bum!!! z tekstem Przemysława Wechterowicza (wydawnictwo G+J Gruner+Jahr, Warszawa 2011)

10. Józef Wilkoń za ilustracje do książki Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw do tekstu Agnieszki Wolny-Hamkało (wydawnictwo Hokus-Pokus, Warszawa 2011)


NOMINACJE LITERACKIE

1. Paweł Beręsewicz A niech to czykolada! (Stentor-Kora, Warszawa 2011)
2. Zofia Beszczyńska Jajko księżyca (Akapit Press, Łódź 2011)
3. Iwona Chmielewska Pamiętnik Blumki (Media Rodzina, Poznań 2011)
4. Joanna M. Chmielewska Neska i srebrny talizman (Amea, Liszki 2011)
5. Barbara Ciwoniuk Musisz to komuś powiedzieć (Literatura, Łódź 2010)
6. Joanna Jagiełło Kawa z kardamonem (Literatura, Łódź 2011)
7. Adam Jaromir Słoniątko (Muchomor, Warszawa 2010)
8. Olga Masiuk Lenka, Fryderyk i podróże (Literatura, Łódź 2011)
9. Jarosław Mikołajewski Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór (Egmont, Warszawa 2011)
10. Katarzyna Pranić Ela-Sanela (Stentor-Kora, Warszawa 2011)
11. Katarzyna Ryrych Wyspa mojej siostry (Stentor-Kora, Warszawa 2011)
12. Barbara Stenka Masło przygodowe (Literatura, Łódź 2011)
13. Kazimierz Szymeczko Czworo i kości (Literatura, Łódź 2011)
14. Joanna Klara Teske Pies w Krainie Wędrującej Nocy (Mimochodem, Lublin 2011)
15. Przemysław Wechterowicz Bum! Bum!! Bum!!! (G+J Gruner+Jahr Polska, Warszawa 2011)

Ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczystość wręczenia nagród odbędą się 5 grudnia br. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Biblioteki Głównej m. st. Warszawy (ul. Koszykowa 26/28).

Medalami Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości wyróżnieni zostaną Stasys Eidrigevicius - w dziedzinie ilustracji i Anna Onichimowska - w dziedzinie literatury.


Zapowiedź - Psie życie

$
0
0

Za chwilę autorska książka Józefa Wilkonia Psie życie wędruje do druku. To monolog psa zilustrowany rzeźbami...

Tytuł: Psie życie
Tekst i ilustracje: Józef Wilkoń
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - Cyferki

$
0
0

Opowieść o perypetiach rozbrykanych cyferek.

W trakcie lektury ciepłego wiersza Jacka Cygana dzieci poznają cyfry, ich zapis i kształty dzięki czemu z łatwością opanują początki liczenia. Dowcipnemu tekstowi towarzyszą wysmakowane, inteligentne ilustracje Oli Woldańskiej-Płocińskiej – młodej, ale obsypanej już nagrodami absolwentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Osoby autora tekstu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jest laureatem wielu nagród, autorem ponad 1000 tekstów piosenek, współpracuje z czołówką polskich kompozytorów i wokalistów.

Cyferki to książeczka dla najmłodszych czytelników – ma prostą fabułę, poręczny format oraz grube, kartonowe strony, które mają szanse długo opierać się małym łapkom.

Tytuł: Cyferki
Tekst: Jacek Cygan
Ilustracje: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla dzieci od lat 2
Wydawnictwo: Czerwony Konik
Rok wydania: 2011

Zapowiedź - Dziadek do Orzechów i Król Myszy

$
0
0

Klasyczna opowieść E.T.A. Hoffmana Dziadek do Orzechów i Król Myszy, z ilustracjami Ignacego Czwartosa; w tłumaczeniu bez skrótów i zmian, z objaśnieniami i wstępem Izabelli Korsak

Zanim Alicja znalazła Krainę Czarów, a Łucja przez szafę trafiła do Narnii, już na początku XIX wieku siedmioletnia Marynia, bohaterka Dziadka do Orzechów i Króla Myszy, poprzez rękaw wiszącego w szafie futra weszła do mrocznego świata zabawek i walczących z nimi myszy. Jeśli lubicie książki tajemnicze i pełne grozy, sięgnijcie do Hoffmannowskich opowieści.

Klasyczna opowieść E.T.A. Hoffmana Dziadek do Orzechów i Król Myszy, z ilustracjami Ignacego Czwartosa; w tłumaczeniu bez skrótów i zmian, z objaśnieniami i wstępem Izabelli Korsak

Zanim Alicja znalazła Krainę Czarów, a Łucja przez szafę trafiła do Narnii, już na początku XIX wieku siedmioletnia Marynia, bohaterka Dziadka do Orzechów i Króla Myszy, poprzez rękaw wiszącego w szafie futra weszła do mrocznego świata zabawek i walczących z nimi myszy. Jeśli lubicie książki tajemnicze i pełne grozy, sięgnijcie do Hoffmannowskich opowieści.

Tytuł: Dziadek do Orzechów i Król Myszy
Tekst: E.T.A. Hoffmann
Tłumaczenie: Izabella Korsak
Ilustracje: Ignacy Czwartos
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Axis Mundi
Rok wydania: 2011
Seria: Biblioteczka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Zapowiedź - Gucio i Cezar

$
0
0

Absolutna klasyka polskiego komiksu dla najmłodszych. Niesamowite przygody łakomego hipopotama Gucia i rozważnego psa Cezara niezmiennie bawią, ujmują wdziękiem i zarażają ciepłym poczuciem humoruhttp://www.blogger.com/img/blank.gif. Czego tu nie ma: podróże po niezwykłych krainach, piraci, kowboje, rakiety kosmiczne i porwane księżniczki, zmagania z potworami i złoczyńcami, mrożące krew w żyłach perypetie, pechowe uwięzienia i karkołomne ucieczki - a wszystko narysowane mistrzowską, dowcipną kreską .

Nowe, jednotomowe wydanie zawiera wszystkie odcinki przygód Gucia i Cezara, które przed laty ukazywały się w postaci niewielkich zeszytów.

Tytuł: Gucio i Cezar
Tekst: Krystyna Boglar
Ilustracje: Bohdan Butenko
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2011

Nowość - Sto bajek

$
0
0

Książka, której nie może zabraknąć w żadnym domu! Zbiór ponad stu najpopularniejszych utworów Jana Brzechwy, skierowany głównie do najmłodszych, choć nie tylko. Dzieciom pozwoli odkryć wiele mądrych i zabawnych bajek, a rodziców i dziadków przeniesie w świat niezapomnianych wierszy ich dzieciństwa. Mali i duzi czytelnicy znajdą tu między innymi Samochwałę, Sójkę, Na starganie, Entliczek-pentliczek, Kaczkę-dziwaczkę, Psie smutki, Ciaptaka i wiele, wiele innych utworów, których nie znać nie wypada. Jednym i drugim spodoba się nowa szata graficzna książki, będąca harmonijnym połączeniem klasyki (przejrzysty, czytelny tekst) z nowoczesnością (dowcipne, pełne fantazji i lekkości ilustracje Piotra Rychela).

Nowe wydanie zostało niezwykle starannie zredagowane. Ze względu na szacunek dla decyzji autorskiej zachowano wybór i oryginalną kolejność wierszy. Mając jednak na względzie wygodę małego Czytelnika, przy zapisie dialogów zastosowano współczesne zasady interpunkcyjne. Poprawiono także powielane w poprzednich wydaniach błędy językowe. Na końcu książki dzieci znajdą opracowany przez redakcję Słowniczek z wyrazami i wyrażeniami, które wyszły z użycia. Wszystko po to, aby bajki Jana Brzechwy mogły na nowo z powodzeniem bawić i uczyć w XXI wieku.

Tytuł: Sto bajek
Tekst: Jan Brzechwa I
lustracje: Piotr Rychel
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Bajka
Rok wydania: 2011

Bohdan Butenko w Galerii Grafiki i Plakatu

$
0
0

Syntetyczny styl, prostota i poczucie humoru to główne cechy ilustracji Butenki. Wystawa stanowi kontynuację cyklu Mistrzowie Polskiej Ilustracji.

Ilustracje Bohdana Butenki przyciągają uwagę czytelników od wielu lat same pozostając bezwiekowe. Indywidualny charakter rysunków zachwyca tym bardziej, że nie ma swojego pierwowzoru. Autor studiując u niekwestionowanego mistrza ilustracji dziecięcej Jan Marcina Szancera, zbudował osobisty język graficzny. Butenko nazywany jest również architektem książki z uwagi na niestandardowe rozwiązania, z którymi wielokrotnie musiały się uporać drukarnie.

W galerii na Hożej zgromadzono kilkadziesiąt prac autora wykonanych na zamówienie do dziecięcych czasopism i książek. Oprócz ilustracji dla najmłodszych, Bohdan Butenko z równym powodzeniem projektował scenografię teatralną i telewizyjną. Do niezapomnianych realizacji należą scenografie do Kabaretu Starszych Panów. Jego pomysłu i wykonania był także pierwszy program animowany w polskiej telewizji. Opowiadał o losach Gapiszona, z którym autor związany jest przez cały okres swojej działalności.

Kolejną dziedziną były plakaty tworzone w rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylu do filmów: Przygody Misia Yogi, Rodzina Leśniewskich, Czarodziej Fablio, I ty zostaniesz indianinem. Butenko dał się również poznać jako twórca filmów Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Gucio i Cezar, Przygody Gapiszona.

Galeria Grafiki i Plakatu od kilku lat prezentuje wystawy z cyklu Mistrzowie Polskiej Ilustracji. Bohaterami poprzednich spotkań byli: Jan Marcin Szancer, Antoni Uniechowski, Józef Wilkoń, Elżbieta Gaudasińska. Tej tematyce poświęcona będzie także wystawa Fauna, Flora i Piraci przewidziana na grudzień 2011 roku. Nazwisko Butenki znajdzie się wówczas w towarzystwie niekwestionowanych mistrzów polskiej ilustracji, wśród których wymienić można między innymi: Janusza Grabiańskiego, Jerzego Srokowskiego, Olgę Siemaszko, Józefa Wilkonia, Marię Ekier, Mieczysława Piotrowskiego, Gabriela Rechowicza i wielu innych.

Wystawa czynna od 19 listopada do 8 grudnia 2011.

Galeria Grafiki i Plakatu
ul. Hoża 40
00-516 Warszawa

Zapowiedź - Paperella picchiatella - czyli Kaczka dziwaczka po włosku

$
0
0

Z ziemi polskiej do włoskiej... na tę wyjątkową publikację przygotowaną przez wydawnictwo Czerwony Konik na zlecenie Instytutu Polskiego w Rzymie składa się 9 najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy. Autorami niebanalnej oprawy plastycznej są Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak. Książka do zdobycia na imprezach dziecięcych Instytutu Polskiego, zwłaszcza 1 czerwca w Rzymie. Ktoś się wybiera?

Na deser - Jan Brzechwa oczami Pawła Pawlaka

Tytuł: Paperella picchiatella
Tekst: Jan Brzechwa
Tłumaczenie: Monika Woźniak
Korekta: Silvia Bruni
Ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Projekt graficzny: Paweł Pawlak
Wiek: 3+
Wydawnictwo: Czerwony Konik
Rok wydania: 2011


Nowość - Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

$
0
0

Drogie Panie - jeśli nie wiecie: dlaczego Wasz mężczyzna nosi zarost? Czy powinien nosić zarost? Jaki powinien nosić zarost? - Tu znajdziecie odpowiedź.

Drodzy Panowie - jeśli nie wiecie: czy nosić zarost? Jaki nosić zarost? Po co nosić zarost? - Tu znajdziecie odpowiedź.

Polecamy! Wszystkim brodatym i niebrodatym polecamy!

Tytuł: Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście
Tekst i opracowanie graficzne: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Alegoria
Rok wydania: 2011

Nowość - Basia i opiekunka

$
0
0

Mama Basi potrzebuje pomocy. W domu pojawia się opiekunka. Basi zdecydowanie nie podoba się ten pomysł. Postanawia nie odzywać się do opiekunki ani słowem. Szybko okazuje się, że to nie takie proste...

Tytuł: Basia i opiekunka
Autor: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2011
Seria: Basia






Audiobook 2w1 Basia i opiekunka i Basia i gotowanie czyta Marię Seweryn.

Wystawa ilustracji Zdzisława Witwickiego w Muzeum na Koszykowej

$
0
0

Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy Zdzisław Witwicki Ilustracje w dniu 2 grudnia o godz. 17.00

Zapowiedź - Jak się poznaliśmy

$
0
0

Jak się poznaliśmy to wyszywana i wycinana ze skrawków materiału oraz papieru opowieść o samotności, mrożonej zupie, wózku widłowym, miłości w fabryce i przy kuchennym stole, z romantyczną sceną pocałunku i szczęśliwym zakończeniem. Nie pada w niej ani jedno słowo, a wszystko o tym Jak się poznaliśmy, każdy może opowiedzieć sobie własnymi słowami, oglądając kolorowe i trochę dziecięce ilustracje. To typowy - wykonany w całości ręcznie - artbook, który wydawnictwo Ładne Halo postanowiło wydać w ograniczonym nakładzie, jako mikro-książeczkę uzupełniającą ich skromną na razie ofertę. Literki na okładce zwężają się im bliżej końca linijki, a na niektórych nitkach zaplątały się supełki – ale każdy przyzna, że ta książeczka ma w sobie dzięki temu mnóstwo ciepłego uroku. W dniu premiery, na łódzkich targach Salon Ciekawej Książki, można będzie nie tylko kupić książeczkę, ale też obejrzeć ręcznie robiony oryginał.

Tytuł: Jak się poznaliśmy
Autor: Joanna Guszta
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Ładne Halo
Rok wydania: 2011

20. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - spotkania z ilustratorami

$
0
0
Już jutro w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA ruszają 20. - jubileuszowe - Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Niestety w ramach imprezy odbędzie się zaledwie kilka spotkań z ilustratorami:

Sobota, 3 grudnia

11.00 - łłumaczka i kaligrafka Ewa Kozyra-Pawlak podpisuje Książkę o Mimbli, Muminku i Małej Mi - Co było potem? (książkę Tove Jansson, która po raz pierwszy ukazała się na polskim rynku) na stoisku Wydawnictwa EneDueRabe (R1) w Muzeum Architektury

15.00 - spotkanie z Ewą Kozyrą-Pawlak na stoisku Wydawnictwa EneDueRabe (R1) w Muzeum Architektury

15.00 - spotkanie z Pawłem Pawlakiem na stoisku Wydawnictwa Czerwony Konik

16.00 - spotkanie z Ewą Kozyrą-Pawlak oraz Pawłem Pawlakiem na stoisku Wydawnictwa Media Rodzina (R2) w Muzeum Architektury.

Więcej o programie >> tu.

Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>