Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

Nowość - Jak wytresować Cthulhu. Magia dla początkujących

$
0
0

Kasia spędza weekend u dziadka i to wtedy odkrywa, że za regałem z książkami jest ukryte pomieszczenie, w którym schowana jest magiczna księga, będącą w rodzinie od wielu pokoleń. Dzięki niej Kasia sprowadzi na ziemię gościa z odległego świata, który będzie mógł stać się jej największym przyjacielem, ale także źródłem wielu problemów i przygód. To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominająca bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść, a tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.

Tytuł: Jak wytresować Cthulhu. Magia dla początkujących
Autor: Maciej Jasiński
Ilustracje: Jacek Frąś
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Tadam

Seria: Jak wytresować Cthulhu







Nowość - Jano i Wito. W trawie

$
0
0

Duży Jano i mały Wito znajdują tajemniczy kamień. Co się stanie, kiedy go dotkną? Ojej, to magiczny kamień! Teraz wszystko zrobiło się taaakie duuuże – wąż jest ogromny, wielka pszczoła robi bzzz, bzzz i można się nawet wspinać na zająca!

Wiola Wołoszyn, z wykształcenia logopedka, z zamiłowania blogerka, postanowiła stworzyć książkę, od której nie ucieknie żadne dziecko. Fascynujący świat słów i dźwięków, kartonowe strony i zajmująca historia zaciekawią nawet najmłodszych czytelników. Opowieść zilustrował Przemek Liput, który wykreował radosne otoczenie widziane oczami małych dzieci, pełne ciepłych barw i przyjaznych kształtów.


Tytuł: Jano i Wito. W trawie
Tekst: Wiola Wołoszyn
Ilustracje: Przemysław Liput
Kategoria: dla dzieci od lat 2
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2017






Zapowiedź - Jak wytresować Cthulhu. Coś na dachu

$
0
0

Kontynuacja niezwykłej książki-gry, książki paragrafowej, w której czytelnik podejmuje decyzję jak akcja ma się rozwinąć.
Kasia i Cthulhu zostali najlepszymi przyjaciółmi, dlatego nawet wakacje spędzają razem, a w tym roku czeka ich wyjazd na wieś do cioci Zenobii. Tam przekonają się, że podróże w czasie są bardzo ryzykowne i niebezpieczne, trafią również do starego i mrocznego domu skrywającego wiele tajemnic, które bohaterowie wraz z czytelnikami będą musieli odkryć.
To nie jest zwykła książka, jak wszystkie inne. W tej książce to czytelnik podejmuje decyzje co powinni zrobić bohaterowie i w ten sposób rozwija się akcja. To taka interaktywna zabawa, przypominając bardzo grę przygodową z licznymi zagadkami. Zwykła książka zawsze będzie miała identyczną treść, a tę można czytać wielokrotnie i za każdym razem uczestniczyć w nieco innej przygodzie – zależnej od dokonywanych wyborów.
Tytuł: Jak wytresować Cthulhu. Coś na dachu
Autor: Maciej Jasiński
Ilustracje: Jacek Frąś
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Tadam

Seria: Jak wytresować Cthulhu







Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci "Kropka + Kreska"

$
0
0

Książka obrazkowa stanowi obszar pierwszych kontaktów dziecka ze sztuką. Jest narzędziem wprowadzającym w świat pojęć i emocji. Prezentując i porządkując otaczający świat, rozwija w dziecku wyobraźnię, kształtuje gusta estetyczne i uwrażliwia na sztukę. 

W Polsce książka obrazkowa to prężnie rozwijający się gatunek twórczości. W ostatnich latach obserwowany jest jego prawdziwy rozkwit. Pojawili się młodzi, wybitni ilustratorzy, powstały nowe wydawnictwa publikujące ambitne i oryginalne książki dla dzieci. Polscy twórcy zaczynają wydawać swoje książki zagranicą i zdobywają międzynarodowe nagrody, w tym te najważniejsze – książkowe Oskary – Bologna Ragazzi Award.

Podczas Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „KROPKA + KRESKA” zaprezentujemy książki, które zostały opracowane z wielką dbałością. W interaktywny, przystępny sposób pokażemy prace wyjątkowych ilustratorów: Iwony Chmielewskiej, Joanny Concejo, Małgorzaty Gurowskiej, Katarzyny Boguckiej, Marty Ignerskiej, Aleksandry Cieślak, Agaty Królak, Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej, Magdy Jurek, Marii Dek oraz Macieja Blaźniaka. 

Pokazując książki piękne, mądre i zabawne, chcemy zainspirować do sięgania po wartościową, ambitną i ciekawą literaturę. Zaprosimy do wspólnej zabawy w świecie książki obrazkowej dla dzieci. 
 

PROGRAM FESTIWALU:

1 września (piątek)
17:00 – huczne otwarcie festiwalu z toastem wzniesionym prawdziwą, domową lemoniadą (przepis znajdziecie na wystawie!) i wernisaż wystawy. Przyjdźcie koniecznie! Będą niespodzianki dla dużych i małych uczestników wydarzenia! 
18:00 – Bajkowanie piątkowe – seans z bajkami i muzyką na żywo. Uwaga wielbiciele Prosiaczka Oli Woldańskiej-Płocińskiej – czeka Was nie lada gratka! Prowadzenie: Kalina i Patryk Zakroccy, czyli twórczy duet córeczki i taty.

2 września (sobota)
11:00 – Lokomotywa/ideolo – warsztaty plastyczno-ideologiczne dla dzieci powyżej 9 roku życia. Prowadzenie: Małgorzata Gurowska i Joanna Ruszta.
16:00 – Bajkowanie sobotnie– seans z bajkami i muzyką na żywo. Uwaga, jeśli obawiacie się powtórki ze spotkania piątkowego – nic bardziej mylnego! Seans oparty jest na innych bajkach niż spotkanie piątkowe. Czekają na Was nowe historie ze świata fantazji i bajki oraz nowa muzyka. Prowadzenie: Kalina i Patryk Zakroccy, czyli twórczy duet córeczki i taty.

3 września (niedziela)
11:00 – niedzielny poranek z Małym Teatrem Ilustracji. Ptasie Historie– spektakl i warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat.

4 września, (poniedziałek) 
11:00 – poniedziałkowy poranek dla przedszkolaków z Małym Teatrem Ilustracji Ptasie Historie– spektakl i warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat.
17:00 – poniedziałkowe popołudnie dla starszaków z Małym Teatrem Ilustracji. Historia Kamishibai i Bajka o Utopcu– spektakle i warsztaty dla dzieci w wieku 7–10 lat

6 września (środa)
18:00 – bardzo ciekawy wykład pt. Książka obrazkowa: o czym i dla kogo dla rodziców, dziadków i nauczycieli, czyli dla wszystkich zainteresowanych tematem dorosłych. Prowadzenie: Magdalena Sikorska.

7 września (czwartek)
18:00 – O symbolach, kobiecości, ciemnym lesie i nowych książkach– spotkanie z Damami Polskiej Ilustracji Książkowej: Iwoną Chmielewską i Joanną Concejo. Prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda.

8 września (piątek)
17:00 – międzypokoleniowe warsztaty pt. Jakimi literami powiesz komuś coś miłego?. Uwaga dzieciaki – bierzcie na warsztaty babcie, dziadków i rodziców! Prowadzenie: Aleksandra Cieślak 

9 września (sobota)
11.00 – warsztaty Disco, disco z Koalą Rufusem i Olą Cieślak dla małych imprezowiczów powyżej
2 roku życia.

10 września (niedziela)
16:00 – Widzieć więcej. O możliwościach książki obrazowej i szansie na nową edukację. Uwaga, będzie bardzo ciekawie, a warsztat potrwa aż cztery godziny! Prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda 

12 września (wtorek)
17:00 – na festiwalu pojawi się… Skrzat Makówka z poczytanką pt. Nie taki wilk straszny, jak go malują. Ta „poczytanka” najbardziej zainteresuje dzieci w wieku 4–6 lat.

13 września (środa)
17:00 – Duże »ja«. Prowadzenie: Maria Dek. Zapraszamy dzieciaki w wieku 4–7 lat.

14 września (czwartek)
18:00 – Pani Zorro zaprasza na pierwszą lekcję czytania, czyli wykład dla dorosłych pt. Książki obrazkowe – obrazki dla dzieci?. Prowadzenie: Monika Obuchow.

15 września (piątek)
17:00 – twórcze spotkanie dla przyszłych wydawców Jak zrobić książkę?. Prowadzenie: Joanna Guszta. Spotkanie dla dzieci w wieku 4–7 lat.

16 września (sobota)
18:00 – Awangardowa dobranocka, czyli Performatywne czytanie bajek Kołakowskiego z pokazem ilustracji Pawła Pawlaka i muzyką/dźwiękami na żywo. Prowadzenie: Dorota Porowska i Sebastian Mac.

17 września (niedziela)
Skromne zakończenie festiwalu, czyli ostatni moment, aby zwiedzić wystawę.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie Państwo w załączniku. Zachęcam do spotkania w Fabryce Sztuki w dniu otwarcia festiwalu (1 września). Będą Państwo mogli zobaczyć wystawę, porozmawiać z zaproszonymi artystami (m.in z Aleksandrą Woldańską- Płocińską) czy wziąć udział w Bajkowaniu w wykonaniu Kaliny i Patryka Zakrockich.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

KIEDY: 1–17 września 2017
GDZIE: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź

Wystawa czynna codziennie w godzinach: 11:00–18:00. Podczas wystawy będzie czynne także stoisko księgarni Małe Książki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny; na warsztaty obowiązują zapisy.
Informacja i rezerwacja miejsc: warsztaty@fabrykasztuki.org lub telefonicznie: 42 646 88 65 w. 30

Bologna Children's Book Fair 2018 Illustrators Exhibition

$
0
0
The Exhibition is open to:
  • illustrators, including professionals and newcomers, submitting unpublished works or works published in the last two years
  • art colleges submitting projects produced by their students in the last two years of study
  • publishers presenting their illustrators
DEADLINE for sending your artwork: OCTOBER 4th, 2017 (the postmark date serves as proof). Works cannot be accepted before 1 September 2017

HOW DO TO TAKE PART

A - INDIVIDUAL PARTICIPANTS
  • by submitting your entry form online;
  • by sending 5 original illustrations (fixed number), unpublished or published after 1st January 2016, in black and white or colour, produced using any technique (in case of mixed or digital techniques, please send the printouts).
Once you submit online your entry form, you receive a confirmation email containing the coupon with the address where the illustrations have to be sent.
The entry form must be printed and sent together with the works at the address indicated on the coupon.

Submissions will not be accepted incomplete or without the entry form.

The illustrations must be based on the same theme and numbered from 1 to 5 in the desired order. The number of illustrations (5) is mandatory.

Submissions of any other number of works will be rejected.
Artwork previously submitted to the Exhibition may not be re-entered.
Texts are not allowed.

Maximum sizes for the artwork:
  • > Fiction 32 x 42 cm (or 42 x 32 cm)
  • Non-Fiction 50 x 70 cm (or 70 x 50 cm)
Illustrations in larger sizes will not be considered, nor will they be returned by BolognaFiere.
  
B - ART SCHOOLS / PUBLISHING HOUSES
  • by submitting the registration form online;
  • by sending the illustrators works using the coupon containing the address received in the confirmation email.
Each Ilustrator, whose artwork is sent through an art school or a publishing house, is required to follow the individual registration procedure (point A)

Works will not be accepted without the individual entry form filled in online, printed and signed by each participant.

RECEIVED WORKS
The list of the received works from individual participants, art schools and publishing houses is available online once the parcels are withdrawn by BolognaFiere. 
The publication of the list is for informational purposes only, in order to inform the participants of the receipt of their works.
Registration on the list of the received works does not imply admission to the selection.

ILLUSTRATORS ADMITTED TO THE SELECTION
The list of the participants admitted to the selection is published online progressively until the registration is completed. 
The publication of the list is for informational purposes only, in order to inform the participants of the admission to the initiative itself. Only illustrators who meet the requirements will be admitted to the selection.

ILLUSTRATORS SELECTED FOR THE EXHIBITION
The jury is scheduled to meet in January 2018, the list of the illustrators selected to participate in the 2018 Illustrators Exhibition will be published online at the end of the works.
For any further detail, please consult 2018 Rules of entry
Participation implies the total acceptance of the Rules of entry. 

Each participant to the selection will be sent by email a code to purchase a reduced-price ticket to the 2018 Bologna Children's Book Fair.



For information:

Illustrators Exhibition
Bologna Children's Book Fair -
Piazza Costituzione, 6 - 40128 Bologna - Italy
Tel. +39 051 282494 - Fax +39 051 6374011


or >> click!

Artystyczna rezydencja „Comic-Continent” w ramach 5. Międzynarodowego Festiwalu Książki Ilustrowanej w Brandenburgii

Memory - Dzika zgraja

$
0
0

Dzika zgraja– gatunki zwierząt o najpiękniejszych nazwach, objęte ochroną w Polsce. 30 kart do gry memory.

Gra powstała z chęci przybliżeni a gatunków znajdujących się w Polsce pod ścisłą ochroną. Niektóre z zaprezentowanych zwierząt są w Polsce stałymi bywalcami, inne zaglądają tu tylko przelotem, ale każdemu z nich należy się równa troska. W pudełku znajdziecie ulotkę z opisami wybranych gatunków, dzięki której podczas rozgrywki będziecie mogli w przyjemny sposób poznać zwierzęce zwyczaje. Dzika zgraja to gatunki o najzabawniejszych (prawdziwych!) nazwach, takich jak lodówka, babka piasowa, szczeżuja wielka czy zalotka spłaszczona. W każdym zestawie znajduje się jedna pusta para kart przeznaczona do samodzielnego zilustrowania.

Memory Dzika zgraja
Ilustracje: 
Magda Stadnik i Kasia Walentynowicz
Wiek graczy: 3-7
Liczba graczy: 2-4
Producent: Zgrywki

Nowość - Borka i Sambor. Postrzyżyny

$
0
0

Nowy komiks z cyklu dla dzieci i młodzieży Lubię te historie!. Jest to komiks historyczno-przygodowy dla dzieci (choć dorośli także przy nim mogą świetnie spędzić czas). Jego scenariusz został oparty o opis zawarty w Kronice polskiej Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprosiło Elżbietę Żukowską, znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola KaeReL Kalinowskiego, jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce, autora słynnej Łaumy i zdobywcy m.in. Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za Kościsko.

Tytuł: Borka i Sambor. Postrzyżyny
Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Rok wydania: 2017


1 - 2 - TRZY CZTE RY

$
0
0

Już za chwileczkę, już za momencik zadebiutuje przed Państwem nowy kwartalnik dla przedszkolaków i tych, którym tęskno do przedszkolnych zabaw - TRZY CZTE RY- a w nim same fantastyczności do poczytania i oglądania. Wyobraźnia to podstawa! W środku gry, przepisy i zaproszenie do radosnego bazgrania. W pierwszym numerze wulkany, zorze i komety.

A wszystko to za sprawką >> Agaty Królak, Marii Dek, Gosi Herby, Darii Solak, Very King, Kasi Boguckiej, Magda Jurek, Zosi Dzierżawskiej, Marii Ines Gul, Karola Banacha, Pawła Mildnera, Moniki Hanulak, Małgorzaty Gurowskiej, Michała Loby, Agaty Napiórskiej, Heli Holcman, Mateusza Wysockiego, Justyny Kociszewskiej, Ewy Solarz, Joanny Krukowskiej i Oli Niepsuj.
 
Odliczajcie z nami do premiery... 1-2-TRZY CZTE RY!
p

Detektyw Miś Zbyś na tropie. Skarb kapitana Czarnofutrzastego

$
0
0

Ledwie Miś Zbyś i Borsuk Mruk wrócili ze stacji kosmicznej na Księżycu, a już muszą podjąć kolejne śledztwo. Choć może "śledztwo" to nieodpowiednie słowo na określenie czwartej przygody naszych bohaterów, tym razem bowiem wezmą udział w poszukiwaniu ukrytego pirackiego skarbu! Wszystko zacznie się w porcie od pościgu za porywaczami, a skończy się na wyspie pełnej pułapek i tajemnic. I choć Miś Zbyś i Borsuk Mruk są znakomitymi detektywami, to nie poradzą sobie bez waszej pomocy.

Skarb kapitana Czarnofutrzastego to czwarta część serii Detektyw Miś Zbyś na tropie, świetnie przyjętej przez młodych czytelników. Niezwykle kolorowe plansze, humor i ukryte zagadki to znaki rozpoznawcze tego komiksu.

Tytuł: Detektyw Miś Zbyś na tropie. Skarb kapitana Czarnofutrzastego
Scenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Piotr Nowacki
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: 2017







Nowość - Pan Kawalarz Wilk

$
0
0

Tego ranka w całym lesie wielkie było poruszenie. Wilk Kawalarz nieustannie żartów robił zatrzęsienie.

Tytuł: Pan Kawalarz Wilk
Tekst i ilustracje: Adam Święcki
Kategoria: dla dzieci od lat 1
Wydawnictwo: Tadam









Nowość - Klechdy sezamowe

$
0
0

Sześć orientalnych baśni opowiedzianych przez jednego z najwybitniejszych polskich poetów i zilustrowanych przez jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.

Młody perski książę wsiada na zaklętego drewnianego rumaka i znika w obłokach. Zanim odkryje, jak wylądować, doleci aż do Bengalu. 
Pewien rybak wyławia z morza miedzianą szkatułkę; kiedy ją otworzy, okaże się, że lepiej było tego nie robić. 
Afrykański czarnoksiężnik przybywa do Chin, by odnaleźć jedynego człowieka, który może wydobyć z podziemi cudowną lampę…
Pamiętacie te historie? 

Trzeba bardzo natężyć uwagę, aby od początku do końca wysłuchać tych baśni. Są to bowiem baśnie pełne zdarzeń niespodzianych i cudów niesłychanych. Nieuważnemu i nieostrożnemu słuchaczowi łatwo zabłąkać się w nich tak samo, jak się pewien chłopiec zabłąkał w lesie czarodziejskim. O północy wszystkie ścieżki i drogi tego dziwnego lasu zaczęły ze śmiechem skakać i pląsać i rozpląsane uciekały przed chłopcem, ile razy chciał na jedną z nich nastąpić nogą, ażeby po niej wrócić do domu. Trzeba być bardzo uważnym wówczas, kiedy się wchodzi do czarodziejskiego lasu, albo wówczas, kiedy się słucha naprawdę czarodziejskich baśni. Nawet królowie perscy, arabscy i indyjscy natężali swoją królewską uwagę, gdy im opowiadano te dziwne i straszne, i osobliwe, i niepojęte baśni.
Prosimy więc o ciszę, gdyż oto opowieść się zaczyna!

Tekst został opracowany na podstawie I wydania (Kraków: Wydaw. J. Mortkowicza, 1913), z pominięciem skrótów i zmian wprowadzonych w edycjach opublikowanych po śmierci autora. Fleksja, pisownia i interpunkcja zostały uwspółcześnione.

Tytuł: Klechdy sezamowe
Tekst: Bolesław Leśmian
Ilustracje: Jan Lenica
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2017













Moje ilustRACJE wystwa ilustracji Magdaleny Wosik we Włocławku

$
0
0

Wystawa jest autorską opowieścią zbudowaną z ilustracji i plakatów. Autorka prac - Magdalena Wosik pisze o sobie: ...Czasami opowiadam po swojemu to, co ktoś inny zapisał, a czasami notuję własne rysunkowe uwagi... Rozglądam się i robię szkice w notatnikach ale także na przypadkowych świstkach... Aż w pewnym momencie te gryzmoły przenoszą się do książek i na plakaty… To moje historie rysowane dla Was...

Magdalena Wosik urodziła się 1970 r. we Wrocławiu. Zajmuje się szeroko rozumianą ilustracją – od dziecięcej poprzez grafikę prasową aż po rysunek satyryczny. Pracuje w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przez ponad dziesięć lat była stałym współpracownikiem (jako ilustrator, projektant i redaktor) regionalnych dzienników wrocławskich. Współpracowała z wydawnictwami i czasopismami dziecięcymi (z Ciuchcią i Misiem, ze Świerszczykiem). Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień w konkursach rysunku satyrycznego.
 
GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ WE WŁOCŁAWKU
6 października - 5 listopada 2017

Wernisaż 6.10 godzina 18.00


Zapowiedź - Zgubiona dusza

$
0
0

Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą. Bez duszy żyło mu się nawet dobrze – spał, jadł, pracował, prowadził samochód, a nawet grał w tenisa. Czasem jednak miał wrażenie, że wokół niego jest zbyt płasko, jakby poruszał się po gładkiej kartce z zeszytu do matematyki, kartce, którą pokrywają równiutkie kratki…

Pierwsza książka Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności.


Tytuł: Zgubiona dusza
Tekst: Olga Tokarczuk
Ilustracje: Joanna Concejo
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Format
Rok wydania: 2017

Nowość - Będę biegać

$
0
0

– A jak to jest w szpitalu?
– Ja powiem! Bo ja tam byłem! A teraz znów mogę biegać!


Tak, Maciek opowie Wam o tym spokojnie, szczerze i wprost. O tym, jak szybko płyną w szpitalu dni, bo po badaniach Maciek dużo się bawi, poznaje inne dzieci, nowych wujków i ciocie w różowych fartuchach. A przy okazji przekonuje się, że żadna dolegliwość nie jest taka straszna, o ile ma się wokół siebie życzliwych przyjaciół.


Tytuł: Będę biegać
Tekst: Anna Onichimowska
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Kategoria:dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2017






Zapowiedź - Dom, który się przebudził

$
0
0

Dom, który się przebudził to drugi (po Tyczce w Krainie Szczęścia) wspólny projekt Martina Widmarka, szwedzkiego giganta literatury dziecięcej, i Emilii Dziubak.

Samotny i zrzędliwy Larson powoli gasi światła w całym domu, jakby szykował się na kres życia. Niespodziewanie w opuszczonym domostwie pojawia się mały chłopiec z prośbą o zaopiekowanie się jego roślinką na czas wyjazdu.

To opowieść o tym, że zawsze można zacząć żyć od nowa i że ważne jest, aby mieć się o co troszczyć – nawet jeśli to tylko roślinka w doniczce.

Tytuł: Dom, który się przebudził
Tekst: Martin Widmark
Ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria: dla dzieci od lat 5
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2017






Zapowiedź - Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia

$
0
0

Kto zajrzał do środka Ziemi, a kto wysłał w kosmos rakietę? Kto odkrył dinozaury, a kto pierwszy wykreślił mapę dna oceanu? Superbohaterki!

W książce znajdziesz sylwetki czternastu niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Poznasz też ciekawostki i informacje z przeróżnych dziedzin nauki. A na deser czekają na Ciebie zadania i doświadczenia do wykonania. Eksperymentuj odważnie i odkrywaj świat na własną rękę. Bądź jak Superbohaterki!

Tytuł: Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia
Tekst i ilustracje: Małgorzata Frąckiewicz
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Ezop
Rok wydania: 2017

Wznowienie - Bezdomne wampiry o zmroku

$
0
0

Wampiry Szlurp i Burp znowu się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew – w wyjątkowo ciepłe noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu, oczywiście).

Bezdomne wampiry o zmroku to wznowione w jednym tomie dwa albumy – O zmroku i Bezdomne wampiry– z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych przez Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj historie publikowane przed laty w czasopiśmie Na Przełaj, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, i komiksy, które nie ukazały się nigdzie indziej.

Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.

Tytuł: Bezdomne wampiry o zmroku
Autor: Tadeusz Baranowski
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Rok wydania: 2017








Zapowiedź - Gwiazdka z nieba

$
0
0


Spójrzcie – wyszeptała Orzesznica i wszyscy podążyli wzrokiem za jej łapką. Na granatowo-czarnej tafli jeziora coś nagle zaskrzyło i oto zobaczyli odbitą jak w zwierciadle gwiazdę, która wywołując delikatne poruszenie lustra wody, rozpłomieniła się niczym drogocenny kamień. Z każdą chwilą pojawiały się kolejne, aż w końcu całe jezioro zalśniło jak w tajemnej i pięknej baśni.

Tytuł: Gwiazdka z nieba
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Marcin Minor
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Tadam






Zapowiedź - Reformator. Marcin Luter

$
0
0


Reformator. Marcin Luter to opowieść graficzna dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, gdzie na 100 stronach poznajemy życie i dokonania Marcina Lutra. Narratorem jest sam Luter, który prowadzi nas przez labirynt epoki, w której przyszło mu żyć. 

Plansze z zabawnymi kadrami w podziale na cztery opowiadają chronologicznie historię Marcina Lutra, natomiast między planszami znajdują się najważniejsze hasła, pojęcia oraz definicje doprecyzowujące wydarzenia i fakty opowiedziane obrazem i dymkami. Wszystko to składa się na opowieść o przełomie średniowiecza i renesansu, o budzeniu się nowych humanistycznych idei. 

Marcin Luter zapoczątkował ogromne przemiany społeczno-kulturowe. Publikacja historii Marcina Lutra zbiega się z 500. rocznicą Reformacji (1517-2017).

Tytuł: Reformator. Marcin Luter
Tekst: Michał Rzecznik
Ilustracje: Piotr Nowacki
Kategoria: dla dzieci od lat 8
Wydawnictwo: Widnokrąg
Rok wydania: 2017











Viewing all 1179 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>