Quantcast
Channel: polska ilustracja dla dzieci
Viewing all 1179 articles
Browse latest View live

12. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów - POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ

$
0
0
Tematem tegorocznej edycji będzie polska książka obrazkowa.

Tytuł POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ nawiązuje do takich zjawisk jak Polska Szkoła Ilustracji, Polska Szkoła Plakatu czy Polska Szkoła Filmowa, wskazując wprost na równie wysoką rangę artystyczną tego gatunku w polskiej sztuce współczesnej. 

Miłośnikom sztuki projektowania książek przedstawimy nie tylko najnowsze dokonania, ale także kontekst rozwoju tej dziedziny sztuki od lat 50. XX w. po współczesność. 

Książka obrazkowa to forma sztuki atrakcyjna dla dzieci i rodziców. Przemawia obrazem i tekstem gwarantując doskonałą zabawę i edukację. 

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wystawę, spotkania z artystami i warsztaty. 

Wystawa POLSKA SZKOŁA KSIAŻKI OBRAZKOWEJ

26 października–8 grudnia 2017 r.

Prezentuje około 100 książek polskich artystów, wydanych zarówno w ostatnich latach, jak i niedostępnych już na polskim rynku. Ulubionych autorów znajdą tu miłośnicy książek obrazkowych w każdym wieku – zarówno wielbiciele Józefa Wilkonia, Bohdana Butenki, Janusza Stannego, Adama Kiliana, jak i Aleksandry i Daniela Mizielińskich, Marty Ignerskiej, Agaty Królak czy Aleksandry Cieślak.
Dzieci zapraszamy do kącika edukacyjnego!

Wernisaż 26 październik, godz. 19.00
Wystawa czynna w godz. 10.00-18.00, wstęp wolny

Panel dyskusyjny na temat książki obrazkowej

26 października 2017 r.
godz. 17.30

Wszystko o… polskich książkach obrazkowych. Rozmowę z autorkami publikacji POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ: Małgorzatą Cackowską, Anitą Wincencjusz-Patyną, Grażką Lange oraz ilustratorką Aleksandrą Cieślak poprowadzi Jacek Friedrich.

POLSKA SZKOŁA KSIĄŻKI OBRAZKOWEJ to przewodnik i album w jednym! Publikacja prezentuje dokonania w dziedzinie polskiej książki obrazkowej od lat 50. XX wieku po współczesność. Zawiera reprodukcje wybranych rozkładówek książek obrazkowych, tekst dotyczący historycznego rozwoju i kontekstów artystycznych przedstawionych prac, noty biograficzne twórców


Spotkania z artystami (zapisy na https://bsi2017.evenea.pl/)

27 października 2017 r.

godz. 13.15
Spotkanie z ilustratorką Aleksandrą Cieślak, Książka do zrobienia. Jak powstaje książka obrazkowa?
miejsce - Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Gdański, ul. Bażyńskiego 4

godz. 18.00

Spotkanie z kolekcjonerką i konserwatorką malarstwa - Anną Suwałą, Odkopać złoty pociąg i kolażową Lokomotywę. O utajnionych w druku pomysłach ilustratorów.

28 października 2017 r.

godz. 11.00

Spotkanie z grafikiem Piotrem Młodożeńcem, Wybrane aspekty projektowania graficznego.


Warsztaty dla dzieci (zapisy na https://bsi2017.evenea.pl/)

27 października 2017 r.

10.00 - Marianna Oklejak, Cuda wianki – wycinanki (6+)
12.00 – Monika Hanulak, Portret artysty z przyjacielem (6+)

28 października 2017 r.

10.00 - Aleksandra Cieślak, Rozmówki obrazkowe (10+)
13.00 – Małgorzata Gurowska, Joanna Ruszczyk, Lokomotywa/IDEOLO (5+)


Więcej >> klik!


Duża dawka koloru - wystawa ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej

$
0
0

Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi oryginalne wycinanki do książki wydanej pod naszym patronatem >> Za płotem z ostów

wejście II; poziom 0
wystawa czynna do końca miesiąca: pon., śr., pt.: 13:00-19:00, wt., czw., sob.: 9:00-15:00

Aleksandra Cieślak, Paweł Pawlak i Józef Wilkoń nominowani do ALMA 2018

$
0
0

Czyli do The Astrid Lindgren Memorial Award - Literackiej Nagrody Pamięci Astrid Lindgren. Razem z Aleksandrą Cieślak, Pawłem Pawlak i Józefem Wilkoń (nominowanymi w kategorii Ilustrator) o nagrodę walczą: Marcin Szczygielski  (w kategorii Autor) oraz Fundacja ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom (w kategorii Organizacja).

Znalaźli się oni pośród 235 nominowanych pochodzących z ponad 60 krajów. Pełną listę wyróżnionych autorów i ilustratorów, których praca literacka dla dzieci i młodzieży reprezentuje najwyższe wartości artystyczne i ducha humanistycznego, bliskiego Astrid Lindgren - znajdziecie tutaj. Nagrodę mogą także otrzymać osoby, organizacje lub instytucje, mające znaczący wkład w upowszechnianie czytelnictwa wśród młodych czytelników.

Zapowiedź - M.U.Z.Y.K.A. Możesz usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki

$
0
0

Przeczytajcie tę książkę, by przekonać się, że słuchanie jest fascynującą przygodą, a w muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć. Oto nowy, szósty tom przebojowej serii edukacyjnej zapoczątkowanej przez D.O.M.E.K.

Kompozytor z innej planety i silniki grające na instrumentach. Muzyka z wnętrza butelki i z serca tropikalnej dżungli. Koncert na zabawkowe bączki i symfonia na syreny fabryczne. Spacery dźwiękowe, mosty słuchowe i tapeta do słuchania…

Czym jest muzyka? Gdzie jej szukać? Jak ją tworzyć? Muzycy i kompozytorzy zadają sobie te pytania od wieków. Ale w ciągu ostatnich 100 lat wielu z nich znalazło odpowiedzi, o jakich wcześniej nikomu się nie śniło. W muzyce współczesnej wszystko może się zdarzyć! I właśnie o tym opowiada ta książka.

W 44 zwięzłych i przystępnych rozdziałach autorzy przedstawiają wybranych kompozytorów, muzyków i ich dzieła, ukazując na ich przykładach różnorodne sposoby myślenia o dźwięku, muzyce, komponowaniu oraz byciu muzykiem. Wśród bohaterów znajdziecie m.in. Johna Cage’a, Steve’a Reicha, Arnolda Schönberga, Karlheinza Stockhausena, Pawła Szymańskiego i Iannisa Xenakisa, a także The Beatles, Briana Eno, Einstürzende Neubauten, Kraftwerk czy Madonnę.

Książce towarzyszyć będzie strona internetowa umożliwiająca odsłuchanie większości opisanych utworów.

Tytuł: M.U.Z.Y.K.A. Możesz usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki
Ilustracje i projekt graficzny: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2017








Zapowiedź - Coś pan zmalował!

$
0
0

To się zaczęło jeszcze w przedszkolu. Pamiętam moje panie od rysunków, te od masy papierowej, stempli z ziemniaków i kasztanowych ludzików. Pamiętam gryzmolenie po ławkach i podręcznikach, malowanie flamastrami zegarków na rękach. Dziecięcą fascynację Bitwą pod Grunwaldem: dlaczego nie umiem malować jak Jan Matejko? Nie umiem? Jeszcze zobaczymy!.

Oto obrazkowa opowieść o edukacji plastycznej w Polsce od Władysława Gomułki do Jarosława Kaczyńskiego. O poszukiwaniu autorytetów i swojego miejsca w nowym mieście. O wykładowcach z Akademii Sztuk Pięknych, o kolegach i koleżankach z akademika. I o tym, czego się dziś najbardziej boję – ja, belfer. 

Wyciskam z siebie sok, nabijam nim marker i opowiadam tę historię. 

Tomasz Broda

Tytuł: Coś pan zmalował!
Kategoria: dla młodzieży i dorosłych
Wydawnictwo: Format
Rok wydania: 2017

Nowość - Elementarz tradycji Regionu Kozła

$
0
0

Elementarz to zbiór ilustrowanych zadań, polegających na rysowaniu, mazaniu, uzupełnianiu, kopiowaniu, kolorowaniu i wyszukiwaniu. Z książki, dzieci dowiedzą się jak wyglądali najsłynniejsi muzykanci i regionaliści, jakie stroje noszono w Regionie Kozła od święta, a jakie na co dzień. Ponadto poznają wyjątkowe instrumenty muzyczne – jak są zbudowane i zdobione. Książka podpowiada dzieciom, jak można przebrać się za cymprownika i siwka, jak brzmią słowa w gwarze, z czego wyplata się kosze, jak tańczy się szewczyka.


Tytuł: Elementarz tradycji Regionu Kozła
Ilustracje i projekt graficzny: Anna Kaźmierak
Kategoria: dla dzieci od lat 4
Wydawnictwo: Fundacja TRES
Rok wydania: 2017

Książka jest bezpłatna
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie 
w ramach Programu Patriotyzm Jutra

Nowość - Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów

$
0
0

100 lat polskiego dizajnu, 100 projektów, 100 niezwykłych historii, 100 ilustracji. 

Młodszy czytelnik odkryje jak wyglądał świat rodziców i dziadków, kto wpadł na pomysł Ptasiego Mleczka i kiedy zaprojektowano jacht Omega, co przetrwało próbę czasu i towarzyszy nam do dziś, a co jest już tylko w muzeach. Dorosły czytelnik odnajdzie w tej książce wspomnienia z młodości: wystane w kolejce relaksy, zapach sklepu Pewex, prywatki z gramofonem bambino i wycieczki na rowerze Wigry. 

Wśród prezentowanych projektów, obok mebli, szkła czy porcelany, czyli przedmiotów powszechnie kojarzonych z dizajnem, znalazły się rzeczy mniej oczywiste: kroje liter, loga, dziecięce zabawki. Prezentowane są zarówno projekty współczesne jak i te, które zdążyły zyskać miano klasyki. Unikaty, ocierające się o jednostkowe dzieła sztuki; prototypy, które nigdy nie weszły do masowej produkcji; ale też rzeczy bardzo popularne, których przez ostatnie 100 lat na co dzień używali Polacy. 



W książce przeszłość łączy się z teraźniejszością, pokazując dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych jest przez 25 polskich ilustratorów – doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających dziś na całym świecie nagrody i całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia.

Tytuł: Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów
Tekst: Agnieszka Kowalska, Ewa Solarz, Agata Szydłowska
Opracowanie graficzne i typograficzne: Anna Niemierko
Ilustracje: Jacek Ambrożewski, Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Iwona Chmielewska, Robert Czajka, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski, Paweł Jońca, Agata Królak, Grażka Lange, Piotr Młodożeniec, Patryk Mogilnicki, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Marianna Oklejak, Paweł Pawlak, Dawid Ryski, Marianna Sztyma, Ola Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo: Wytwórnia
Kategoria: dla dzieci od lat 
Rok: 2017


Nowość - Spacermistrz

$
0
0


Literackie portrety miast lub dzielnic to nie tyle dokumenty, zdające sprawę z historii danego miejsca, co bardziej teksty stwarzające klimat.

Miejska fikcja pozwala lepiej zrozumieć przestrzeń, w której żyjemy, ale również daje szanse, by wymyślić ją na nowo. Zboczyć ze znanych opowieści, zabłądzić i obudzić się naprzeciwko budynku, którego wcześniej nie widzieliśmy.

Pierwszy tytuł z drugiej serii będzie miał swoją premierę 23 października. Będzie to Spacermistrz– ilustrowane opowiadanie o chłopcu odkrywającym swoje korzenie autorstwa Michała Mądrackiego i Uli Palusińskiej, adresowane głównie do dzieci, choć z przyjemnością przeczytają je również dorośli. 

Książki będą dostępne bezpłatnie w kawiarniach, barach, sklepach, restauracjach, aptekach, domach kultury, kinach i innych miejscach na terenie Krakowa, w szczególności na Kazimierzu.

Wydaniu opowiadań będą towarzyszyły spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i inne wydarzenia realizowane w kawiarni Cheder.

Tytuł: Spacermistrz
Tekst: Michał Mądracki
Ilustracje: Ula Palusińska
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Rok wydania: 2017
Seria: O_KAZ. Literatura o Kazimierzu


Drugie wydanie - Matka Polka

$
0
0


Razem z Polkiem i jego matką przeżyjecie niezapomniane chwile na pirackim statku, odwiedzicie ogry w grze komputerowej, zanurzycie się w agresywnym świecie telewizyjnej reklamy. Ten bardzo aktualny, przez podejmowane tematy i rys głównych bohaterów, zbiór opowiadań nawiązuje charakterem do powieści przygodowo-awanturniczych dla chłopców. W emocjonujący świat przygód autorka umiejętnie wplata jednak delikatność, i wrażliwość, i ciepło, tak potrzebne dzisiejszym synom i ich bohaterskim, przebojowym matkom.

Tytuł: Matka Polka
Tekst: Zuzanna Orlińska
Ilustracje: Mikołaj Kamler
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: Literatura
Rok wydania: 2017










Zapowiedź - Na tropie angielskich słówek

$
0
0

Książka obrazkowa Na tropie angielskich słówek to dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek, które zabierają młodych odkrywców w podróż po rzeczywistych i fantastycznych światach. Wyprawa pirackim okrętem, nocne poszukiwanie złodzieja, wycieczka do zoo czy na planetę dziwolągów – w takich miejscach nie może być nudno. Szukanie szczegółów, ukrytych postaci i wymyślanie historii inspirowanych ilustracjami to zabawa na wiele godzin oraz doskonałe ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji.

Na tropie angielskich słówek – nowość w znanej i cenionej serii Kapitan Nauka – to wyjątkowe połączenie picture booka ze słownikiem, jednak ilustracje odgrywają tu główną rolę i nie są jedynie graficznym przedstawieniem słówek. Angielskie wyrazy, zwroty i proste zdania pojawiają się na planszach na zasadzie skojarzeń, co sprawia, że czytelnik przyswaja je w naturalny i intuicyjny sposób. Słownictwo dotyczy m.in. liczb, kolorów, pór roku, środków transportu, zabawek, rodziny, dzikich i udomowionych zwierząt, ubrań, emocji oraz części ciała

Wyjątkowe rysunki do książki wykonało jedenastu polskich ilustratorów, a każdą planszę cechuje niepowtarzalny styl i charakter. Tematy rozkładówek są zróżnicowane pod względem szczegółowości i będą odpowiednie zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci w wieku szkolnym. Trwała i atrakcyjna forma wydania (duży format, gruby karton) sprawiają, że książka może być wartościowym prezentem dla każdego małego tropiciela.

Tytuł: Na tropie angielskich słówek
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2017

Książka objęta patronatem PIdD





 

Nowość - Gotujemy

$
0
0

Gotujemy to aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu - pełna zadań do rozwiązania i kolorowania. To nie tylko interaktywna kopalnia wiedzy i kulinarnych ciekawostek, ale też pomoc w nauce alfabetu oraz liczenia! GOTUJ, RYSUJĄC! BAW SIĘ, GOTUJĄC! Tu coś skwierczy, tam coś kipi, z garnków bucha para... a czarny kot chce nam ukraść kotlety! Rysuj, gryzmol i baw się książką z kulinarnymi zadaniami. Razem upichcimy coś pysznie kolorowego!

Tytuł: Gotujemy
Kategoria: dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Babaryba
Rok wydania: 2017







Nowość - Był sobie król... Poczet Jagiellonów

$
0
0

Trzytomowy cykl popularnonaukowy Był sobie król... to dopiero drugie po słynnej trylogii Pawła Jasienicy literackie opowiadanie o dziejach Polski. Wzorowane na dziele Mistrza, ale skierowane do początkujących miłośników historii ojczystej, młodych i starszych, i dlatego jeszcze więcej w nim ciekawostek, są tu też legendy i szczypta humory, a przede wszystkim - kapitalne ilustracje. To lektura dla każdego i na całe życie, do czytania i oglądania przez całą rodzinę. 
Tom drugi opowiada o przygodach władców z dynastii Jagiellonów (z krótkim preludium o Andegawenach), którzy doprowadzili Rzeczpospolitą do szczytu jej potęgi. Władysław Jagiełło, Mikołaj Kopernik, Bona Sforza, bitwa pod Grunwaldem i hołd pruski – to postaci i wydarzenia, które zna chyba każdy… Ale czy słyszeliście o Rzeczpospolitej Babińskiej, czyli pierwszym polskim kabarecie, w którym udzielali się między innymi Mikołaj Rej i Jan Kochanowski? Albo o wojnie serowej toczącej się między Elżbietą Habsburżanką, a jej teściową, wspomnianą już wcześniej królową Boną? Te i wiele, wiele więcej ciekawostek znajdziecie na ponad 400-stu stronach Pocztu Jagiellonów.  Wisienką na torcie tej części jest rozkładana ilustracja Bitwy pod Grunwaldem mistrza Jana Matejki w reinterpretacji Zuzy Wollny.
Tytuł: Był sobie król... Poczet Jagiellonów
Tekst: Mariusz Wollny
Ilustracje: Zuza Wollny
Kategoria: dla dzieci od lat 9
Wydawnictwo: JAMA
Rok wydania: 2017


Kalendarz 2018 - Wytwórnia

$
0
0

12 miesięcy, 12 ilustratorów, 12 koncepcji graficznych mierzenia czasu. Kalendarz na prezent, do powieszenia na ścianie, na 365 dni w towarzystwie wybitnych polskich artystów tworzących dla dzieci:

styczeń - Ada Buchholc
luty - Piotr Młodożeniec
marzec - Marta Kopyt
kwiecień - Anna Niemierko
maj - Monika Hanulak
czerwiec - Małgorzata Gurowska
lipiec - Małgorzata Nowak
sierpień - Patryk Mogilnicki
wrzesień - Agata Królak
październik - Edgar Bąk
listopad - Robert Czajka
grudzień i okładka - Grażka Lange.

Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza zostanie przekazana Polskiej Sekcji IBBY - organizacji upowszechniającej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Kalendarz 2018
Autorzy: Grażka Lange, Ada Buchholc, Piotr Młodożeniec, Marta Kopyt, Anna Niemierko, Monika Hanulak, Małgorzata Gurowska, Małgorzata Nowak, Patryk Mogilnicki, Agata Królak, Edgar Bąk, Robert Czajka
Wydawnictwo: Wytwórnia

Nowość - Kominiarz. Piekarz

$
0
0

Urzekająca prostotą i dowcipem dwustronna kartonowa książeczka o dwóch pracowitych braciach.

Jeden ubiera się na czarno, drugi na biało. Jeden pracuje w dzień, drugi w nocy. To dwaj bracia: kominiarz i piekarz. Czym jeszcze się różnią, a w czym są podobni? Opowiedzą wam o tym zabawne, czarno-biało-czerwone ilustracje i zwięzły rymowany tekst zgrabnie wykorzystujący uwielbiane przez maluchy wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Tytuł: Kominiarz. Piekarz
Ilustracje i projekt graficzny: Dominika Czerniak-Chojnacka
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Dwie siostry
Rok wydania: 2017







Nowość - Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz

$
0
0

Czy to możliwie, że wielki pisarz Adam Mickiewicz był kiedyś małym łobuzem? Poznajcie go i przekonajcie się sami!

W domu dziadków są drzwi, których nie wolno otwierać. Czy to powstrzyma Olę i Eryka przed zaglądaniem do tajemniczego gabinetu? Na szczęście nie, bo w środku znajdą rzeczy ciekawsze od najbardziej wymyślnych gier i zabawek – regały pełne wciągających książek.

To nie puste słowa – książki dziadka wciągają człowieka na poważnie, od stóp do głów: wprost na mroźną Syberię, do pięknego Wilna lub zatłoczonej Moskwy. Dziadek oprowadza wnuki śladami Adama Mickiewicza, dzięki czemu mogą razem z pisarzem ugasić pożar Nowogródka, założyć tajne stowarzyszenie i ruszyć do powstania listopadowego, a nawet dopilnować wydania Pana Tadeusza. Czytelnik prowadzony przez piękne ilustracje podąża krok w krok za nimi.

Adaś Mickiewicz – Łobuz i mistrz to pierwsza z cyklu Wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie drugiego człowieka niż spotkanie w cztery oczy.

Tytuł: Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz
Tekst: Jakub Skworz
Ilustracje: Jaga Słowińska
Kategoria: dla dzieci od lat 7
Wydawnictwo: Zysk i s-ka
Rok wydania: 2017









Zapowiedź - Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia

$
0
0


Są wszędzie. Na lądzie, w wodzie, pod ziemią, na drzewach, w twoim przewodzie pokarmowym, w lodowce i na skórze. Mogą być trujące i lecznicze, osiągać zawrotne ceny, świecić i wabić elfy – przynajmniej według niektórych legend… Robi się z nich lampy, krzesła, portfele, buduje domy… I kto wie, do czego jeszcze będzie można je wykorzystać, skoro do tej pory udało się opisać tylko 7% gatunków grzybów? To najbardziej niedoceniane, różnorodne i tajemnicze organizmy na Ziemi. 

Zajrzyj z nami do królestwa grzybów!

Tytuł: Grzyby. Dziwne fakty z życia grzybów, o których nie mieliście pojęcia
Tekst: Liliana Fabisińska
Ilustracje: Asia Gwis
Kategoria:dla dzieci od lat 6
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017
Książka objęta patronatem PIdD





Nowość - Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo

$
0
0

Kolejna część przygód Prosiaczka znanego czytelnikom z serii książek o swoich urodzinach. Tym razem bohater zamiast świętować, wybierze się w podróż. I to nie byle jaką, jej celem będą słynne Wyspy Brytyjskie.

Jak wiemy, podróże kształcą. Prosiaczek pozna zatem podstawy angielskiego, dowie się też niejedno o brytyjskiej kulturze i zwyczajach. 

Tytuł: Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo
Tekst i ilustracje: Ola Woldańska-Płocińska
Kategoria: dla dzieci od lat 3
Wydawnictwo: Czerwony Konik
Rok wydania: 2017







Nowość - Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury

$
0
0

Kudłacz i karaluch wyruszają w podróż… w czasie. Trafią do krainy dinozaurów i poznają te niezwykłe zwierzęta: olbrzymiego Riochazaura, Trematozaura, który zgubił jajo, roślinożernego Diplodoka, żyjącego w wodzie Plejozaura, Tyranozaura Rexa kłócącego się z Ankylozaurem, latające Archaeopteryxy i wiele, wiele innych. Edukacja, humor, zadania interaktywne, a przede wszystkim piękne ilustracje Emilii Dziubak sprawiają, że nie sposób przejść obok tej książki obojętnie.

Tytuł: Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Tekst i ilustracje: Emilia Dziubak
Kategoria:dla dzieci od lat 2 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017







Magiczna polana - puzzle

$
0
0

Magiczna polana to wyimaginowane miejsce, w którym spotkały się zwierzęta o niezwykłych, choć autentycznych mocach. Mimo że niektóre z nich brzmią baśniowo – na przykład niebywała siła kraba palmowego albo dar widzenia promieni ultrafioletowych przez renifera – to są one najprawdziwszymi cechami wyróżniającymi zwierzęta zamieszkujące Ziemię. W świecie naturalnym gatunki te nie zetknęłyby się ze sobą w jednym środowisku. Magiczna polana połączyła je ze względu na nieprawdopodobne zdolności i fantastyczne moce, którymi zostały obdarzone przez Czarodziejkę Naturę. W pudełku znajdziecie 500 puzzli oraz plakat z ilustracją i opisami niezwykłych cech zwierząt. Zaleca się układać podczas pełni.

Magiczna polana – niezwykłe fakty z życia zwierząt
Puzzle 500 elementów + dwustronny plakat w formacie B2
Ilustracje: Magda Stadnik i Kasia Walentynowicz
Wiek: od 3 lat
Produkt 2-języczny (polski + angielski)
Producent: Zagrywki


Bankrut - gra

$
0
0

NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!

W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy grają równocześnie!

Gracze wcielają się w rolę kupców handlujących towarami na targu. Wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Muszą jednak handlować rozważnie, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić ich do bankructwa

Autorem gry jest Reiner Knizia, jeden z najlepszych na świecie twórców gier planszowych.

Proste zasady gry! 
  • Jedną losowo wybraną kartę towaru połóż na środku stołu – oznacza ona towar, za który gracze dostaną punkty ujemne! Pozostałe karty rozdaj graczom. 
  • Rozpoczyna się gra. Wszyscy gracze równocześnie składają sobie oferty, przebijają propozycje innych i wymieniają się towarami. Mogą też zamieniać kartę leżącą na środku stołu! 
  • W momencie gdy uznasz, że posiadasz wystarczająco dużo towarów tego samego rodzaju, krzyczysz STOP! Gra się zatrzymuje. 
  • Gracze mający najwięcej kart poszczególnych towarów zdobywają punkty. Uwaga! Za karty towaru znajdującego się na środku stołu gracze dostają punkty ujemne!  
  • Podczas gry musisz starać się mieć jak najwięcej kart tego samego rodzaju i unikać towaru, za który przyznawane są punkty ujemne. 
  • Gra toczy się kilka rund. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.

Bankrut
gra planszowa dla 3–6 graczy w wieku powyżej 8 lat
autor gry: Reiner Knizia
ilustracje i opracowanie graficzne: Nikola Kucharska
producent: Nasza Księgarnia







Viewing all 1179 articles
Browse latest View live